Obsah dílu

Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

Části dílu

01:15
Začalo finále prezidentských voleb
  Petr Pavel nebo Andrej Babiš. Česko rozhoduje o tom, kdo se stane příští hlavou státu.
  03:46
  Volby ve Špindlerově Mlýně
   A teď se podíváme do Špindlerova Mlýna, kde se o víkendu koná závod Světového poháru v alpském lyžování. Hoteliéři hlásí plno a zájem diváků potvrzují také organizátoři. Řada lidí navíc plánuje v horském středisku také hlasovat v prezidentských volbách.
   05:29
   Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč
    Porucha zabezpečovacího zařízení, kterou podle Správy železnic způsobili zloději kovů, dnes ráno opět zkomplikovala provoz vlaků mezi pražským Radotínem a Krčí. Problémy se dotkly časně ráno mnoha spojů, včetně rychlíků. Trvaly zhruba hodinu a půl.
    05:57
    Vzrostl počet nakažených covidem-19
     O 15 procent narostl za poslední týden počet nakažených covidem-19. Pozitivně testovaných je tak od minulého pátku v Česku skoro dva tisíce lidí. Vyplývá to z údajů Ministerstva zdravotnictví.
     06:17
     Likvidace chovu kachen v Lánech
      V Lánech na Kladensku dnes hasiči spolu s veterináři utratili všechny kachny z tamního velkochovu, ve kterém se potvrdilo letošní už 11. ohnisko ptačí chřipky.
      07:58
      Roste zájem o slepice na snášku
       V souvislosti s vybíjením řady velkochovů kvůli ptačí chřipce, a tím i postupným zdražováním vajec. Potvrzují to dodavatelé živé drůbeže napříč regiony. Prodej mladých slepic podle nich vyvrcholí v březnu.
       08:46
       Posun ve vyjednávání o pražské koalici
        Vyjednávací týmy pražského Spolu, Pirátů a STAN chtějí mít na začátku příštího týdne hotový návrh koaliční smlouvy včetně programu a rozdělení kompetencí.
        10:52
        Spor o sbírku historických nástrojů
         Stále není jasná budoucnost vzácné historické sbírky hudebních nástrojů v Kraslicích na Sokolovsku. Krajský soud v Plzni opět nerozhodl, komu sbírka patří jestli Karlovarskému kraji, jehož střední škola nástroje sbírala, nebo firmě Amati-Denak, která je v minulosti vyrobila.
         12:42
         Roste počet nakažených pohlavními chorobami
          Až o stovky procent v Česku stoupá počet nakažených pohlavními chorobami. A to hlavně u lidí do 30 let. Potvrzují to lékaři s tím, že nejvyšší nárůst je u kapavky nebo syfilisu, a to nehledě na vzdělání pacienta.
          14:26
          Den památky obětí holokaustu
           Na dnešek připadá Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Také lidé v Česku si proto připomínají utrpení 6 milionů židů a milionu dalších obětí holocaustu, který rozpoutali nacisté za druhé světové války.
           15:48
           Omezení provozu na mostu na Výtoni
            Správa železnic omezila provoz vlaků na mostě mezi pražskou Výtoní a Smíchovem. Chce tím snížit zatížení konstrukce, která je podle ní na hraně své životnosti.
            17:51
            Zájem o myslivost mezi dětmi
             Naučit školáky pečovat o les i jeho zvířata. I to je náplní mysliveckých kroužků. Například v obci Tlučná na Plzeňsku je podle místních o myslivost mezi dětmi velký zájem.
             19:49
             Policie zasahovala v Praze 4
              Za agresorem, který vyhrožoval, že vyhodí do povětří celý dům, bude útočit nožem a také spáchá sebevraždu, vyjížděly v noci na dnešek všechny složky záchranářů do Prahy 4. Na místě byl také policejní vyjednavač a zásahová jednotka.
              20:17
              Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích
               Hasiči museli od rána zasahovat u řady nehod. Některá auta museli vyprostit z lesa nebo vytáhnout ze závějí.
               20:45
               Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky
                Přípravy jsou v plném proudu, pořadatelé ale doufají, že kvalitu běžeckých tratí ještě zlepší další přírodní sníh. Toho je zatím málo.
                22:37
                Výběr plemenných koní v Písku
                 Chovatelé začali s letošním výběrem plemenných koní. Přes 3 desítky jich proto svezli do píseckého hřebčince, kde jejich kvalitu zhodnotí komisaři.
                 25:38
                 Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy
                  Do druhého kola prezidentských voleb se šumavská střediska předzásobila hlasovacími lístky. Volit tu budou tradičně stovky turistů. Při prvních volbách v roce 2013 tu na Modravě lístky došly už v pátek večer.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  30. leden

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  31. březen

                  Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                  31. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  30. březen

                  Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                  30. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  29. březen

                  Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                  29. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. březen

                  Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                  28. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. březen

                  Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                  27. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám