Obsah dílu

Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

Části dílu

01:26
Průběh prezidentských voleb
  Výsledek prezidentské volby schválila státní volební komise. Zítra to bude zveřejněné i ve Sbírce zákonů. Tím okamžikem začne běžet ještě sedmidenní lhůta pro podání návrhů na neplatnost hlasování.
  04:14
  V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla
   Tachovsko, rodný okres generála Pavla, kde ale v prvním i druhém kole překvapivě zvítězil jeho oponent. Na první roky života Petra Pavla si tam pamatuje už jen málokdo. Přesto se našemu štábu podařilo takové pamětníky najít.
   05:58
   Změny v ANO po prezidentských volbách
    Vysvětlování podpory Petra Pavla a rozchody několika krajských a městských zastupitelů s hnutím ANO v Hradci Králové a v krajském zastupitelstvu.
    08:13
    Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020
     Obžalovaný ředitel společnosti Energoaqua Oldřich Havelka dnes znovu odmítl, že by on nebo jeho podnik úhyn 40 tun ryb způsobil.
     08:37
     Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku
      Drážní úřad odebral firmě Jindřichohradecké místní dráhy licenci k provozování dopravy. Společnost je od loňského října v úpadku.
      08:58
      Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži
       Policisté dnes dopoledne zasahovali v Brně v Holandské ulici, v jedné z kancelářských budov tam vyhrožoval muž se zbraní. Zároveň došlo k drobnému požáru.
       09:33
       Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe
        Zaměstnanci továrny na pneumatiky Nexen Tire Europe u Žatce zítra zahájí neomezenou stávku. Požadují po vedení firmy uzavření kolektivní smlouvy a zvýšení mzdy.
        11:54
        Stoupl počet podnikatelů v Česku
         Počet podnikatelů v Česku, kteří si svou činností skutečně vydělávají, stoupl loni o 26 tisíc. Data zveřejnila Česká správa sociálního zabezpečení.
         12:11
         Snaha o udržení obchodů na vesnicích
          Méně zákazníků a nízké tržby, obchodníci na vesnicích to mají čím dál těžší. Provoz venkovských prodejen se často nevyplatí. Někteří podnikatelé skončili. Například v Nesměni na Českobudějovicku, ale prodejnu udrželi.
          14:12
          Komplikace kvůli silnému větru a sněhu
           Ledovka, sněhové jazyky a silný vítr dnes komplikovaly cestu řidičům i výlety turistům na mnoha místech Česka. Tíha námrazy vyvrací stromy, pohyb v lesích není bezpečný.
           16:08
           Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou
            Měsíc od prokázání ptačí chřipky v největším ohnisku nákazy v Česku. Drůbežárna v Brodu nad Tichou už v souvislosti s likvidací chovu o 742 tisících slepic požádala o kompenzace, a to zatím ve výši přes 130 milionů korun. Areál teď prochází rozsáhlým čištěním.
            18:01
            Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni
             U tragického střetu osoby s osobním autem zasahovali hasiči a policisté v pražských Střešovicích. Nezajištěné vozidlo se samovolně rozjelo a procházející chodkyni přimáčklo ke zdi. Žena svým zraněním na místě podlehla.
             18:21
             Oprava tramvajové trati na Malé Straně
              Začala dlouho připravovaná oprava frekventované tramvajové trati v Praze na Malé Straně mezi Klárovem a Újezdem. Výluka je obousměrná a potrvá do konce března.
              20:25
              Spor o příspěvky v jezdecké federaci
               Spor v České jezdecké federaci někteří členové se bouří kvůli zdražování příspěvků. Členům i hobby jezdcům nad 15 let podražilo členství o 400%.
               22:12
               Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě
                Lesníci sčítají škody, které tam napáchala jelení zvěř. Ta totiž kvůli slabé vrstvě sněhu stále přezimuje mimo obory, protože má snadný přístup k potravě.
                22:34
                Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT
                 Z Karviné do Carnegie Hall je název nového dokumentu ČT, který vystihuje, co se za 57 let na scéně povedlo karvinskému sboru Permoník. Dokument nabídne ČT Art v premiéře dnes večer.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 31. leden

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 31. březen

                 Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                 31. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 30. březen

                 Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                 30. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 29. březen

                 Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                 29. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 28. březen

                 Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                 28. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. březen

                 Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                 27. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 24. březen

                 Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                 24. 3. 2023 na ČT1

                 Napište nám