Události v regionech (Praha)

25. leden

Část: Omezení odpalování zábavní pyrotechniky

Obsah dílu

Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

Části dílu

01:31
Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz
  První voliči dnes odvolili v druhém kole prezidentských voleb. Ty budou už tento víkend. Během dne ale mohli svůj hlas dát ti, kteří jsou kvůli nemoci v izolaci. Zároveň byl dnešek posledním dnem, kdy si mohli ti, kteří nebudou volit v místě svého trvalého bydliště, zařídit voličský průkaz.
  04:33
  Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD
   Státní příspěvková organizace podle soudu svým laxním přístupem zavinila smrt dvaapadesátiletého řidiče cisterny. Při vichřici v roce 2017 na auto spadl strom, muž na místě zemřel.
   06:34
   Tři pády stromů, 5 mrtvých
    Tři pády stromů na auta za 7 měsíců vyšetřují policisté v Královéhradeckém kraji.
    08:12
    Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil
     Krajský soud v Pardubicích dnes zamítl odvolání lékařky, zdravotní sestry i státního zástupce v případu chlapce, který po operaci mandlí v Pardubické nemocnici zůstal v bdělém kómatu.
     08:44
     Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu
      Obce z Pošumaví požádaly ministerstvo průmyslu, aby vyřadilo oblast Březový potok na Horažďovicku ze seznamu lokalit, kde by mohlo v budoucnu vzniknout úložiště radioaktivního odpadu.
      11:18
      Letiště v Karlových Varech čekají úpravy
       Rozšířit a prodloužit vzletovou dráhu letiště v Karlových Varech. Takový je plán kraje, který chce na úpravy za víc než miliardu korun získat peníze od státu.
       12:42
       Režim kontrol na hranicích se Slovenskem
        O dalších 10 dnů dnes vláda prodloužila namátkové kontroly na československé hranici. Provádět je ale budou už jen policisté, tedy bez vojáků a celníků.
        14:48
        Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi
         Začátek letošního léta má definitivně ukončit historii legendárního zimního stadionu v Jihlavě. Město chce do té doby vybrat firmu a také sehnat zbytek peněz na výstavbu nové multifunkční arény.
         16:33
         Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku
          Obce, které jsou na trati jindřichohradecké úzkokolejky, usilují o obnovení železničního provozu. Vlaky na dráze nejezdí už přes 3 měsíce. Starostové teď zakládají spolek, který některá jednání může usnadnit.
          18:06
          Omezení odpalování zábavní pyrotechniky
           Po silvestrovských a novoročních oslavách některá města zvažují, že zpřísní pravidla pro odpalování pyrotechniky. Berou tak v potaz argumenty lidí, kterým vadí hluk, znečištěné ovzduší nebo stres, který petardy zvířatům působí.
           20:04
           Demolice Ústřední telekomunikační budovy
            Začalo bourání Ústřední telekomunikační budovy na pražském Žižkově. Kvůli tomu, že střešní krytina a tisíce tun vnitřních částí obsahují zdraví nebezpečný azbest, musejí na demolici dohlížet i hygienici.
            22:02
            Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta
             Tragikomedie přibližuje soukromí poslední francouzské královny. Ukazuje rozmařilý život v přepychu, i neslavný konec Marie Antoinetty.
             22:33
             Medaile pro účastníky Jizerské 50
              Medaile pro účastníky běžkařského závodu Jizerská 50 jsou hotové. V České mincovně v Jablonci nad Nisou jich za poslední týden vyrazili více než 8 tisíc.
              22:36
              Ukládání korunovačních klentoů
               Bezmála 34 tisíc lidí si během posledních osmi dnů prohlédlo korunovační klenoty ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě. Výstava skončila včera večer. Dnes v podvečer se opět měli sejít všichni majitelé klíčů, aby správci mohli dát klenoty zpátky do Korunní komory.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               26. leden

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               24. březen

               Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

               24. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               23. březen

               Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

               23. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               22. březen

               Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

               22. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               21. březen

               ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

               21. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. březen

               Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

               20. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. březen

               Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

               17. 3. 2023 na ČT1

               Napište nám