19. leden

Část: Dvě třetiny voucherů na pobyt v Českém Švýcarsku jsou vyčerpány

Obsah dílu

Hradec Králové, Pardubice a Chrudim bez tepla — Obnova dodávek tepla — Další havárie Elektráren Opatovice — Sokolovská uhelná obnoví provoz — Ústecký krajský soud se bude znovu zabývat volbami na Moldavě — Jednání o dopadu těžby v dole Turów — Měření rychlosti aut v okolí Kvasin — Přibývá případů šikany seniorů — Ve Zlíně si připomínají smrt Jana Palacha — Vysočina posílá další pomoc na Ukrajinu — Na základní škole v Ústecké ulici v České Třebové žák 7. třídy zranil spolužáka nožem — Kasárna Jana Žižky v Terezíně chátrají — Desáté ohnisko ptačí chřipky — Dvě třetiny voucherů na pobyt v Českém Švýcarsku jsou vyčerpány — Přívoz na Lipně je stále v provozu — Výstava korunovačních klenotů v katedrále svatého Víta potrvá až do úterý — Skláří z Kunratic dobyli Hollywood

Části dílu

01:13
Hradec Králové, Pardubice a Chrudim bez tepla
  Přerušení dodávky způsobilo poškození horkovodu z Elektráren v Opatovicích na 3 místech.
  03:44
  Obnova dodávek tepla
   Opatovické elektrárny po celý den odkazovaly odběratele na dnešní večer, že dělají všechno pro to, aby ještě dnes večer dodávky tepla a teplé vody obnovily. Už se tak děje?
   05:12
   Další havárie Elektráren Opatovice
    Asi největší havárie, která opatovickou elektrárnu v minulosti postihla, byla ta z listopadu před 20 lety. Na dva týdny se bez tepla a teplé vody ocitlo asi 200 tisíc lidí v Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi.
    07:04
    Sokolovská uhelná obnoví provoz
     Jeden z největších zaměstnavatelů v Karlovarském kraji, společnost Sokolovská uhelná znovu uvede do provozu část svého plynárenského závodu ve Vřesové.
     09:16
     Ústecký krajský soud se bude znovu zabývat volbami na Moldavě
      Starostka tam nechala lidi, kteří mají na Moldavě bydliště pouze formální vyškrtnout ze seznamu voličů do zářijové volby. Předseda volební komise ale její rozhodnutí nerespektoval a nechal volit všechny z původního seznamu.
      10:03
      Jednání o dopadu těžby v dole Turów
       Na české straně u hranic s Polskem, hnědouhelnému dolu Turów na dohled se dnes znovu diskutovalo o účinnosti opatření jako výsledku českopolské mezistátní dohody o kompenzacích negativních důsledků důlní činnosti v polském pohraničí.
       11:57
       Měření rychlosti aut v okolí Kvasin
        Na příjezdových silnicích do průmyslové zóny automobilky Škoda v Kvasinách na Rychnovsku je velký provoz, kterým obce podél trasy trpí. Teď si vymohly osazení silnice radary pro úsekové měření rychlosti.
        13:54
        Přibývá případů šikany seniorů
         Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje nová pravidla pro kontroly ústavů sociální péče pro seniory. Nově by měly probíhat v utajení.
         16:04
         Ve Zlíně si připomínají smrt Jana Palacha
          700 metrů dlouhým světelným řetězem ze svíček si lidé ve Zlíně právě teď připomínají oběť Jana Palacha, studenta filozofické fakulty, který zemřel přesně před 54 lety, 19.ledna roku 1969 na následky těžkých popálenin.
          16:53
          Vysočina posílá další pomoc na Ukrajinu
           Vysočina a Královéhradecký kraj vypravily svoji vlastní, další pomoc na bojující Ukrajinu. Tvoří ji dodávka, která na Jihlavsku původně jezdila pro Krajský ústav sociální péče, a dva autobusy, ty věnovalo královéhradecké hejtmanství.
           18:09
           Na základní škole v Ústecké ulici v České Třebové žák 7. třídy zranil spolužáka nožem
            Poranění bylo jen lehké, chlapec byl po ošetření z nemocnice propuštěný. Okolnosti události nicméně vyšetřuje policie.
            18:29
            Kasárna Jana Žižky v Terezíně chátrají
             V Terezíně spadla další část střechy kasáren Jana Žižky. Jde už o čtvrtý kus, který se zbortil. Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje Terezínu na opravu poskytnout 4,5 miliardy korun.
             20:26
             Desáté ohnisko ptačí chřipky
              V chovu kachen firmy Perena v Dobřenicích na Královéhradecku se po necelých dvou letech znovu objevilo ohnisko ptačí chřipky, od začátku tohoto roku v Česku už desáté.
              21:06
              Dvě třetiny voucherů na pobyt v Českém Švýcarsku jsou vyčerpány
               Lidé mohou tento voucher v hodnotě 300 korun na osobu uplatnit, do 31. května a to pokud se v Českém Švýcarsku ubytují nejméně na dvě noci.
               21:16
               Přívoz na Lipně je stále v provozu
                Výjimečná sezona na Lipně, přívoz v Horní Plané jako jediný na přehradě stále jezdí. Vodní nádrž díky nezvykle teplé zimě už měsíc nezamrzla.
                23:08
                Výstava korunovačních klenotů v katedrále svatého Víta potrvá až do úterý
                 Po dohodě s památkáři rozhodl o jejím prodloužení prezident republiky Miloš Zeman. Původně měla skončit v sobotu.
                 23:45
                 Skláří z Kunratic dobyli Hollywood
                  Desítky křišťálových soch z hutí v Kunraticích u Cvikova na Českolipsku tvoří kulisy závěrečné scény amerického filmu Na nože: Glass Onion.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  20. leden

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  26. květen

                  Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                  26. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  25. květen

                  Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                  25. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. květen

                  24. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  23. květen

                  ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                  23. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. květen

                  Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

                  22. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. květen

                  Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

                  19. 5. 2023 na ČT1

                  Napište nám