Obsah dílu

Hradec Králové, Pardubice a Chrudim bez tepla — Obnova dodávek tepla — Další havárie Elektráren Opatovice — Sokolovská uhelná obnoví provoz — Ústecký krajský soud se bude znovu zabývat volbami na Moldavě — Jednání o dopadu těžby v dole Turów — Měření rychlosti aut v okolí Kvasin — Přibývá případů šikany seniorů — Ve Zlíně si připomínají smrt Jana Palacha — Vysočina posílá další pomoc na Ukrajinu — Na základní škole v Ústecké ulici v České Třebové žák 7. třídy zranil spolužáka nožem — Kasárna Jana Žižky v Terezíně chátrají — Desáté ohnisko ptačí chřipky — Dvě třetiny voucherů na pobyt v Českém Švýcarsku jsou vyčerpány — Přívoz na Lipně je stále v provozu — Výstava korunovačních klenotů v katedrále svatého Víta potrvá až do úterý — Skláří z Kunratic dobyli Hollywood

Části dílu

01:13
Hradec Králové, Pardubice a Chrudim bez tepla
  Přerušení dodávky způsobilo poškození horkovodu z Elektráren v Opatovicích na 3 místech.
  03:44
  Obnova dodávek tepla
   Opatovické elektrárny po celý den odkazovaly odběratele na dnešní večer, že dělají všechno pro to, aby ještě dnes večer dodávky tepla a teplé vody obnovily. Už se tak děje?
   05:12
   Další havárie Elektráren Opatovice
    Asi největší havárie, která opatovickou elektrárnu v minulosti postihla, byla ta z listopadu před 20 lety. Na dva týdny se bez tepla a teplé vody ocitlo asi 200 tisíc lidí v Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi.
    07:04
    Sokolovská uhelná obnoví provoz
     Jeden z největších zaměstnavatelů v Karlovarském kraji, společnost Sokolovská uhelná znovu uvede do provozu část svého plynárenského závodu ve Vřesové.
     09:16
     Ústecký krajský soud se bude znovu zabývat volbami na Moldavě
      Starostka tam nechala lidi, kteří mají na Moldavě bydliště pouze formální vyškrtnout ze seznamu voličů do zářijové volby. Předseda volební komise ale její rozhodnutí nerespektoval a nechal volit všechny z původního seznamu.
      10:03
      Jednání o dopadu těžby v dole Turów
       Na české straně u hranic s Polskem, hnědouhelnému dolu Turów na dohled se dnes znovu diskutovalo o účinnosti opatření jako výsledku českopolské mezistátní dohody o kompenzacích negativních důsledků důlní činnosti v polském pohraničí.
       11:57
       Měření rychlosti aut v okolí Kvasin
        Na příjezdových silnicích do průmyslové zóny automobilky Škoda v Kvasinách na Rychnovsku je velký provoz, kterým obce podél trasy trpí. Teď si vymohly osazení silnice radary pro úsekové měření rychlosti.
        13:54
        Přibývá případů šikany seniorů
         Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje nová pravidla pro kontroly ústavů sociální péče pro seniory. Nově by měly probíhat v utajení.
         16:04
         Ve Zlíně si připomínají smrt Jana Palacha
          700 metrů dlouhým světelným řetězem ze svíček si lidé ve Zlíně právě teď připomínají oběť Jana Palacha, studenta filozofické fakulty, který zemřel přesně před 54 lety, 19.ledna roku 1969 na následky těžkých popálenin.
          16:53
          Vysočina posílá další pomoc na Ukrajinu
           Vysočina a Královéhradecký kraj vypravily svoji vlastní, další pomoc na bojující Ukrajinu. Tvoří ji dodávka, která na Jihlavsku původně jezdila pro Krajský ústav sociální péče, a dva autobusy, ty věnovalo královéhradecké hejtmanství.
           18:09
           Na základní škole v Ústecké ulici v České Třebové žák 7. třídy zranil spolužáka nožem
            Poranění bylo jen lehké, chlapec byl po ošetření z nemocnice propuštěný. Okolnosti události nicméně vyšetřuje policie.
            18:29
            Kasárna Jana Žižky v Terezíně chátrají
             V Terezíně spadla další část střechy kasáren Jana Žižky. Jde už o čtvrtý kus, který se zbortil. Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje Terezínu na opravu poskytnout 4,5 miliardy korun.
             20:26
             Desáté ohnisko ptačí chřipky
              V chovu kachen firmy Perena v Dobřenicích na Královéhradecku se po necelých dvou letech znovu objevilo ohnisko ptačí chřipky, od začátku tohoto roku v Česku už desáté.
              21:06
              Dvě třetiny voucherů na pobyt v Českém Švýcarsku jsou vyčerpány
               Lidé mohou tento voucher v hodnotě 300 korun na osobu uplatnit, do 31. května a to pokud se v Českém Švýcarsku ubytují nejméně na dvě noci.
               21:16
               Přívoz na Lipně je stále v provozu
                Výjimečná sezona na Lipně, přívoz v Horní Plané jako jediný na přehradě stále jezdí. Vodní nádrž díky nezvykle teplé zimě už měsíc nezamrzla.
                23:08
                Výstava korunovačních klenotů v katedrále svatého Víta potrvá až do úterý
                 Po dohodě s památkáři rozhodl o jejím prodloužení prezident republiky Miloš Zeman. Původně měla skončit v sobotu.
                 23:45
                 Skláří z Kunratic dobyli Hollywood
                  Desítky křišťálových soch z hutí v Kunraticích u Cvikova na Českolipsku tvoří kulisy závěrečné scény amerického filmu Na nože: Glass Onion.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  20. leden

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  29. březen

                  Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                  29. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. březen

                  Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                  28. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. březen

                  Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                  27. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. březen

                  Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                  23. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. březen

                  Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                  22. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám