Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Zabezpečení železničních přejezdů — Simulátor pro strojvedoucí ČD — Jen jeden týden do druhého kola voleb — Kraslice plánují změny ve vedení města — Dodávky tepla na východě Čech obnoveny — Zdražování tepla napříč Českem — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Další omezení péče v Sušické nemocnici — Soud projednával případ vraždy učitele v Michli — Změny v jihlavské městské dopravě — Nejasný osud Rondelu v Plzni — Lyžařské areály znovu zasněžují — Startuje Olympiáda dětí a mládeže

Části dílu

01:23
Zabezpečení železničních přejezdů
  Víc než tři miliardy korun šlo loni do zvýšení bezpečnosti na železničních přejezdech v Česku. Přestože jde o historicky nejvyšší částku, počet nehod se v roce 2022 nesnížil a zemřelo při nich 37 lidí.
  04:07
  Simulátor pro strojvedoucí ČD
   Prevence ale jde i z druhé strany. Jak, v rámci možností, minimalizovat právě i možné srážky s auty na přejezdech se cvičí i strojvůdci osobních vlaků Českých drah, a to na lokomotivním simulátoru v České Třebové.
   06:09
   Jen jeden týden do druhého kola voleb
    Za týden si Češi budou v druhém kole voleb vybírat nového prezidenta. Zatímco oba postupující kandidáti pokračují v kampani, úřady znovu připravují všechno potřebné, například hlasovací lístky nebo voličské průkazy.
    08:41
    Kraslice plánují změny ve vedení města
     Vedení Kraslic na Karlovarsku usiluje o změny na některých postech v čele radnice. A to jen pouhé tři měsíce po ustavujícím zasedání zastupitelstva. Podle starosty je totiž současné složení rady města nefunkční.
     10:22
     Dodávky tepla na východě Čech obnoveny
      Po včerejší havárii horkovodu už Elektrárna Opatovice úplně obnovila dodávky tepla. Příčiny úniku páry zatím nejsou známé.
      12:22
      Zdražování tepla napříč Českem
       Zdražení tepla, a to skokové, čeká domácnosti napříč celým Českem. Hlavním důvodem jsou vysoké ceny plynu. Tam, kde jím centrálně vytápějí, si lidé připlatí někdy i desítky tisíc navíc ročně.
       14:42
       Odstřel divočáků v Průhonickém parku
        Průhonický park bude uzavřený po celý nadcházející víkend. Podle správy parku se na jeho území natolik rozšířila divoká prasata, že je třeba je eliminovat, aby nedošlo k ohrožení návštěvníků.
        16:38
        Další omezení péče v Sušické nemocnici
         Rada Plzeňského kraje dnes schválila dotaci na podporu fungování akutní péče v Sušické nemocnici. Ta patří městu a několik posledních let se potýká s problémy, jak finančními, tak personálními a omezuje péči.
         18:47
         Soud projednával případ vraždy učitele v Michli
          Projednáváním případu vraždy pedagoga z učiliště v pražské Michli dnes pokračoval městský soud v Praze. Šlo o reakci na špatnou známku. Obžalovaný Jaroslav Řehák je od dubna ve vazbě. Hrozí mu až 20 let ve vězení.
          19:26
          Změny v jihlavské městské dopravě
           Místo autobusů trolejbusy. Jihlava mění dosavadní poměr v městské dopravě ve prospěch elektrického pohonu vůbec poprvé. Od února proto spustí nové linky, na které si místní musí zvyknout.
           21:02
           Nejasný osud Rondelu v Plzni
            Místo mimoúrovňové silnice s kruhovým objezdem – úrovňová křižovatka. Vedení města v novém složení po volbách si už tímto záměrem není jesté a plánuje zvážit i jiné varianty.
            21:56
            Lyžařské areály znovu zasněžují
             Do Česka a především na hory se vrátila zima. Také lyžařské areály na Šumavě v posledních dnech naplno zasněžují. Na víkend potřebují připravit, alespoň některé sjezdovky.
             23:32
             Startuje Olympiáda dětí a mládeže
              O víkendu startuje dvacátá Olympiáda dětí a mládeže, tentokrát v Královéhradeckém kraji. Závodit mezi sebou bude více než patnáctset dětí.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

              21. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

              20. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

              17. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

              16. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

              15. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

              14. 3. 2023 na ČT1

              Napište nám