Obsah dílu

Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

Části dílu

01:09
Nedostatek dárců krve
  České nemocnice opět trápí minimální zásoby krevních konzerv. Přičítají to hlavně aktuální epidemii respiračních onemocnění a chřipky, která dočasně vyřadila některé pravidelné dárce.
  03:45
  Požár panelového domu v Ústí nad Labem
   Přes 50 lidí dnes muselo kvůli požáru opustit své byty v ústeckém panelovém domě. Hořela tam elektroinstalace.
   05:15
   Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově
    U pražského Barrandova dnes unikl sirovodík z jedné tamní laboratoře. Hasiči museli evakuovat 70 lidí. Na místo poslali také jednotku chemiků a speciální sanitku záchranářů.
    05:41
    Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi
     Nízkopodlažní dieselová jednotka PESA z polské Bydhoště přijela na testování na železniční okruh do Velimi. Potřebuje získat povolení k provozu na domácích tratích. Zatím jich České dráhy nakoupí 76 a zaplatí za ně bezmála 7 miliard korun.
     06:28
     Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím
      Teploty lehce pod bodem mrazu, občasný sníh. U řady staveb není ani v těchto lednových dnech nutné práce přerušit. Staví se zejména dopravní díla s poměrně napjatými termíny dokončení, a to na silnicích i železnici
      08:37
      Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu
       Česká měna poprvé od února 2011 prolomila hranici 24 korun za euro, které tak nyní stojí 23,90 koruny. A tak se Čechům teď ještě víc vyplatí nakupovat potraviny, které doma stále zdražují, u západních sousedů.
       10:18
       Další jednání o novém vedení Prahy
        V Praze pokračují vyjednávání o nové koalici. Ani 4 měsíce po komunálních volbách není jasné, kdo hlavní město povede.
        11:53
        Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom
         Obyvatelé Trnové a Krašovic na Plzeňsku v referendu odmítli vznik nového lomu na těžbu kaolinu. Místním vadí, že se lom oproti záměrům z roku 2018 v plánech firmy rozrůstá směrem k obydleným lokalitám.
         14:16
         Odstřel divočáků v Průhonickém parku
          Celý víkend byl mimořádně uzavřený celý Průhonický park. Za hradbami této národní kulturní památky, která je i na Seznamu UNESCO, se přemnožila divoká prasata.
          15:57
          Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům
           Díky nízkým teplotám můžou provozovatelé vyrábět také sníh technický. Některá lyžařská střediska proto o víkendu znovu spustila vleky a lanovky. Další se postupně přidávají. Doufají, že do jarních prázdnin budou v plném provozu.
           19:22
           Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku
            Dva zchátralé mosty nad výpadovkou z Karlových Varů do Prahy u obce Stružná stále nikdo nechce. Nehlásí se k nim obce ani stát.
            19:45
            Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank
             Města a obce, které mají peníze v české pobočce Sberbank by se mohly dostat i k veškerým svým vkladům. Po jednání s insolvenční správkyní to řekl hejtman Vysočiny.
             21:39
             Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova
              Podle něj neobsahují ochranná opatření hlavně u vodních toků a krajinného rázu.
              22:07
              Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně
               Iniciativa Kladno bez hazardu dnes podala žalobu ke Krajskému soudu v Praze kvůli neplatnému referendu o zákazu hazardu v Kladně. Podle zástupců iniciativy jednotlivé volební komise fungovaly nejednotně a výdej lístků k referendu často údajně neprobíhal automaticky.
               22:36
               Spor o hazar v Turnově
                Provozovatelé herních automatů v Turnově žádají město o povolení zřídit kasíno. Chtějí tím přilákat nové zájemce o hazard. Argumentují, že město z něj do rozpočtu ročně získává miliony korun. Část zastupitelů s tím ale nesouhlasí a navrhují veškeré hazardní hry na území města zakázat.
                23:29
                Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších
                 Krkonoše hostí 20. Olympiádu dětí a mládeže. Po včerejším zahájení se na start postavili první závodníci. Až do čtvrtka budou žáci a studenti soutěžit v 10 různých sportech respektive celkem 26 disciplínách.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 24. leden

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 31. březen

                 Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                 31. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 30. březen

                 Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                 30. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 29. březen

                 Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                 29. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 28. březen

                 Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                 28. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. březen

                 Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                 27. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 24. březen

                 Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                 24. 3. 2023 na ČT1

                 Napište nám