Obsah dílu

V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

Části dílu

01:13
V Česku stoupl počet trestných činů
  Přibližně o pětinu vloni narostl počet trestných činů v Česku. Kriminalisté řešili hlavně více vražd a kybernetických útoků. Některými případy se ještě stále zabývají, třeba požárem v národním parku České Švýcarsko.
  03:15
  Výcvik dělostřelců v Boleticích
   Čeští dělostřelci se v těchto dnech připravují na zahraniční misi v Pobaltí. V jihočeském vojenském újezdu v Boleticích armáda cvičí ostré palby.
   05:31
   Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou
    Nemocnost v kraji přitom podle hygieniků klesá.
    07:15
    Snížení trestu Jitce Rudovičové
     Pražský vrchní soud zmírnil trest Jitce Rudovičové, která v opilosti způsobila nehodu, při které zemřel jednatřicetiletý policista a další dva se zranili. Místo 13 let by měla jít za mříže na 10 a to za obecné ohrožení.
     07:56
     Nelegální migrace v ČR
      Cizinecká policie loni v Česku přistihla bezmála 30 tisíc nelegálních migrantů. Oproti předchozímu roku to bylo 2,5 krát více. Skoro třetinu odhalily kontroly na hranicích se Slovenskem, které začaly na konci září.
      08:24
      Setkání prezidentů Česka a Polska
       Prezident Miloš Zeman se dnes v Náchodě setkal se svým polským protějškem Andrzejem Dudou. Pro českého prezidenta je to jedna z posledních cest před koncem mandátu.
       10:32
       Měření rychlosti na Plzeňsku
        Na silnicích Plzeňského kraje loni zemřelo 31 lidí. Mezi hlavní příčiny patří podle policie nepřiměřená rychlost jízdy. Nejvíc nehod se stalo v Plzni. I proto se letos policisté v regionu opět na kontroly rychlosti aut zaměří.
        12:44
        Výsledky jednání o novém vedení Prahy
         Pražští Piráti nebudou trvat na tom, aby v budoucí magistrátní koalici bylo zastoupeno i hnutí Praha Sobě. Rozhodnutí otevřelo cestu k tomu, aby se na spolupráci mohlo dohodnout vítězné Spolu s Piráty a Stan.
         13:38
         Soud v kauze prodeje městských bytů
          Kauzu prodeje městských bytů v centru metropole v letech 2012 až 2015 dnes otevřel pražský obvodní soud. Případ se týká 28 lidí. Mezi obžalovanými jsou hlavně tehdejší zastupitelé.
          15:41
          Končí výstava korunovačních klenotů
           Výstava korunovačních klenotů ve svatovítské katedrále na Pražském hradě se pomalu chýlí ke konci. Zítra se opět za přítomnosti sedmi držitelů klíčů vrátí do Korunní komory.
           17:23
           Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu
            Podle iniciátorů referenda město hlasování zmařilo tím, že členové volebních komisí někde lidem automaticky nedávali hlasovací lístky i pro místní referendum.
            19:23
            Obce omezují ukládání odpadu
             Skládka v Jenišovicích u Milevska už přijímá odpad pouze od místních obyvatel. Svozy z okolních obcí nebo firem musela radnice od nového roku zastavit.
             21:04
             Roklanská chata se bourat nebude
              Rozhodl o tom stavební úřad v Kašperských Horách. Správa parku požadovala demolici kvůli špatnému stavu. Podle úředníků park nedoložil, že chata patří správě rezervace.
              22:50
              Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti
               Zástupci měst a obcí, kterých se stavba dotkne, ale nové návrhy opět kritizovali. Nelíbí se jim, že hlavní koridor do Německa má vést údolím Labe nebo jen 300 metrů od rodinných domů.
               23:20
               Oprava kostelní věže v Bohdalově
                Přísný dohled má oprava věže kostela svatého Vavřince v Bohdalově na Žďársku. Přehled o denním postupu práce řemeslníků mají totiž všichni obyvatelé. Skrze kamery s časosběrem.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                25. leden

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                31. březen

                Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                31. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                30. březen

                Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                30. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. březen

                Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                29. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. březen

                Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                28. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. březen

                Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                27. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám