Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

Části dílu

01:13
V Česku stoupl počet trestných činů
  Přibližně o pětinu vloni narostl počet trestných činů v Česku. Kriminalisté řešili hlavně více vražd a kybernetických útoků. Některými případy se ještě stále zabývají, třeba požárem v národním parku České Švýcarsko.
  03:15
  Výcvik dělostřelců v Boleticích
   Čeští dělostřelci se v těchto dnech připravují na zahraniční misi v Pobaltí. V jihočeském vojenském újezdu v Boleticích armáda cvičí ostré palby.
   05:31
   Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou
    Nemocnost v kraji přitom podle hygieniků klesá.
    07:15
    Snížení trestu Jitce Rudovičové
     Pražský vrchní soud zmírnil trest Jitce Rudovičové, která v opilosti způsobila nehodu, při které zemřel jednatřicetiletý policista a další dva se zranili. Místo 13 let by měla jít za mříže na 10 a to za obecné ohrožení.
     07:56
     Nelegální migrace v ČR
      Cizinecká policie loni v Česku přistihla bezmála 30 tisíc nelegálních migrantů. Oproti předchozímu roku to bylo 2,5 krát více. Skoro třetinu odhalily kontroly na hranicích se Slovenskem, které začaly na konci září.
      08:24
      Setkání prezidentů Česka a Polska
       Prezident Miloš Zeman se dnes v Náchodě setkal se svým polským protějškem Andrzejem Dudou. Pro českého prezidenta je to jedna z posledních cest před koncem mandátu.
       10:32
       Měření rychlosti na Plzeňsku
        Na silnicích Plzeňského kraje loni zemřelo 31 lidí. Mezi hlavní příčiny patří podle policie nepřiměřená rychlost jízdy. Nejvíc nehod se stalo v Plzni. I proto se letos policisté v regionu opět na kontroly rychlosti aut zaměří.
        12:44
        Výsledky jednání o novém vedení Prahy
         Pražští Piráti nebudou trvat na tom, aby v budoucí magistrátní koalici bylo zastoupeno i hnutí Praha Sobě. Rozhodnutí otevřelo cestu k tomu, aby se na spolupráci mohlo dohodnout vítězné Spolu s Piráty a Stan.
         13:38
         Soud v kauze prodeje městských bytů
          Kauzu prodeje městských bytů v centru metropole v letech 2012 až 2015 dnes otevřel pražský obvodní soud. Případ se týká 28 lidí. Mezi obžalovanými jsou hlavně tehdejší zastupitelé.
          15:41
          Končí výstava korunovačních klenotů
           Výstava korunovačních klenotů ve svatovítské katedrále na Pražském hradě se pomalu chýlí ke konci. Zítra se opět za přítomnosti sedmi držitelů klíčů vrátí do Korunní komory.
           17:23
           Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu
            Podle iniciátorů referenda město hlasování zmařilo tím, že členové volebních komisí někde lidem automaticky nedávali hlasovací lístky i pro místní referendum.
            19:23
            Obce omezují ukládání odpadu
             Skládka v Jenišovicích u Milevska už přijímá odpad pouze od místních obyvatel. Svozy z okolních obcí nebo firem musela radnice od nového roku zastavit.
             21:04
             Roklanská chata se bourat nebude
              Rozhodl o tom stavební úřad v Kašperských Horách. Správa parku požadovala demolici kvůli špatnému stavu. Podle úředníků park nedoložil, že chata patří správě rezervace.
              22:50
              Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti
               Zástupci měst a obcí, kterých se stavba dotkne, ale nové návrhy opět kritizovali. Nelíbí se jim, že hlavní koridor do Německa má vést údolím Labe nebo jen 300 metrů od rodinných domů.
               23:20
               Oprava kostelní věže v Bohdalově
                Přísný dohled má oprava věže kostela svatého Vavřince v Bohdalově na Žďársku. Přehled o denním postupu práce řemeslníků mají totiž všichni obyvatelé. Skrze kamery s časosběrem.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                2. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                31. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám