25 minut

19. leden

Část: Hradec Králové, Pardubice a Chrudim bez tepla

Obsah dílu

Hradec Králové, Pardubice a Chrudim bez tepla — Obnova dodávek tepla — Další havárie Elektráren Opatovice — Sokolovská uhelná obnoví provoz — Ústecký krajský soud se bude znovu zabývat volbami na Moldavě — Jednání o dopadu těžby v dole Turów — Měření rychlosti aut v okolí Kvasin — Přibývá případů šikany seniorů — Ve Zlíně si připomínají smrt Jana Palacha — Vysočina posílá další pomoc na Ukrajinu — Na základní škole v Ústecké ulici v České Třebové žák 7. třídy zranil spolužáka nožem — Kasárna Jana Žižky v Terezíně chátrají — Desáté ohnisko ptačí chřipky — Dvě třetiny voucherů na pobyt v Českém Švýcarsku jsou vyčerpány — Přívoz na Lipně je stále v provozu — Výstava korunovačních klenotů v katedrále svatého Víta potrvá až do úterý — Skláří z Kunratic dobyli Hollywood

Části dílu

01:13
Hradec Králové, Pardubice a Chrudim bez tepla
  Přerušení dodávky způsobilo poškození horkovodu z Elektráren v Opatovicích na 3 místech.
  03:44
  Obnova dodávek tepla
   Opatovické elektrárny po celý den odkazovaly odběratele na dnešní večer, že dělají všechno pro to, aby ještě dnes večer dodávky tepla a teplé vody obnovily. Už se tak děje?
   05:12
   Další havárie Elektráren Opatovice
    Asi největší havárie, která opatovickou elektrárnu v minulosti postihla, byla ta z listopadu před 20 lety. Na dva týdny se bez tepla a teplé vody ocitlo asi 200 tisíc lidí v Hradci Králové, Pardubicích a Chrudimi.
    07:04
    Sokolovská uhelná obnoví provoz
     Jeden z největších zaměstnavatelů v Karlovarském kraji, společnost Sokolovská uhelná znovu uvede do provozu část svého plynárenského závodu ve Vřesové.
     09:16
     Ústecký krajský soud se bude znovu zabývat volbami na Moldavě
      Starostka tam nechala lidi, kteří mají na Moldavě bydliště pouze formální vyškrtnout ze seznamu voličů do zářijové volby. Předseda volební komise ale její rozhodnutí nerespektoval a nechal volit všechny z původního seznamu.
      10:03
      Jednání o dopadu těžby v dole Turów
       Na české straně u hranic s Polskem, hnědouhelnému dolu Turów na dohled se dnes znovu diskutovalo o účinnosti opatření jako výsledku českopolské mezistátní dohody o kompenzacích negativních důsledků důlní činnosti v polském pohraničí.
       11:57
       Měření rychlosti aut v okolí Kvasin
        Na příjezdových silnicích do průmyslové zóny automobilky Škoda v Kvasinách na Rychnovsku je velký provoz, kterým obce podél trasy trpí. Teď si vymohly osazení silnice radary pro úsekové měření rychlosti.
        13:54
        Přibývá případů šikany seniorů
         Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje nová pravidla pro kontroly ústavů sociální péče pro seniory. Nově by měly probíhat v utajení.
         16:04
         Ve Zlíně si připomínají smrt Jana Palacha
          700 metrů dlouhým světelným řetězem ze svíček si lidé ve Zlíně právě teď připomínají oběť Jana Palacha, studenta filozofické fakulty, který zemřel přesně před 54 lety, 19.ledna roku 1969 na následky těžkých popálenin.
          16:53
          Vysočina posílá další pomoc na Ukrajinu
           Vysočina a Královéhradecký kraj vypravily svoji vlastní, další pomoc na bojující Ukrajinu. Tvoří ji dodávka, která na Jihlavsku původně jezdila pro Krajský ústav sociální péče, a dva autobusy, ty věnovalo královéhradecké hejtmanství.
           18:09
           Na základní škole v Ústecké ulici v České Třebové žák 7. třídy zranil spolužáka nožem
            Poranění bylo jen lehké, chlapec byl po ošetření z nemocnice propuštěný. Okolnosti události nicméně vyšetřuje policie.
            18:29
            Kasárna Jana Žižky v Terezíně chátrají
             V Terezíně spadla další část střechy kasáren Jana Žižky. Jde už o čtvrtý kus, který se zbortil. Ministerstvo pro místní rozvoj plánuje Terezínu na opravu poskytnout 4,5 miliardy korun.
             20:26
             Desáté ohnisko ptačí chřipky
              V chovu kachen firmy Perena v Dobřenicích na Královéhradecku se po necelých dvou letech znovu objevilo ohnisko ptačí chřipky, od začátku tohoto roku v Česku už desáté.
              21:06
              Dvě třetiny voucherů na pobyt v Českém Švýcarsku jsou vyčerpány
               Lidé mohou tento voucher v hodnotě 300 korun na osobu uplatnit, do 31. května a to pokud se v Českém Švýcarsku ubytují nejméně na dvě noci.
               21:16
               Přívoz na Lipně je stále v provozu
                Výjimečná sezona na Lipně, přívoz v Horní Plané jako jediný na přehradě stále jezdí. Vodní nádrž díky nezvykle teplé zimě už měsíc nezamrzla.
                23:08
                Výstava korunovačních klenotů v katedrále svatého Víta potrvá až do úterý
                 Po dohodě s památkáři rozhodl o jejím prodloužení prezident republiky Miloš Zeman. Původně měla skončit v sobotu.
                 23:45
                 Skláří z Kunratic dobyli Hollywood
                  Desítky křišťálových soch z hutí v Kunraticích u Cvikova na Českolipsku tvoří kulisy závěrečné scény amerického filmu Na nože: Glass Onion.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  20. leden

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  6. červen

                  Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                  6. 6. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  5. červen

                  Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                  5. 6. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  2. červen

                  Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                  2. 6. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  1. červen

                  Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                  1. 6. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  31. květen

                  Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                  31. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  30. květen

                  Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                  30. 5. 2023 na ČT1

                  Napište nám