25 minut

16. ledna 2023

Část: Auta se vrátí do centra Českých Budějovic

Obsah dílu

Odstartovala druhá část prezidentské kampaně — Tisk volebních lístků pro 2. kolo voleb — Výsledky referend — Výsledek referenda v Opatovicích nad Labem — Případ učitelek z Klášterce nad Ohří — Evakuace žáků školy v Českém Krumlově — Epidemie respiračních infekcí na jihu Čech — Pelhřimovské neurologii hrozí uzavření — Auta se vrátí do centra Českých Budějovic — Skončíla likvidace chovu na Tachovsku — Stavební práce na Žižkově pro letošní rok — Bezkontaktní nákup jízdenek v městské dopravě v Praze — Sněhové podmínky v Krkonoších — Uzavření stanice metra A - Jiřího z Poděbrad — Malé sportovní letadlo dnes krátce po poledni havarovalo u obce Mnichov na Chebsku — V Plzni se lidé setkali u památníku Obětem komunistického režimu na Anglickém nábřeží — Výstava korunovačních klenotů

Části dílu

01:22
Odstartovala druhá část prezidentské kampaně
  Petr Pavel i Andrej Babiš teď mají necelé dva týdny na oslovení dalších voličů. Petr Pavel se zítra chystá do Ústí nad Labem a ve čtvrtek do Ostravy. Andrej Babiš se dnes radil o další strategii se svým týmem a točil další předvolební videa.
  02:09
  Tisk volebních lístků pro 2. kolo voleb
   Tisk volebních lístků pro druhé kolo spustili v břeclavské tiskárně už v noci ze soboty na neděli. Zítra je pak začnou rozvážet.
   03:52
   Výsledky referend
    Spolu s prvním kolem prezidentských voleb se v 11 obcích a městech v Česku konala taky místní referenda. Referendum o zákazu hazardu proběhlo v Kladně a o nahrazení Vřídelní kolonády za repliku litinové kolonády z 19. století se hlasovalo v Karlových Varech.
    06:01
    Výsledek referenda v Opatovicích nad Labem
     Vedení Opatovic nad Labem zvažuje, jak zabránit výstavbě průmyslové haly. Její vybudování lidé odmítly v referendu, které se ve dvoutisícové obci na Pardubicku konalo během voleb.
     07:36
     Případ učitelek z Klášterce nad Ohří
      Soud v Chomutově začal projednávat případ 3 učitelek mateřské školy v Klášterci nad Ohří. Obžaloba je viní z hrubého chování speciálně vůči handicapovaným dětem, které měly ve školce, mezi jinými dětmi, na starost.
      09:34
      Evakuace žáků školy v Českém Krumlově
       Policie dopoledne zasahovala na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky v Českém Krumlově kvůli studentovi 2. ročníku, který mobilem vyhrožoval spolužačce a byl v podezření, že má u sebe zbraň.
       10:37
       Epidemie respiračních infekcí na jihu Čech
        Epidemie respiračních onemocnění pořád nepolevuje a pacientů s chřipkou dokonce znovu přibývá.
        12:39
        Pelhřimovské neurologii hrozí uzavření
         Může za to nedostatek lékařů. Pokud by se nepodařilo najít minimálně dva neurology, zůstala by v nemocnici pouze neurologická ambulance a konziliární činnost. Lůžkové oddělení by se muselo uzavřít.
         13:28
         Auta se vrátí do centra Českých Budějovic
          Omezení zavedená pro zklidnění dopravy v historickém centru Českých Budějovic zrušil Krajský soud. Projekt na úpravu parkování na náměstí a nový systém jednosměrek podle něj nebyl správně připraven.
          15:10
          Skončíla likvidace chovu na Tachovsku
           Firma Česká drůbež z Brodu nad Tichou u Tachova už vyklízí a čistí své tři chovné haly poté, co 0,75 milionu slepic z nich muselo být utracených kvůli výskytu ptačí chřipky.
           17:03
           Stavební práce na Žižkově pro letošní rok
            Opravy kanalizace, vodovodu a plynovodu budou skoro celý letošní rok komplikovat dopravu ve frekventované ulici Jana Želivského v Praze 3.
            18:47
            Bezkontaktní nákup jízdenek v městské dopravě v Praze
             Koupit si sám jízdenku v městské autobusové dopravě lze ode dneška v hlavním městě. Pražský dopravní podnik instaloval 1 200 bezkontaktních platebních terminálů od září loňského roku.
             19:32
             Sněhové podmínky v Krkonoších
              Zimní počasí se vrací na hřebeny Krkonoš. Postupně by se pak během tohoto týdne mělo ochlazovat i v nižších polohách. V Krkonoších už ale díky tomu mohli na několika místech znovu začít zasněžovat.
              21:11
              Uzavření stanice metra A - Jiřího z Poděbrad
               Od soboty do listopadu. Na tak dlouho je zavřená stanice metra A - Jiřího z Poděbrad včetně vestibulu a podchodů. Důvodem je celková rekonstrukce.
               21:31
               Malé sportovní letadlo dnes krátce po poledni havarovalo u obce Mnichov na Chebsku
                Při nehodě utrpěli zranění dva lidé. Padesátiletého muže s lehkými poraněními převezli záchranáři do Karlovarské nemocnice. Ženu se středně těžkým zraněním přepravil vrtulník letecké záchranné služby do fakultní nemocnice v Plzni.
                21:51
                V Plzni se lidé setkali u památníku Obětem komunistického režimu na Anglickém nábřeží
                 Památku Jana Palacha si dnes připomínají lidé po celém Česku. Student Karlovy univerzity se upálil na Václavském náměstí v Praze na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
                 22:15
                 Výstava korunovačních klenotů
                  Výstava korunovačních klenotů začne v úterý v devět dopoledne a potrvá pět dní. Klenoty se prezident Miloš Zeman rozhodl vystavit po pěti letech, u příležitosti třicátého výročí vzniku České republiky.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  17. ledna 2023

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  19. dubna

                  Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                  19. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  18. dubna

                  Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                  18. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  17. dubna

                  Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                  17. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. dubna

                  Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                  16. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. dubna

                  Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                  15. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  12. dubna

                  Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                  12. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  11. dubna

                  Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                  11. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. dubna

                  ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                  10. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  9. dubna

                  Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                  9. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. dubna

                  Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                  8. 4. 2024 na ČT1

                  Napište nám