25 minut

16. ledna 2023

Část: Výsledky referend

Obsah dílu

Odstartovala druhá část prezidentské kampaně — Tisk volebních lístků pro 2. kolo voleb — Výsledky referend — Výsledek referenda v Opatovicích nad Labem — Případ učitelek z Klášterce nad Ohří — Evakuace žáků školy v Českém Krumlově — Epidemie respiračních infekcí na jihu Čech — Pelhřimovské neurologii hrozí uzavření — Auta se vrátí do centra Českých Budějovic — Skončíla likvidace chovu na Tachovsku — Stavební práce na Žižkově pro letošní rok — Bezkontaktní nákup jízdenek v městské dopravě v Praze — Sněhové podmínky v Krkonoších — Uzavření stanice metra A - Jiřího z Poděbrad — Malé sportovní letadlo dnes krátce po poledni havarovalo u obce Mnichov na Chebsku — V Plzni se lidé setkali u památníku Obětem komunistického režimu na Anglickém nábřeží — Výstava korunovačních klenotů

Části dílu

01:22
Odstartovala druhá část prezidentské kampaně
  Petr Pavel i Andrej Babiš teď mají necelé dva týdny na oslovení dalších voličů. Petr Pavel se zítra chystá do Ústí nad Labem a ve čtvrtek do Ostravy. Andrej Babiš se dnes radil o další strategii se svým týmem a točil další předvolební videa.
  02:09
  Tisk volebních lístků pro 2. kolo voleb
   Tisk volebních lístků pro druhé kolo spustili v břeclavské tiskárně už v noci ze soboty na neděli. Zítra je pak začnou rozvážet.
   03:52
   Výsledky referend
    Spolu s prvním kolem prezidentských voleb se v 11 obcích a městech v Česku konala taky místní referenda. Referendum o zákazu hazardu proběhlo v Kladně a o nahrazení Vřídelní kolonády za repliku litinové kolonády z 19. století se hlasovalo v Karlových Varech.
    06:01
    Výsledek referenda v Opatovicích nad Labem
     Vedení Opatovic nad Labem zvažuje, jak zabránit výstavbě průmyslové haly. Její vybudování lidé odmítly v referendu, které se ve dvoutisícové obci na Pardubicku konalo během voleb.
     07:36
     Případ učitelek z Klášterce nad Ohří
      Soud v Chomutově začal projednávat případ 3 učitelek mateřské školy v Klášterci nad Ohří. Obžaloba je viní z hrubého chování speciálně vůči handicapovaným dětem, které měly ve školce, mezi jinými dětmi, na starost.
      09:34
      Evakuace žáků školy v Českém Krumlově
       Policie dopoledne zasahovala na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky v Českém Krumlově kvůli studentovi 2. ročníku, který mobilem vyhrožoval spolužačce a byl v podezření, že má u sebe zbraň.
       10:37
       Epidemie respiračních infekcí na jihu Čech
        Epidemie respiračních onemocnění pořád nepolevuje a pacientů s chřipkou dokonce znovu přibývá.
        12:39
        Pelhřimovské neurologii hrozí uzavření
         Může za to nedostatek lékařů. Pokud by se nepodařilo najít minimálně dva neurology, zůstala by v nemocnici pouze neurologická ambulance a konziliární činnost. Lůžkové oddělení by se muselo uzavřít.
         13:28
         Auta se vrátí do centra Českých Budějovic
          Omezení zavedená pro zklidnění dopravy v historickém centru Českých Budějovic zrušil Krajský soud. Projekt na úpravu parkování na náměstí a nový systém jednosměrek podle něj nebyl správně připraven.
          15:10
          Skončíla likvidace chovu na Tachovsku
           Firma Česká drůbež z Brodu nad Tichou u Tachova už vyklízí a čistí své tři chovné haly poté, co 0,75 milionu slepic z nich muselo být utracených kvůli výskytu ptačí chřipky.
           17:03
           Stavební práce na Žižkově pro letošní rok
            Opravy kanalizace, vodovodu a plynovodu budou skoro celý letošní rok komplikovat dopravu ve frekventované ulici Jana Želivského v Praze 3.
            18:47
            Bezkontaktní nákup jízdenek v městské dopravě v Praze
             Koupit si sám jízdenku v městské autobusové dopravě lze ode dneška v hlavním městě. Pražský dopravní podnik instaloval 1 200 bezkontaktních platebních terminálů od září loňského roku.
             19:32
             Sněhové podmínky v Krkonoších
              Zimní počasí se vrací na hřebeny Krkonoš. Postupně by se pak během tohoto týdne mělo ochlazovat i v nižších polohách. V Krkonoších už ale díky tomu mohli na několika místech znovu začít zasněžovat.
              21:11
              Uzavření stanice metra A - Jiřího z Poděbrad
               Od soboty do listopadu. Na tak dlouho je zavřená stanice metra A - Jiřího z Poděbrad včetně vestibulu a podchodů. Důvodem je celková rekonstrukce.
               21:31
               Malé sportovní letadlo dnes krátce po poledni havarovalo u obce Mnichov na Chebsku
                Při nehodě utrpěli zranění dva lidé. Padesátiletého muže s lehkými poraněními převezli záchranáři do Karlovarské nemocnice. Ženu se středně těžkým zraněním přepravil vrtulník letecké záchranné služby do fakultní nemocnice v Plzni.
                21:51
                V Plzni se lidé setkali u památníku Obětem komunistického režimu na Anglickém nábřeží
                 Památku Jana Palacha si dnes připomínají lidé po celém Česku. Student Karlovy univerzity se upálil na Václavském náměstí v Praze na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
                 22:15
                 Výstava korunovačních klenotů
                  Výstava korunovačních klenotů začne v úterý v devět dopoledne a potrvá pět dní. Klenoty se prezident Miloš Zeman rozhodl vystavit po pěti letech, u příležitosti třicátého výročí vzniku České republiky.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  17. ledna 2023

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  24. května

                  24. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. května

                  Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                  23. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  22. května

                  Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                  22. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. května

                  V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                  21. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  20. května

                  Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                  20. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. května

                  Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                  17. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. května

                  Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                  16. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. května

                  Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                  15. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  14. května

                  Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                  14. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. května

                  Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                  13. 5. 2024 na ČT1

                  Napište nám