25 minut

17. ledna 2023

Obsah dílu

Zabezpečení škol — Incident na střední škole v Českém Krumlově — Hlasování o nedůvěře vládě — Referendem o hazardu v Kladně se bude zabývat soud — Přibylo lidí čerpajících státní příspěvky na bydlení — Jednání o novém vedení Prahy — Vzrostl počet případů kyberkriminality — Zájem o stravování ve školních jídelnách — Nehoda na Pražském okruhu u Barrandova zastavila provoz — Odstranění nestabilní skály — Likvidace kachen v chovu na Nymbrusku — Kontrola dodržování veterinárních opatření — Výstava korunovačních klenotů — Oprava vlakového nádraží v Semilech — Vypuštěná harcovská přehrada láká místní — 100 let klubu HC Dynamo Pardubice — Termíny plesů rozebrány

Části dílu

01:19
Zabezpečení škol
  Incident, kdy mladík včera odpoledne na jedné ze středních škol v Českém Krumlově vyhrožoval spolužačce nožem, převzala policie a dál ho bude vyšetřovat. Událost znovu otevřela diskusi a motivuje další školy k tomu, aby investovaly do zajištění bezpečnosti.
  04:07
  Incident na střední škole v Českém Krumlově
   Zadrženého studenta, který vyhrožoval útokem, vyšetřují českokrumlovští kriminalisté. Ti dnes devatenáctiletého studenta obvinili z trestného činu vydírání.
   05:23
   Hlasování o nedůvěře vládě
    Poslanci ve Sněmovně už 8 hodin diskutují o novém návrhu opozice vyslovit nedůvěru vládě Petra Fialy. Ovšem protože opozice nemá potřebných 101 hlasů, dá se očekávat, že sněmovna nedůvěru vládě nevysloví.
    05:52
    Referendem o hazardu v Kladně se bude zabývat soud
     Návrh na vyslovení jeho neplatnosti chce podat Iniciativa Kladno bez hazardu. Hlasování se konalo zároveň s prvním kolem prezidentské volby. Podle iniciátorů ale někteří lidé automaticky nedostali hlasovací lístek.
     06:21
     Přibylo lidí čerpajících státní příspěvky na bydlení
      Za minulý rok jich bylo jich meziročně o celou polovinu víc. V prosinci tak úřady vyplatily celkem 228 tisíc těchto dávek.
      06:39
      Jednání o novém vedení Prahy
       Vyjednávací týmy Spolu, Pirátů a STANu se dnes poprvé v tomto složení sešli k povolebnímu jednání o novém vedení hlavního města. Ani zhruba čtyři měsíce po volbách není stále jasné, kdo Prahu povede.
       08:29
       Vzrostl počet případů kyberkriminality
        Rekordní množství případů kyberkriminality zaznamenali policisté v loňském roce v Královéhradeckém kraji.
        10:17
        Zájem o stravování ve školních jídelnách
         Na poptávku, kterou nestačí uspokojit, teď narážejí školní jídelny. Vaří pro žáky a studenty, ale stále častěji si u nich objednávají obědy také cizí strávníci, jednotlivci i firmy.
         12:24
         Nehoda na Pražském okruhu u Barrandova zastavila provoz
          A to ve směru od letiště k dálnici D1. 3 jednotky pražských hasičů totiž zasahovaly u srážky dvou nákladních aut. Muž utrpěl mnohočetná poranění, včetně úrazu hlavy a záchranáři ho museli uvést do umělého spánku.
          12:48
          Odstranění nestabilní skály
           Horolezci dnes shodili dvacetitunový nestabilní kus pískovcové skály nad stezkou k Pravčické bráně. Už nějakou dobu hrozilo, že se utrhne, což bylo nebezpečné pro turisty chodící po cestě pod ním.
           14:43
           Likvidace kachen v chovu na Nymbrusku
            Veterináři dnes likvidovali tisíc devět set kachen na jedné z farem v Nouzově na Nymbursku. Tam se objevilo letošní osmé ohnisko ptačí chřipky.
            15:08
            Kontrola dodržování veterinárních opatření
             A veterináři ve snaze zabránit šíření ptačí chřipky a vzniku nových ohnisek kontrolují zákaz venkovního chovu drůbeže, který platí na území celého Česka od 14. prosince.
             17:39
             Výstava korunovačních klenotů
              V 9 hodin ráno začala v Chrámu sv.Víta na Pražském hradě výstava českých korunovačních klenotů a unikátní je tím, že jsou poprvé od roku 1955 vystavované spolu s lebkou svatého Václava.
              19:53
              Oprava vlakového nádraží v Semilech
               Dvě nová nástupiště, opravený podchod a zcela nový informační systém bude mít semilské vlakové nádraží po ukončení modernizace, která před pár dny začala.
               20:18
               Vypuštěná harcovská přehrada láká místní
                Teprve podruhé ve stodvacetileté historii je vypuštěná liberecká harcovská přehrada. Kulturní památku od loňského podzimu opravují kvůli prosakující hrázi.
                20:45
                100 let klubu HC Dynamo Pardubice
                 Hokejové výročí připomíná výstava ve VČM v Pardubicích.
                 22:21
                 Termíny plesů rozebrány
                  Letos se naplno po korona krizi rozjela plesová sezóna. Kulturní domy a sály proto mají zabrané termíny na roky dopředu. A to i přesto, že se ceny pronájmů zvedaly.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  18. ledna 2023

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  24. května

                  Dostavba části pražského okruhu — Hromadná nehoda na I/35 na Orlickoústecku — Zákaz předjíždění kamionů na D1 — Nárust počtu případů páté nemoci — Vlaková ehoda u hlavního nádraží v Praze — Bezpečnostní přeliv na přehradě Orlík — Meteorologové varují před bouřkami — Ubývá venkovských prodejen — Dražší ovoce a zelenina — Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku — Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku — Šachta svatého Jiří u Jihlavy se stále propadá — Uctění obětí tzv. jáchymovského pekla — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Rekonstrukce horské chaty na Korábu

                  24. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. května

                  Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                  23. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  22. května

                  Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                  22. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. května

                  V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                  21. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  20. května

                  Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                  20. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. května

                  Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                  17. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. května

                  Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                  16. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. května

                  Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                  15. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  14. května

                  Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                  14. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. května

                  Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                  13. 5. 2024 na ČT1

                  Napište nám