25 minut

16. ledna 2023

Část: Pelhřimovské neurologii hrozí uzavření

Obsah dílu

Odstartovala druhá část prezidentské kampaně — Tisk volebních lístků pro 2. kolo voleb — Výsledky referend — Výsledek referenda v Opatovicích nad Labem — Případ učitelek z Klášterce nad Ohří — Evakuace žáků školy v Českém Krumlově — Epidemie respiračních infekcí na jihu Čech — Pelhřimovské neurologii hrozí uzavření — Auta se vrátí do centra Českých Budějovic — Skončíla likvidace chovu na Tachovsku — Stavební práce na Žižkově pro letošní rok — Bezkontaktní nákup jízdenek v městské dopravě v Praze — Sněhové podmínky v Krkonoších — Uzavření stanice metra A - Jiřího z Poděbrad — Malé sportovní letadlo dnes krátce po poledni havarovalo u obce Mnichov na Chebsku — V Plzni se lidé setkali u památníku Obětem komunistického režimu na Anglickém nábřeží — Výstava korunovačních klenotů

Části dílu

01:22
Odstartovala druhá část prezidentské kampaně
  Petr Pavel i Andrej Babiš teď mají necelé dva týdny na oslovení dalších voličů. Petr Pavel se zítra chystá do Ústí nad Labem a ve čtvrtek do Ostravy. Andrej Babiš se dnes radil o další strategii se svým týmem a točil další předvolební videa.
  02:09
  Tisk volebních lístků pro 2. kolo voleb
   Tisk volebních lístků pro druhé kolo spustili v břeclavské tiskárně už v noci ze soboty na neděli. Zítra je pak začnou rozvážet.
   03:52
   Výsledky referend
    Spolu s prvním kolem prezidentských voleb se v 11 obcích a městech v Česku konala taky místní referenda. Referendum o zákazu hazardu proběhlo v Kladně a o nahrazení Vřídelní kolonády za repliku litinové kolonády z 19. století se hlasovalo v Karlových Varech.
    06:01
    Výsledek referenda v Opatovicích nad Labem
     Vedení Opatovic nad Labem zvažuje, jak zabránit výstavbě průmyslové haly. Její vybudování lidé odmítly v referendu, které se ve dvoutisícové obci na Pardubicku konalo během voleb.
     07:36
     Případ učitelek z Klášterce nad Ohří
      Soud v Chomutově začal projednávat případ 3 učitelek mateřské školy v Klášterci nad Ohří. Obžaloba je viní z hrubého chování speciálně vůči handicapovaným dětem, které měly ve školce, mezi jinými dětmi, na starost.
      09:34
      Evakuace žáků školy v Českém Krumlově
       Policie dopoledne zasahovala na Střední uměleckoprůmyslové škole sv. Anežky v Českém Krumlově kvůli studentovi 2. ročníku, který mobilem vyhrožoval spolužačce a byl v podezření, že má u sebe zbraň.
       10:37
       Epidemie respiračních infekcí na jihu Čech
        Epidemie respiračních onemocnění pořád nepolevuje a pacientů s chřipkou dokonce znovu přibývá.
        12:39
        Pelhřimovské neurologii hrozí uzavření
         Může za to nedostatek lékařů. Pokud by se nepodařilo najít minimálně dva neurology, zůstala by v nemocnici pouze neurologická ambulance a konziliární činnost. Lůžkové oddělení by se muselo uzavřít.
         13:28
         Auta se vrátí do centra Českých Budějovic
          Omezení zavedená pro zklidnění dopravy v historickém centru Českých Budějovic zrušil Krajský soud. Projekt na úpravu parkování na náměstí a nový systém jednosměrek podle něj nebyl správně připraven.
          15:10
          Skončíla likvidace chovu na Tachovsku
           Firma Česká drůbež z Brodu nad Tichou u Tachova už vyklízí a čistí své tři chovné haly poté, co 0,75 milionu slepic z nich muselo být utracených kvůli výskytu ptačí chřipky.
           17:03
           Stavební práce na Žižkově pro letošní rok
            Opravy kanalizace, vodovodu a plynovodu budou skoro celý letošní rok komplikovat dopravu ve frekventované ulici Jana Želivského v Praze 3.
            18:47
            Bezkontaktní nákup jízdenek v městské dopravě v Praze
             Koupit si sám jízdenku v městské autobusové dopravě lze ode dneška v hlavním městě. Pražský dopravní podnik instaloval 1 200 bezkontaktních platebních terminálů od září loňského roku.
             19:32
             Sněhové podmínky v Krkonoších
              Zimní počasí se vrací na hřebeny Krkonoš. Postupně by se pak během tohoto týdne mělo ochlazovat i v nižších polohách. V Krkonoších už ale díky tomu mohli na několika místech znovu začít zasněžovat.
              21:11
              Uzavření stanice metra A - Jiřího z Poděbrad
               Od soboty do listopadu. Na tak dlouho je zavřená stanice metra A - Jiřího z Poděbrad včetně vestibulu a podchodů. Důvodem je celková rekonstrukce.
               21:31
               Malé sportovní letadlo dnes krátce po poledni havarovalo u obce Mnichov na Chebsku
                Při nehodě utrpěli zranění dva lidé. Padesátiletého muže s lehkými poraněními převezli záchranáři do Karlovarské nemocnice. Ženu se středně těžkým zraněním přepravil vrtulník letecké záchranné služby do fakultní nemocnice v Plzni.
                21:51
                V Plzni se lidé setkali u památníku Obětem komunistického režimu na Anglickém nábřeží
                 Památku Jana Palacha si dnes připomínají lidé po celém Česku. Student Karlovy univerzity se upálil na Václavském náměstí v Praze na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
                 22:15
                 Výstava korunovačních klenotů
                  Výstava korunovačních klenotů začne v úterý v devět dopoledne a potrvá pět dní. Klenoty se prezident Miloš Zeman rozhodl vystavit po pěti letech, u příležitosti třicátého výročí vzniku České republiky.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  17. ledna 2023

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  28. května

                  Spor o zavedení spádovosti středních škol — Stavba nových gymnázií — Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování — Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Využití a údržba krytů civilní ochrany — Užívání nikotinových výrobků a alkoholu — Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova — Zdravotní stav napadené dívky byl vážný — Výrazně roste zájem o školy v přírodě — Koupaliště zahajují sezonu — V pražském planetáriu začaly první stavební práce — Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční — Příprava na koncert ZUŠ Open — Výluka vysílače Krásné

                  28. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. května

                  Čeští hokejisti jsou mistry světa — Padělané vstupenky — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Soud se žhářem — Zájem o startovací byty v Hradci Králové — Bydlení pro život — Soud v Náchodě před středeční stávkou — Neproplacené škody za zmrzlé ovoce — Palírnám končí sezóna — Díky radarům v Českém Krumlově ubylo přestupků — Základy sebeobrany pro děti v Chomutově — Přívalové deště na Plzeňsku — Jihočech pře 82 lety operoval Heydricha — Proměna pražského ostrova Štvanice — Záchrana čapích hnízd po bouřkách

                  27. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. května

                  Dostavba části pražského okruhu — Hromadná nehoda na I/35 na Orlickoústecku — Zákaz předjíždění kamionů na D1 — Nárust počtu případů páté nemoci — Vlaková ehoda u hlavního nádraží v Praze — Bezpečnostní přeliv na přehradě Orlík — Meteorologové varují před bouřkami — Ubývá venkovských prodejen — Dražší ovoce a zelenina — Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku — Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku — Šachta svatého Jiří u Jihlavy se stále propadá — Uctění obětí tzv. jáchymovského pekla — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Rekonstrukce horské chaty na Korábu

                  24. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. května

                  Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                  23. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  22. května

                  Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                  22. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. května

                  V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                  21. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  20. května

                  Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                  20. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. května

                  Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                  17. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. května

                  Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                  16. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. května

                  Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                  15. 5. 2024 na ČT1

                  Napište nám