Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Soutěž o Evropské hlavní město kultury

Obsah dílu

Headlines — Dražší zálohy za teplo — Prodej podílů vodárenských podniků v Chebu a v Kraslicích. — Nový obchvat Chýnova doprovází problémy — Pieta za střelbu v Bratislavě — V Česku roste počet soukromých škol — Povolební vyjednávání v Praze — Zástupci čtyř stran podepsali v Liberci koaliční smlouvu. — Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy — Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy — Farmáři žádají odstřel vlků — Soutěž o Evropské hlavní město kultury — Soutěž o Evropské hlavní město kultury — Stavba metra D pokračuje — V Turnově končí Mezinárodní sympozium současného šperku

Části dílu

00:14
Headlines
  Přehled zpráv
  01:18
  Dražší zálohy za teplo
   Další zdražování za teplo. Kvůli rostoucí ceně za zemní plyn zvedly od listopadu ceny na dvojnásobek brněnské teplárny, pětkrát víc zaplatí lidé v Břeclavi.
   04:15
   Prodej podílů vodárenských podniků v Chebu a v Kraslicích.
    Jejich současný majitel, německá společnost Gelsenwasser AG je odprodala české společnosti Accolate. To se ale nelíbí Chebské ani Kraslické radnici.
    05:45
    Nový obchvat Chýnova doprovází problémy
     Nový obchvat Chýnova a hned dvě nehody, které se na něm staly. Jen pár dní po otevření úseku sepisují někteří obyvatelé petici za snížení rychlosti.
     07:17
     Pieta za střelbu v Bratislavě
      Lidé si připomínají zmařené životy dvou mužů zastřelených ve středu před bratislavským gay barem. Podle slovenské policie není vyloučené, že čin bude kvalifikován jako teroristický.
      08:45
      V Česku roste počet soukromých škol
       V Česku roste počet soukromých škol a to hlavně v regionech, které jsou označované jako chudé a mají řadu sociálních problémů.
       10:59
       Povolební vyjednávání v Praze
        V Praze se dnes poprvé na povolebním vyjednávání sešli Piráti s hnutím ANO. Neřešili případnou koaliční spolupráci ale spíše hledali shodu na tématech, která by se v hlavním městě měla urgentně řešit.
        13:09
        Zástupci čtyř stran podepsali v Liberci koaliční smlouvu.
         Vítězní starostové se dohodli s hnutím Ano, občanskými demokraty a Piráty. Primátorem by měl zůstat Jaroslav Zámečník.
         15:08
         Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy
          Úleva pro řidiče na Vysočině. Tamní nejfrekventovanější silniční tah číslo 38 byl letos kvůli rekonstrukci průjezdný místo dvou jízdních pruhů na Jihlavu a dvou k dálnici D1 jen jedním. Před zimou stavebníci odchází, ale úplně hotovo ještě není.
          16:18
          Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy
           Jak šel čas s dálničním přivaděčem Jihlava
           17:29
           Farmáři žádají odstřel vlků
            Kvůli rostoucímu počtu vlků mají farmáři stále větší obavy o hospodářská zvířata. A chtějí povolit odstřel šelem. Někteří majitelé přišli už o desítky kusů zvířat. Hlavně ovcí nebo telat. Vlk je sice chráněný, o jeho regulaci už začíná uvažovat i ministerstvo životního prostředí.
            19:28
            Soutěž o Evropské hlavní město kultury
             O titul Evropské hlavní město kultury 2028, který každoročně propůjčuje Evropská unie bude bojovat Broumov a České Budějovice.
             21:03
             Soutěž o Evropské hlavní město kultury
              O titul Evropské hlavní město kultury 2028, který každoročně propůjčuje Evropská unie bude bojovat Broumov a České Budějovice.
              22:36
              Stavba metra D pokračuje
               Je to půl roku, co začala stavba metra D. Pražský dopravní podnik práce na čtvrté lince zahájil v druhé polovině dubna. Náklady první část linky jsou zhruba 14,5 miliardy korun a práce potrvají 90 měsíců.
               24:04
               V Turnově končí Mezinárodní sympozium současného šperku
                To nejlepší, co šperkařům za 11 dní sympozia vzniklo pod rukama, teď vystavují v turnovském muzeu. Akce se zúčastnili šperkaři ze 7 různých zemí.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                31. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                25. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám