Obsah dílu

Headlines — Pokuty za nezkontrolované komíny — Nejčastější příčina požárů — Nehoda autobusu — Prezident Miloš Zeman na návštěvě Ústeckého kraje — Skončila 1. etapa oprav na Barrandovském mostě — Vyšší počet požárů během léta — Oprava bloku jaderné elektrárny Dukovany — Víčka s poutkem od české firmy — Ustavující jednání zastupitelstva obcí — Ustavující zastupitelstvo v Pardubicích — Pražané na novou koalici stále čekají — Zahradnictví musí zdražovat — Dopravní změny v Českých Budějovicích — Problém s lidmi bez domova v Chrudimi — Požár v zemědělském družstvu v Kunvaldu — V dole Lazy na Karvinsku končí zásyp jedné z těžebních jam — Srní chce zachránit poslední Královácký dvorec — Technická univerzita v Liberci chystá úsporné dny. — Zájem o lesní školky a kluby — Liberecký kraj přichází o kamenolomy — Oprava mostů v Lukách nad Jihlavou

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:08
  Pokuty za nezkontrolované komíny
   Pokutu až 10 tisíc korun. Tolik můžou lidé zaplatit hasičům pokud jim chytne nezkontrolovaný komín.
   02:59
   Nejčastější příčina požárů
    Co je podle hasičů nejčastější příčinou vzniku plamenů právě v komínech?
    04:38
    Nehoda autobusu
     K nehodě linkového autobusu odpoledne vyjížděli hasiči na Sokolovsku. Autobus, ve kterém cestovalo 15 lidí, sjel do příkopu na silnici mezi Rudolcem a Kostelní Břízou.
     04:58
     Prezident Miloš Zeman na návštěvě Ústeckého kraje
      Prezident Miloš Zeman dnes zahájil návštěvu Ústeckého kraje. Při setkání s krajskými zastupiteli podpořil zachování hnědouhelných elektráren v regionu a splavnění Labe.
      05:43
      Skončila 1. etapa oprav na Barrandovském mostě
       V noci na dnešek skončila omezení na Barrandovském mostě a je po pěti měsících oprav znovu plně průjezdný.
       07:32
       Vyšší počet požárů během léta
        Hasiči v Karlovarském kraji letos zasahovali u víc než sto padesátí požárů na loukách a v lesích. Oproti loňsku je to nárůst o víc než tisíc procent.
        09:25
        Oprava bloku jaderné elektrárny Dukovany
         Energetici neplánovaně odpojili druhý blok v jaderné elektrárně Dukovany. Důvodem je oprava ucpávky hlavní uzavírací armatury.
         10:34
         Víčka s poutkem od české firmy
          Víčka s poutkem, české firmě se výrazně zvedla poptávka. Chybějí ale lidé do výroby na obsluhu strojů.
          12:31
          Ustavující jednání zastupitelstva obcí
           Dnešek je poslední den, kdy musely obce na svých úředních deskách oznámit datum ustavujícího jednání zastupitelstva. Nově zvolení zastupitelé se musí podle zákona sejít nejpozději příští pondělí.
           14:04
           Ustavující zastupitelstvo v Pardubicích
            Ustavující zastupitelstvo v Pardubicích. Radnici povede vítězné hnutí ANO, primátorem bude Jan Nadrchal.
            15:23
            Pražané na novou koalici stále čekají
             Naopak Pražané na novou koalici stále čekají. Vítězné uskupení SPOLU se dnes sešlo s Prahou sobě. Domluvili se na sestavení programových týmů - až poté zváží případnou spolupráci.
             17:21
             Zahradnictví musí zdražovat
              Zahradnictví už připravují zboží na dušičky. Některé z nich musely kvůli vyšším nákladům zdražit alespoň o deset procent.
              19:23
              Dopravní změny v Českých Budějovicích
               V centru Českých Budějovic platí už tři měsíce velké dopravní změny. Ty měly zabránit průjezdu přes náměstí Přemysla Otakara II.
               21:15
               Problém s lidmi bez domova v Chrudimi
                Malé město velký problém s bezdomovci. Městské policii v Chrudimi si lidé na neukázněné bezdomovce stěžují několikrát za den.
                22:57
                Požár v zemědělském družstvu v Kunvaldu
                 Zřejmě nedbalost při svařování způsobila podle vyšetřovatelů požár v zemědělském družstvu v Kunvaldu na Orlickoústecku. Už třetí den tam hasiči stále zasahují.
                 23:31
                 V dole Lazy na Karvinsku končí zásyp jedné z těžebních jam
                  V dole Lazy na Karvinsku končí zásyp jedné z těžebních jam. Pokračuje tím jeho likvidace podle útlumového programu schváleného vládou.
                  23:50
                  Srní chce zachránit poslední Královácký dvorec
                   Šumavské Srní chce ze státních peněz na obnovu brownfieldů zachránit bývalý Královický dvorec Antýgl. Budovy, kde v sedmdesátých letech vznikla turistický ubytovna, jsou poslední svého druhu na Šumavě. A památkově chráněné.
                   26:15
                   Technická univerzita v Liberci chystá úsporné dny.
                    Cílem je zjistit, jakým způsobem je možné v jednotlivých budovách ušetřit za energie. Za plyn a elektřinu letos liberecká univerzita zaplatí zhruba o 30 milionů víc než loni. V následujícím roce by pak mohl být nárůst až o 104 milionů.
                    27:02
                    Zájem o lesní školky a kluby
                     Tři a půl tisíce předškolních dětí dochází do lesních školek a klubů. Za rok a půl je to víc než dvojnásobný nárůst. Před rokem a půl jich bylo o dva tisíce méně.
                     28:36
                     Liberecký kraj přichází o kamenolomy
                      V Česku podle geologické služby hrozí nedostatek kameniva. V současných lomech podle nich kamenivo ubývá a nové lomy se od 90. let neotevírají.
                      32:04
                      Oprava mostů v Lukách nad Jihlavou
                       Rychle finišovat, než přijde zima. Stavebníci na Vysočině letos opravili víc než 100 kilometrů silnic a 4 desítky mostů. Vstupují do závěrečné etapy před zimou.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž25 minut
                       Další díl
                       18. říjen 2022

                       Přehled dílů

                        
                       Stopáž25 minut

                       27. březen

                       27. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       24. březen

                       Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                       24. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       23. březen

                       Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                       23. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       22. březen

                       Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                       22. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       21. březen

                       ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                       21. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž25 minut

                       20. březen

                       Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                       20. 3. 2023 na ČT1

                       Napište nám