Události v regionech (Praha)

14. říjen 2022

Část: Dražší zálohy za teplo

Obsah dílu

Headlines — Dražší zálohy za teplo — Prodej podílů vodárenských podniků v Chebu a v Kraslicích. — Nový obchvat Chýnova doprovází problémy — Pieta za střelbu v Bratislavě — V Česku roste počet soukromých škol — Povolební vyjednávání v Praze — Zástupci čtyř stran podepsali v Liberci koaliční smlouvu. — Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy — Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy — Farmáři žádají odstřel vlků — Soutěž o Evropské hlavní město kultury — Soutěž o Evropské hlavní město kultury — Stavba metra D pokračuje — V Turnově končí Mezinárodní sympozium současného šperku

Části dílu

00:14
Headlines
  Přehled zpráv
  01:18
  Dražší zálohy za teplo
   Další zdražování za teplo. Kvůli rostoucí ceně za zemní plyn zvedly od listopadu ceny na dvojnásobek brněnské teplárny, pětkrát víc zaplatí lidé v Břeclavi.
   04:15
   Prodej podílů vodárenských podniků v Chebu a v Kraslicích.
    Jejich současný majitel, německá společnost Gelsenwasser AG je odprodala české společnosti Accolate. To se ale nelíbí Chebské ani Kraslické radnici.
    05:45
    Nový obchvat Chýnova doprovází problémy
     Nový obchvat Chýnova a hned dvě nehody, které se na něm staly. Jen pár dní po otevření úseku sepisují někteří obyvatelé petici za snížení rychlosti.
     07:17
     Pieta za střelbu v Bratislavě
      Lidé si připomínají zmařené životy dvou mužů zastřelených ve středu před bratislavským gay barem. Podle slovenské policie není vyloučené, že čin bude kvalifikován jako teroristický.
      08:45
      V Česku roste počet soukromých škol
       V Česku roste počet soukromých škol a to hlavně v regionech, které jsou označované jako chudé a mají řadu sociálních problémů.
       10:59
       Povolební vyjednávání v Praze
        V Praze se dnes poprvé na povolebním vyjednávání sešli Piráti s hnutím ANO. Neřešili případnou koaliční spolupráci ale spíše hledali shodu na tématech, která by se v hlavním městě měla urgentně řešit.
        13:09
        Zástupci čtyř stran podepsali v Liberci koaliční smlouvu.
         Vítězní starostové se dohodli s hnutím Ano, občanskými demokraty a Piráty. Primátorem by měl zůstat Jaroslav Zámečník.
         15:08
         Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy
          Úleva pro řidiče na Vysočině. Tamní nejfrekventovanější silniční tah číslo 38 byl letos kvůli rekonstrukci průjezdný místo dvou jízdních pruhů na Jihlavu a dvou k dálnici D1 jen jedním. Před zimou stavebníci odchází, ale úplně hotovo ještě není.
          16:18
          Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy
           Jak šel čas s dálničním přivaděčem Jihlava
           17:29
           Farmáři žádají odstřel vlků
            Kvůli rostoucímu počtu vlků mají farmáři stále větší obavy o hospodářská zvířata. A chtějí povolit odstřel šelem. Někteří majitelé přišli už o desítky kusů zvířat. Hlavně ovcí nebo telat. Vlk je sice chráněný, o jeho regulaci už začíná uvažovat i ministerstvo životního prostředí.
            19:28
            Soutěž o Evropské hlavní město kultury
             O titul Evropské hlavní město kultury 2028, který každoročně propůjčuje Evropská unie bude bojovat Broumov a České Budějovice.
             21:03
             Soutěž o Evropské hlavní město kultury
              O titul Evropské hlavní město kultury 2028, který každoročně propůjčuje Evropská unie bude bojovat Broumov a České Budějovice.
              22:36
              Stavba metra D pokračuje
               Je to půl roku, co začala stavba metra D. Pražský dopravní podnik práce na čtvrté lince zahájil v druhé polovině dubna. Náklady první část linky jsou zhruba 14,5 miliardy korun a práce potrvají 90 měsíců.
               24:04
               V Turnově končí Mezinárodní sympozium současného šperku
                To nejlepší, co šperkařům za 11 dní sympozia vzniklo pod rukama, teď vystavují v turnovském muzeu. Akce se zúčastnili šperkaři ze 7 různých zemí.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                17. říjen 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                27. březen

                Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                27. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. březen

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. březen

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. březen

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. březen

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám