Události v regionech (Praha)

14. říjen 2022

Část: Nový obchvat Chýnova doprovází problémy

Obsah dílu

Headlines — Dražší zálohy za teplo — Prodej podílů vodárenských podniků v Chebu a v Kraslicích. — Nový obchvat Chýnova doprovází problémy — Pieta za střelbu v Bratislavě — V Česku roste počet soukromých škol — Povolební vyjednávání v Praze — Zástupci čtyř stran podepsali v Liberci koaliční smlouvu. — Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy — Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy — Farmáři žádají odstřel vlků — Soutěž o Evropské hlavní město kultury — Soutěž o Evropské hlavní město kultury — Stavba metra D pokračuje — V Turnově končí Mezinárodní sympozium současného šperku

Části dílu

00:14
Headlines
  Přehled zpráv
  01:18
  Dražší zálohy za teplo
   Další zdražování za teplo. Kvůli rostoucí ceně za zemní plyn zvedly od listopadu ceny na dvojnásobek brněnské teplárny, pětkrát víc zaplatí lidé v Břeclavi.
   04:15
   Prodej podílů vodárenských podniků v Chebu a v Kraslicích.
    Jejich současný majitel, německá společnost Gelsenwasser AG je odprodala české společnosti Accolate. To se ale nelíbí Chebské ani Kraslické radnici.
    05:45
    Nový obchvat Chýnova doprovází problémy
     Nový obchvat Chýnova a hned dvě nehody, které se na něm staly. Jen pár dní po otevření úseku sepisují někteří obyvatelé petici za snížení rychlosti.
     07:17
     Pieta za střelbu v Bratislavě
      Lidé si připomínají zmařené životy dvou mužů zastřelených ve středu před bratislavským gay barem. Podle slovenské policie není vyloučené, že čin bude kvalifikován jako teroristický.
      08:45
      V Česku roste počet soukromých škol
       V Česku roste počet soukromých škol a to hlavně v regionech, které jsou označované jako chudé a mají řadu sociálních problémů.
       10:59
       Povolební vyjednávání v Praze
        V Praze se dnes poprvé na povolebním vyjednávání sešli Piráti s hnutím ANO. Neřešili případnou koaliční spolupráci ale spíše hledali shodu na tématech, která by se v hlavním městě měla urgentně řešit.
        13:09
        Zástupci čtyř stran podepsali v Liberci koaliční smlouvu.
         Vítězní starostové se dohodli s hnutím Ano, občanskými demokraty a Piráty. Primátorem by měl zůstat Jaroslav Zámečník.
         15:08
         Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy
          Úleva pro řidiče na Vysočině. Tamní nejfrekventovanější silniční tah číslo 38 byl letos kvůli rekonstrukci průjezdný místo dvou jízdních pruhů na Jihlavu a dvou k dálnici D1 jen jedním. Před zimou stavebníci odchází, ale úplně hotovo ještě není.
          16:18
          Otevření dálničního přivaděče u Jihlavy
           Jak šel čas s dálničním přivaděčem Jihlava
           17:29
           Farmáři žádají odstřel vlků
            Kvůli rostoucímu počtu vlků mají farmáři stále větší obavy o hospodářská zvířata. A chtějí povolit odstřel šelem. Někteří majitelé přišli už o desítky kusů zvířat. Hlavně ovcí nebo telat. Vlk je sice chráněný, o jeho regulaci už začíná uvažovat i ministerstvo životního prostředí.
            19:28
            Soutěž o Evropské hlavní město kultury
             O titul Evropské hlavní město kultury 2028, který každoročně propůjčuje Evropská unie bude bojovat Broumov a České Budějovice.
             21:03
             Soutěž o Evropské hlavní město kultury
              O titul Evropské hlavní město kultury 2028, který každoročně propůjčuje Evropská unie bude bojovat Broumov a České Budějovice.
              22:36
              Stavba metra D pokračuje
               Je to půl roku, co začala stavba metra D. Pražský dopravní podnik práce na čtvrté lince zahájil v druhé polovině dubna. Náklady první část linky jsou zhruba 14,5 miliardy korun a práce potrvají 90 měsíců.
               24:04
               V Turnově končí Mezinárodní sympozium současného šperku
                To nejlepší, co šperkařům za 11 dní sympozia vzniklo pod rukama, teď vystavují v turnovském muzeu. Akce se zúčastnili šperkaři ze 7 různých zemí.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                17. říjen 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                31. březen

                Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                31. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                30. březen

                Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                30. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. březen

                Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                29. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. březen

                Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                28. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. březen

                Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                27. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám