Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

Části dílu

00:22
Headlines
  Přehled zpráv
  02:14
  Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11
   U Jaroměře dnes Ředitelství silnic a dálnic zahájilo stavbu obchvatu za 688 milionů korun bez daně, který bude 6 a půl kilometru dlouhý. Stavba má ale zpoždění, bezmála dva a půl roku.
   03:47
   Den do komunálních voleb
    Už zítra začínají komunální volby. O zastupitelská křesla se bude ucházet téměř 200 000 kandidátů.
    05:52
    Příprava volebních místností
     V Česku je více než 14 tisíc volebních okrsků a mnohé z volebních místností už jsou na pátek a sobotu připravené ode dneška.
     07:35
     Příprava volebních místností
      Menší spotřeba energií a taky recyklovaného papíru, milionové úspory – letos vůbec poprvé tiskárny volební lístky tiskly oboustranně.
      09:19
      Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu
       Po jedenácti letech za mřížemi může jít bývalý lékař Jaroslav Barták předčasně na svobodu. O podmíněném propuštění rozhodl Okresní soud v Jablonci nad Nisou.
       09:51
       Požár rodinného domu v obci Rozsedly
        K požáru rodinného domu vyjížděli včera těsně před půlnocí hasiči do obce Rozsedly nedaleko Sušice. Oheň zcela zničil hospodářskou část a střechu, obytné místnosti nezasáhl.
        10:24
        Muž ujížděl policistům
         Až namířená zbraň zastavila muže, který zběsile ujížděl rumburským policistům. Řidič svým autem ohrozil i ženu s kočárkem.
         10:47
         Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy
          Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy. Po nárůstu cen plynu a elektřiny je teď pro dopravní podnik nafta nejlevnějším pohonem.
          12:35
          Majitelé restaurací znovu zdražují
           Majitelé restaurací zdražili v létě a na podzim budou muset zdražit znovu. Na jihu Čech v průměru o 10 %. Hlavně kvůli vysokým cenám surovin. Víc zdražit, ale nechtějí, aby neodradili hosty.
           14:27
           Lázně připravují krizový scénář
            Lázně v Karlovarském kraji se připravují na možný krizový scénář kvůli cením energií. Svaz léčebných lázní České republiky teď jedná s vládou o podmínkách případné podpory pro lázeňská zařízení.
            15:48
            Ukrajinští uprchlíci v českých školách
             Přijdou o vízum a můžou dostat pokutu. Takový trest hrozí uprchlíkům z Ukrajiny, kteří nepošlou své děti do české školy. Některé rodiny se ale chtějí brzy vrátit domů.
             17:57
             Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku
              Dnes je to přesně měsíc, co v Mirošově na Rokycansku opakovaně udeřily bleskové povodně. Ty zaplavily část silnice, pod vodou byla i železnice, lidé měli vodu ve sklepích.
              19:42
              Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci
               Rodičům dětí s autismem pomáhají v Libereckém kraji dobrovolníci. Pravidelně si berou dítě na několik hodin do péče, aby si jeho rodiče mohli odpočinou. Takzvaný "homesharing" funguje v regionu od února.
               21:28
               Přibývá počet nehod chodců
                Po covidových letech přibývá počet nehod a bohužel také usmrcení mezi hromadnou dopravou v Praze a chodci. I z toho důvodu se na školách konají kurzy prevence, kde děti upozorňují na nástrahy města.
                23:07
                Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji
                 Mírně nadprůměrná je v porovnání s minulým rokem letošní sklizeň v Pardubickém kraji. Dnes o tom informovali zástupci tamních zemědělských družstev. Podle nich vzrostly výnosy hlavně z obilovin a řepky.
                 23:28
                 Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku
                  160 nehod na železničních přejezdech, při kterých jedoucí vlak na trati narazil do auta. Taková je podle Drážní inspekce tuzemská loňská bilance. I proto dnes záchranáři z Česka a Polska cvičili zásah u simulované železniční nehody ve Frýdlantu na Liberecku.
                  23:55
                  Konference historiků z Ústí nad Labem
                   Poválečný odsun obyvatel z tehdejšího československého pohraničí. I tím se zabývalo na 600 historiků, kteří se sjeli do Ústí nad Labem na jedno ze svých největších profesních setkání.
                   30:57
                   Chrudimské nemocnici chybí lékaři
                    Chrudimské nemocnici chybí lékaři. Od července je kvůli tomu uzavřená lůžková část interního oddělení a stále není jasné, kdy se tam provoz obnoví.
                    32:44
                    Vypouštění výrů velkých u Chlumětína
                     Odchovaná mláďata se k nim dostala před třemi měsíci ze zoologické zahrady v Hodoníně.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                     23. 9. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                     22. 9. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                     21. 9. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                     20. 9. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Svět se loučí s královnou Alžbětou II. — Příčina požáru v Dlouhé Vsi — Pietní akty v pohraničí Libereckého kraje — Série dopravních nehod o víkendu — Sníh zasypal vrcholky Krkonoš a na Sněžce trhá rekordy — Na Šumavě už lidé topí — Topná sezona na dalších místech v nejistotě — Obce na Jihlavsku shánějí náhradní zdroje elektřiny — Obchvat Dasného a Češnovic — Chovatelé požadují regulaci vlčí populace — Na řadě univerzit dnes začal akademický rok — Podmíněné tresty za propagaci neonacismu — Začalo vypouštění liberecké přehrady Harcov — Plán provozu letiště v Českých Budějovicích — Kladno se dočkalo rekonstrukce trati — 6 roků vězení hrozí řidiči za smrt 2 lidí — Vítězná podoba lanovky na Petřín — Hledá se kotě servala stepního — Otevření Semlerovy rezidence v Plzni

                     19. 9. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Začíná topná sezona — Roste zájem o palivové dřevo — Stoupá prodej teplého oblečení — Výpověď Babiše mladšího u soudu — Plzeńský kraj zrušil omezení svéprávnosti M. Redlovi — Zbývá týden do voleb — Předvolební debata z Prahy — Odstřel komína a věže v dole Měděnec — Řidič vjel autem do rozvodněné Blanice — Otevření lomu Výsypka v Jenišově

                     16. 9. 2022 na ČT1

                     Napište nám