25 minut

22. září 2022

Obsah dílu

Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

Části dílu

00:22
Headlines
  Přehled zpráv
  02:14
  Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11
   U Jaroměře dnes Ředitelství silnic a dálnic zahájilo stavbu obchvatu za 688 milionů korun bez daně, který bude 6 a půl kilometru dlouhý. Stavba má ale zpoždění, bezmála dva a půl roku.
   03:47
   Den do komunálních voleb
    Už zítra začínají komunální volby. O zastupitelská křesla se bude ucházet téměř 200 000 kandidátů.
    05:52
    Příprava volebních místností
     V Česku je více než 14 tisíc volebních okrsků a mnohé z volebních místností už jsou na pátek a sobotu připravené ode dneška.
     07:35
     Příprava volebních místností
      Menší spotřeba energií a taky recyklovaného papíru, milionové úspory – letos vůbec poprvé tiskárny volební lístky tiskly oboustranně.
      09:19
      Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu
       Po jedenácti letech za mřížemi může jít bývalý lékař Jaroslav Barták předčasně na svobodu. O podmíněném propuštění rozhodl Okresní soud v Jablonci nad Nisou.
       09:51
       Požár rodinného domu v obci Rozsedly
        K požáru rodinného domu vyjížděli včera těsně před půlnocí hasiči do obce Rozsedly nedaleko Sušice. Oheň zcela zničil hospodářskou část a střechu, obytné místnosti nezasáhl.
        10:24
        Muž ujížděl policistům
         Až namířená zbraň zastavila muže, který zběsile ujížděl rumburským policistům. Řidič svým autem ohrozil i ženu s kočárkem.
         10:47
         Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy
          Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy. Po nárůstu cen plynu a elektřiny je teď pro dopravní podnik nafta nejlevnějším pohonem.
          12:35
          Majitelé restaurací znovu zdražují
           Majitelé restaurací zdražili v létě a na podzim budou muset zdražit znovu. Na jihu Čech v průměru o 10 %. Hlavně kvůli vysokým cenám surovin. Víc zdražit, ale nechtějí, aby neodradili hosty.
           14:27
           Lázně připravují krizový scénář
            Lázně v Karlovarském kraji se připravují na možný krizový scénář kvůli cením energií. Svaz léčebných lázní České republiky teď jedná s vládou o podmínkách případné podpory pro lázeňská zařízení.
            15:48
            Ukrajinští uprchlíci v českých školách
             Přijdou o vízum a můžou dostat pokutu. Takový trest hrozí uprchlíkům z Ukrajiny, kteří nepošlou své děti do české školy. Některé rodiny se ale chtějí brzy vrátit domů.
             17:57
             Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku
              Dnes je to přesně měsíc, co v Mirošově na Rokycansku opakovaně udeřily bleskové povodně. Ty zaplavily část silnice, pod vodou byla i železnice, lidé měli vodu ve sklepích.
              19:42
              Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci
               Rodičům dětí s autismem pomáhají v Libereckém kraji dobrovolníci. Pravidelně si berou dítě na několik hodin do péče, aby si jeho rodiče mohli odpočinou. Takzvaný "homesharing" funguje v regionu od února.
               21:28
               Přibývá počet nehod chodců
                Po covidových letech přibývá počet nehod a bohužel také usmrcení mezi hromadnou dopravou v Praze a chodci. I z toho důvodu se na školách konají kurzy prevence, kde děti upozorňují na nástrahy města.
                23:07
                Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji
                 Mírně nadprůměrná je v porovnání s minulým rokem letošní sklizeň v Pardubickém kraji. Dnes o tom informovali zástupci tamních zemědělských družstev. Podle nich vzrostly výnosy hlavně z obilovin a řepky.
                 23:28
                 Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku
                  160 nehod na železničních přejezdech, při kterých jedoucí vlak na trati narazil do auta. Taková je podle Drážní inspekce tuzemská loňská bilance. I proto dnes záchranáři z Česka a Polska cvičili zásah u simulované železniční nehody ve Frýdlantu na Liberecku.
                  23:55
                  Konference historiků z Ústí nad Labem
                   Poválečný odsun obyvatel z tehdejšího československého pohraničí. I tím se zabývalo na 600 historiků, kteří se sjeli do Ústí nad Labem na jedno ze svých největších profesních setkání.
                   30:57
                   Chrudimské nemocnici chybí lékaři
                    Chrudimské nemocnici chybí lékaři. Od července je kvůli tomu uzavřená lůžková část interního oddělení a stále není jasné, kdy se tam provoz obnoví.
                    32:44
                    Vypouštění výrů velkých u Chlumětína
                     Odchovaná mláďata se k nim dostala před třemi měsíci ze zoologické zahrady v Hodoníně.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     23. září 2022

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž25 minut

                     4. prosinec

                     Potraviny podraží — Ceny potravin v Česku — Mzdy reálně klesky — Žádost o důchod online — Snadnější vymáhání pokut ze zahraničí — Sníh a silné mrazy komplikují dopravu — Největší mráz byl na Šumavě — Mrtvola v Holešovicích — Zdražení vodného a stočného — Nejvíc si za vodu připlatí na Plzeňsku — Obce budou muset zavést kontejnery na textil — Testování mostu na dálnici D7 — Nehoda 3 kamionů na D5 — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici — Sběr ledového vína — Starokladrubští koně na sněhu

                     4. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     1. prosinec

                     Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                     1. 12. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     30. listopad

                     Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                     30. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     29. listopad

                     Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                     29. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     28. listopad

                     Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                     28. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     27. listopad

                     27. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     24. listopad

                     Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                     24. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     23. listopad

                     Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                     23. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     22. listopad

                     Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                     22. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     21. listopad

                     Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                     21. 11. 2023 na ČT1

                     Napište nám