Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  01:30
  Začaly komunální a senátní volby
   Města a obce budou mít nové zastupitele dnes odpoledne začaly komunální volby. V historii samostatné České republiky už po 8.
   04:42
   Volby ve vesnici roku 2022
    Lidé proudí do volebních místností i teď. Do jedné z nich se proto podíváme živě a to konkrétně do letošní obce roku Kostelní Lhoty.
    05:58
    Volby na netradičních místech
     Netradiční volební komisaři, staré lokomotivy, dohlíží na volby v Jaroměři - lidé volí v bývalé výtopně parních lokomotiv.
     07:34
     Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb
      Obec je jednou z 11 v ČR, kde se komunální volby neuskuteční.
      09:10
      Volby někde doplní místní referenda
       Spolu s komunálními a senátními volbami se dnes v některých obcích a městech konají také místní referenda. Celkem jich je 13.
       10:12
       Volby do Senátu
        A voliči vybírají také nové senátory do třetiny Horní komory Parlamentu. V 27 obvodech se o jejich přízeň uchází celkem 178 kandidátů.
        10:42
        Budoucnost těžby uhlí
         Budoucností těžby uhlí. České doly se mají uzavřít do roku 2033, o termínu konce německých a polských zatím rozhodnuto není.
         11:08
         Skladům v pohraničí dochází uhlí
          A právě uhlí je teď nedostatek. Skladům v pohraničí dochází uhlí. Po tunách si ho odváží nejen čeští, ale i polští zákazníci.
          12:53
          Ohložená sezona zimního stadionu
           Začátek sezóny zimního stadionu odložila zkraje září českokrumlovská radnice o 3 týdny. Hlavním důvodem byla úspora na energiích.
           14:40
           Dotace pro malé prodejny
            Vysoké ceny energií už trápí také maloprodejny v Česku. Pomoci by jim mohly státní dotace Ministerstva průmyslu a obchodu z programu Obchůdek 2021+.
            16:21
            Jaroslav Barták je na svobodě
             Jaroslav Barták je na svobodě – opustil věznici v jabloneckých Rýnovicích. Včera o jeho podmíněném propuštění rozhodl soud.
             16:41
             Požár haly v Chřásťanech u Prahy
              Požár výrobní haly a škoda za 20 milionů korun. V časných ranních hodinách hořela v Chrášťanech u Prahy výrobna betonových prefabrikátů.
              16:57
              Propadlá dlažba v Příbrami
               V Příbrami se propadla dlažba u kostela na Březových Horách. Půda a dlažební kostky se nejspíš sesuly do starého dolu.
               17:37
               Město s jediným silničním mostem
                Šestitisícové město s jediným silničním mostem. Ve Světlé nad Sázavou se letos při jeho opravě i v běžné dopravní špičce ukazuje, že nestačí. Veškerou dopravu přivádí do centra a záložní cesta přes Sázavu chybí.
                19:26
                Nová veřejná přístaviště na Labi
                 Přivézt turisty, zakotvit a pak s nimi odplout k dalšímu městu. Tak by měla už v příští sezóně fungovat veřejná přístaviště pro větší lodě na Labi.
                 21:36
                 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň
                  V západočeské metropoli dnes začal filmový festival "Finále Plzeň". Přehlídka, která potrvá až do příští středy, nabízí nejúspěšnější snímky loňského roku, ale i novinky, které premiéra v kinech teprve čeká.
                  23:21
                  Západ Čech má za sebou mrazivou noc
                   Mínusové teploty přišly zároveň s astronomickým podzimem. Nejchladněji bylo na Šumavě a v Krušných Horách. V oblasti Modravy teploty klesly pod mínus sedm stupňů. Rekord z roku 1997 ale nepřekonaly.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce — Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny — Pochybení při převozu nebezpečných látek — Rychlostní rekord na D11 — Zásah zaměřený na provozovatele autoškol — Situace Sberbank — Summit Evropské rady v Praze — Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield — Problém s úklidem v Pardubické nemocnici — Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích — České pivovary zdražují — Zavírá humanitární sklad v Pardubicích — Měření bezpečné vzdálenosti — Hřebčín v Mimoni bez majitele — Povolební vyjednávání v Pardubicích

                   6. 10. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                   5. 10. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                   4. 10. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                   3. 10. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                   30. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                   29. 9. 2022 na ČT1

                   Napište nám