Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích

Obsah dílu

Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv
  01:23
  Do Česka se vrací turisté
   Služby v Česku drží hlavně turisté. Místní šetří víc než v minulosti. Počet turistů, kteří do Česka míří podle dnes zveřejněných údajů, roste. Pořád ale nedosahuje takové množství jako před začátkem pandemie covidu
   03:58
   Turistická sezona v Krušných horách
    Do jedné z nejnavštěvovanějších lokalit v Česku, do Krušných hor se teď podíváme živě.
    05:17
    Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP
     Hasiči v Českém Švýcarsku předali správě národního parku další území. Už druhé, kde požár považují za zlikvidovaný. Zatím se to ale netýká oblastí, kde museli být lidé evakuovaní.
     08:33
     Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest
      Kvůli vysokým teplotám stále trvá riziko požáru. Na vjezdech do lesů ale často parkují turisti. Tam ale překáží záchranářům. Nerespektování zákazu vjezdu se v národním parku posuzuje jako porušení řádu. Za to hrozí pokuta až deset tisíc korun.
      10:28
      ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích
       Těměř dvojnásobně se prodlužuje stavba tunelu Pohůrka na trase dálnice D3. Výstavbou zasažené ulice Českých Budějovic tak zůstanou uzavřené až do příštího roku.
       12:08
       Požár vlaku ve stanici Karlštejn
        Provoz na trati mezi Berounem a Prahou ráno zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn. Průvodčí se přitom lehce nadýchal kouře, jinak se událost obešla bez zranění. Provoz se podařilo v deset dopoledne obnovit, vlaky ale nabíraly zpoždění.
        12:46
        Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci
         Bytové družstvo Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů zkrachovalé společnosti H-System, musí zaplatit zhruba milion korun konkurznímu správci Josefu Monsportovi. Jde o nájemné za pozemky pod domy v Horoměřicích, které byly z konkurzu v minulosti vyjmuty.
         13:25
         Jižní Čechy: 20 let od povodní
          Tento týden je to 20 let, kdy se postupně do Čech a části Moravy rozlila ničivá povodeň. Přírodní katastrofa z roku 2002 za sebou nechala přes 750 zasažených obcí, škody za více než 70 miliard korun a hlavně 17 zmařených lidských životů.
          16:11
          Jižní Čechy: 20 let od povodní
           Ano, památka na povodně na některých místech zůstává dodnes viditelná. Jižní Čechy se ale poučily. Města a obce se znovu postavila na nohy a většina z nich vybudovala i silná protipovodňová opatření.
           18:24
           Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova
            Vývojové centrum německé automobilky BMW spustilo zkušební provoz na polygonu u Sokolova. Ten postupně vzniká na pozemcích Sokolovské uhelné o rozloze 600 hektarů. Jedná se o jeden z nejdůležitějších projektů v rámci Karlovarského kraje za několik miliard korun.
            20:14
            Jihlava shání peníze na nový zimní stadion
             Jihlava potřebuje urychleně najít přinejmenším půl miliardu korun na nový zimní stadion. Novostavbu na místě toho stávajícího komplikuje zdražování materiálů. Zítra se proto poprvé sejde speciální komise, která začne situaci řešit.
             22:01
             V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže
              V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže. Do města přijelo na čtyři tisíce křesťanů ve věku 14 až 26 let. Až do neděle můžou navštěvovat různé přednášky, workshopy, diskuze nebo koncerty. Každý den je na programu mše svatá a modlitby.
              22:25
              Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové
               Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové. Je z pozdní doby kamenné a podle tvaru se jí říká dlouhá mohyla. Objevili v ní mimo jiné hrob muže s lukostřeleckou výbavou.
               22:48
               Přípravy na Chodské slavnosti
                Deseti tisíce koláčů teď pečou pekárny napříč celým Domažlickem. V pátek totiž začínají Chodské slavnosti. Jako první z malých pekáren je začala před dva a třiceti lety péct Helena Konopíková z Krchleb na Domažlicku.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                31. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                25. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám