Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:01
  Zdražování v Česku dál pokračuje
   Zdražování v Česku dál pokračuje, růst inflace ale v červenci zmírnil. V červenci meziročně stoupla na sedmnáct a půl procenta. Nejvíc si Češi připlatili za potraviny a energie. A zdražilo i bydlení. Podle odborníků přitom inflace ještě není na svém vrcholu a do konce roku přijde další růst cen.
   03:07
   Dopad inflace na plány obcí
    Jak konkrétně dopadá zdražování a inflace na plány obcí jsme zjišťovali ve středočeských Přezleticích.
    05:20
    Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců
     Stavba továrny na výrobu lithiových bateriích v Líních u Plzně má stále více odpůrců. V Plzni lidé podepisují proti ní petici. O tento projekt má ale zájem Sokolovská uhelná v Karlovarském kraji.
     07:43
     Hasiči předali správcům NP další část požářiště
      Hasiči v Českém Švýcarsku předali správě Národního parku další část požářiště. Jde o území východně od Pravčické brány. Rezervace už převzala zpět oblasti nedaleko Janova a Vysoké Lípy.
      09:34
      Omezení vytápění
       V případě nedostatku paliva v teplárnách by se měly budovy méně vytápět - navrhuje to Ministerstvo průmyslu a obchodu. V obývacích pokojích nebo kancelářích se má teplota snížit na 18 stupňů.
       10:08
       Požár zaparkovaného autobusu
        Zaparkovaný autobus shořel v noci ve Vyškově. Hasiči na místě zasahovali od čtvrté hodiny ranní. Nikdo se při požáru nezranil a škoda podle odhadu hasičů dosahuje 0,5 milionu korun.
        10:31
        Hygienici kontrolují letní dětské tábory
         Hygienici z celé republiky i v srpnu kontrolují dětské tábory. Celkem jich jen za červenec navštívili 902 a a uložili 27 pokut za celkem 60 000 korun. Na stovce táborů už byly také jihočeští inspektoři. Ti zatím rozdali 2 pokuty a to hlavně za drobnější přestupky.
         12:32
         Roste zájem o posilující dávku proti covidu
          Postupujícím létem se zvyšuje o 2. posilující, a tedy celkově 4. dávku vakcíny proti covidu. Např. v Královéhradeckém kraji se jí za poslední 3 týdny nechalo očkovat něco přes 2,5 tisíce lidí.
          14:29
          12 let od povodní v Libereckém kraji
           Dvanáct let uběhlo od povodní, které v Libereckém kraji zasáhly na 80 obcí. Vzaly si pět životů a přes 2000 lidí museli hasiči evakuovat. Škody se počítaly v miliardách a ještě dnes se podle starostů poškozených obcí najdou drobné investice, které lze s povodněmi v roce 2010 spojovat.
           16:29
           SeČTeno 2022
            Během dnešního dne jsme se v předvolebních speciálech Sečteno věnovali Krušným horám a dění kolem nejvýše položeného města v Čechách - Božího Daru. Jedním z témat byl i zájem turistů o hory. Napříč celou republikou je totiž v horských oblastech výrazně větší počet návštěvníků.
            19:49
            Celostátní setkání mládeže 2022
             Tisíce mladých křesťanů se sešly na necelý týden v Hradci Králové. Celostátní akce je největší svého druhu u nás a pořádá se jen jednou za 3 až 5 let.
             20:57
             Prodej pražského paláce Broadway
              Třetí aukce a opět bez zájemce. Řeč je o prodeji pražského paláce Broadway. Budovu dnes dražil za miliardu a padesát milionů korun Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
              22:43
              Policie zadržela 74 migrantů
               74 migrantů především ze Sýrii zadrželi policisté na jihu Moravy. A to včetně 3 převaděčů. V jedné dodávce se tísnilo 33 lidí, včetně žen a dětí. Další 2 auta i s převaděči zastavili dálniční policisté na Vysočině.
               23:07
               Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí
                Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí. V roce 1987 ho postavili pracovníci místních závodů Kovosvit a Silon občanskou svépomocí v tzv. Akci "Z". V roce 2013 prošlo rekonstrukcí a bylo digitalizováno.
                23:48
                Svatovavřinecká pouť na Sněžce
                 Na nejvyšší vrchol ČR vystoupaly stovky poutníků z ČR a Polska, bohoslužbu celebrovali čeští a polští kněží.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce — Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny — Pochybení při převozu nebezpečných látek — Rychlostní rekord na D11 — Zásah zaměřený na provozovatele autoškol — Situace Sberbank — Summit Evropské rady v Praze — Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield — Problém s úklidem v Pardubické nemocnici — Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích — České pivovary zdražují — Zavírá humanitární sklad v Pardubicích — Měření bezpečné vzdálenosti — Hřebčín v Mimoni bez majitele — Povolební vyjednávání v Pardubicích

                 6. 10. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                 5. 10. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                 4. 10. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                 3. 10. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                 30. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                 29. 9. 2022 na ČT1

                 Napište nám