Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:31
  Rozestavěné projekty firmy v insolvenci
   Města a firmy řeší, co s rozestavěnými projekty, které měla na starosti stavební firma Reader a Falge. Ta je totiž v insolvenci. Dělníci tak opustili několik objektů po celé republice.
   04:11
   Rozestavěné projekty firmy v insolvenci
    Přímo na jednom z míst, o kterých byla řeč v reportáži, konkrétně u obce Kfely na silnici první třídy, která je hlavním tahem z Karlových Varů na Plzeň, teď máme živě Kamilu Medovou.
    05:53
    Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě
     Dva a půl roku nepodmíněně ve věznici s ostrahou - takový je zatím nepravomocný rozsudek pro Oldřicha Kostifála, který loni na podzim v Plzni srazil autem chodce a bez poskytnutí první pomoci od nehody ujel.
     07:26
     Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku
      Začal hořet les u Kochánovic nedaleko Slatiňan na Chrudimsku
      09:58
      Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací
       Evakuovaní obyvatele Hřenska, Mezné a Mezní Louky se od soboty budou postupně vracet domů. Oznámila to ministryně životního prostředí Anna Hubáčková.
       11:29
       Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží
        Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží o více než 20 procent z původní ceny. Tu Správa železnic před začátkem rekonstrukce vyčíslila na 689 milionů korun.
        13:36
        Vyšetřování příčiny letecké nehody
         Policisté a odborníci z Ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod řeší srážku dvou kluzáků u Starého Sedla na TAchovsku. Letouny místem prolétaly v rámci probíhajícího Mistrovství světa juniorů v plachtění.
         14:04
         Záchrana skupiny lezců
          Zbytečné riskování a přeceňování sil. I to jsou stále častější důvody k zásahům, před kterými především teď, v období prázdnin, varují hasiči na Karlovarsku.
          14:33
          Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR
           Do výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy se přihlásilo 21 uchazečů, sdělilo ministerstvo zemědělství. Je mezi nimi taky bývalý generální ředitel.
           15:13
           Odboráři Lesy ČR proti vládní novele
            Odboráři ze státního podniku Lesy nesouhlasí s tím, aby firma odvedla do státního rozpočtu 3 miliardy 810 milionů korun. Počítá s tím novela státního rozpočtu, kterou schválila vláda.
            17:24
            Pardubický kraj ruší autobusové spoje
             Pardubický kraj ruší část autobusových spojů, zatím se to týká těch, které v kraji obsluhuje dopravce BusLine. Dopravci totiž chybí řidiči, kvůli tomu od začátku svého působení v regionu nevypravili v červnu a červenci okolo stovky spojů denně.
             18:49
             Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven
              Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven - lidé ho často ignorují a volí tato místa ke koupání. Láká je čistá voda a okolní příroda. Koupání bývá zakázané nebo na vlastní nebezpečí - třeba kvůli tomu, že někde ještě pokračuje těžba.
              20:26
              Inteligentní systémy v dopravě
               Na polovině křižovatek v Praze semafory upřednostňují veřejnou dopravu, aby tramvaj nebo autobus dostaly zelenou co nejdříve. Pomáhá to plynulosti dopravy a menšímu zpoždění.
               22:06
               Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše
                Potyčka mezi odpůrci a příznivci doprovázela mítink předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v Ústí nad Labem. Na dalších místech ve středních Čechách, kam bývalý premiér přijel, konflikty nebyly.
                22:20
                Začíná festival Letní Letná
                 V Praze začíná festival nového cirkusu Letní Letná. Do konce srpna přivítá soubory z 18ti zemí. Úvod bude patřit známému švédskému souboru Cirkus Cirkör.
                 22:53
                 V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí
                  Hlavně kvůli stále nízké výkupní ceně skopového masa. To vykupují hlavně zahraniční odběratelé. Ale většinou jen z velkochovů. Majitelům menších stád se prodej nevyplatí. Navíc mají problém i s odbytem ovčí vlny. O tu není zájem vůbec.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce — Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny — Pochybení při převozu nebezpečných látek — Rychlostní rekord na D11 — Zásah zaměřený na provozovatele autoškol — Situace Sberbank — Summit Evropské rady v Praze — Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield — Problém s úklidem v Pardubické nemocnici — Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích — České pivovary zdražují — Zavírá humanitární sklad v Pardubicích — Měření bezpečné vzdálenosti — Hřebčín v Mimoni bez majitele — Povolební vyjednávání v Pardubicích

                  6. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                  5. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                  4. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                  3. 10. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                  30. 9. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                  29. 9. 2022 na ČT1

                  Napište nám