25 minut

11. srpen 2022

Část: Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží

Obsah dílu

Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:31
  Rozestavěné projekty firmy v insolvenci
   Města a firmy řeší, co s rozestavěnými projekty, které měla na starosti stavební firma Reader a Falge. Ta je totiž v insolvenci. Dělníci tak opustili několik objektů po celé republice.
   04:11
   Rozestavěné projekty firmy v insolvenci
    Přímo na jednom z míst, o kterých byla řeč v reportáži, konkrétně u obce Kfely na silnici první třídy, která je hlavním tahem z Karlových Varů na Plzeň, teď máme živě Kamilu Medovou.
    05:53
    Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě
     Dva a půl roku nepodmíněně ve věznici s ostrahou - takový je zatím nepravomocný rozsudek pro Oldřicha Kostifála, který loni na podzim v Plzni srazil autem chodce a bez poskytnutí první pomoci od nehody ujel.
     07:26
     Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku
      Začal hořet les u Kochánovic nedaleko Slatiňan na Chrudimsku
      09:58
      Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací
       Evakuovaní obyvatele Hřenska, Mezné a Mezní Louky se od soboty budou postupně vracet domů. Oznámila to ministryně životního prostředí Anna Hubáčková.
       11:29
       Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží
        Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží o více než 20 procent z původní ceny. Tu Správa železnic před začátkem rekonstrukce vyčíslila na 689 milionů korun.
        13:36
        Vyšetřování příčiny letecké nehody
         Policisté a odborníci z Ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod řeší srážku dvou kluzáků u Starého Sedla na TAchovsku. Letouny místem prolétaly v rámci probíhajícího Mistrovství světa juniorů v plachtění.
         14:04
         Záchrana skupiny lezců
          Zbytečné riskování a přeceňování sil. I to jsou stále častější důvody k zásahům, před kterými především teď, v období prázdnin, varují hasiči na Karlovarsku.
          14:33
          Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR
           Do výběrového řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy se přihlásilo 21 uchazečů, sdělilo ministerstvo zemědělství. Je mezi nimi taky bývalý generální ředitel.
           15:13
           Odboráři Lesy ČR proti vládní novele
            Odboráři ze státního podniku Lesy nesouhlasí s tím, aby firma odvedla do státního rozpočtu 3 miliardy 810 milionů korun. Počítá s tím novela státního rozpočtu, kterou schválila vláda.
            17:24
            Pardubický kraj ruší autobusové spoje
             Pardubický kraj ruší část autobusových spojů, zatím se to týká těch, které v kraji obsluhuje dopravce BusLine. Dopravci totiž chybí řidiči, kvůli tomu od začátku svého působení v regionu nevypravili v červnu a červenci okolo stovky spojů denně.
             18:49
             Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven
              Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven - lidé ho často ignorují a volí tato místa ke koupání. Láká je čistá voda a okolní příroda. Koupání bývá zakázané nebo na vlastní nebezpečí - třeba kvůli tomu, že někde ještě pokračuje těžba.
              20:26
              Inteligentní systémy v dopravě
               Na polovině křižovatek v Praze semafory upřednostňují veřejnou dopravu, aby tramvaj nebo autobus dostaly zelenou co nejdříve. Pomáhá to plynulosti dopravy a menšímu zpoždění.
               22:06
               Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše
                Potyčka mezi odpůrci a příznivci doprovázela mítink předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v Ústí nad Labem. Na dalších místech ve středních Čechách, kam bývalý premiér přijel, konflikty nebyly.
                22:20
                Začíná festival Letní Letná
                 V Praze začíná festival nového cirkusu Letní Letná. Do konce srpna přivítá soubory z 18ti zemí. Úvod bude patřit známému švédskému souboru Cirkus Cirkör.
                 22:53
                 V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí
                  Hlavně kvůli stále nízké výkupní ceně skopového masa. To vykupují hlavně zahraniční odběratelé. Ale většinou jen z velkochovů. Majitelům menších stád se prodej nevyplatí. Navíc mají problém i s odbytem ovčí vlny. O tu není zájem vůbec.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  12. srpen 2022

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  4. říjen

                  Silné bouřky a likvidace škod — Obnovení provozu na železnici — Vězeň na útěku — Chladící kapalina poranila děti — Pravidla práce na železniční trati — Navýšení počtu pěstounů — Podezřelý vývoz techniky do zahraničí — Zvýšené kontroly migrantů na hranicích — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Na Trutnovsku začala topná sezona — Cyklisté v lesích staví nelegální tratě — Ideální čas pro očkování proti chřipce — Mezinárodní vojenské cvičení na Karlovarsku — Otevření speciální školy po rekonstrukci

                  4. 10. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  3. říjen

                  Dva mrtví a dva zranění po srážce s vlakem — Teplé září prodloužilo zemědělcům sezonu — Meteorologové varují před silným větrem — Nehoda sanitky a dodávky v Brně — Policejní honičku zažila v noci na dnešek dálnice D1 — Únik kyseliny salicylové na gymnáziu v Kroměříži — Výročí sjednocení Německa — Odpor proti stavbě větrníků v Santiniho krajině — Posílení bezpečnostních hlídek ve vlacích — Pochod za snížení rychlosti v centru Prahy — Vzrostl zájem o exotické dovolené — Výměna zastávkových přístřešků téměř dokončena — Kouřová zkouška v tunelech na D8 — Výletní loď Máj musela kvůli závadě z Máchova jezera

                  3. 10. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  2. říjen

                  Nedostatek zubních pohotovostí — V regionech chybí stomatologové — Začala stavba ochranného valu u dolu Turów — Výročí požáru Luční boudy — Policisté zasahovali při řádění fanoušků — Nouzové přistání horkovzdušného balonu — Registrace ukrajinských aut v Česku — Oprava Šítkovského jezu — Spor o nájem letiště v Líních — Kontroverze kolem nové sportovní haly v Pardubicích — V hrázi Orlíku vznikne přečerpávací elektrárna — Nedostatek změstnanců v sociálních službách — Obyvatelé Chodova se dočkají obchvatu — Hartigova ulice místo Koněvovy

                  2. 10. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  29. září

                  Podzimní vlna respiračních onemocnění — Zásoby léků v lékárnách — Polsko otevřelo rychlostní silnici S3 ke Královci — Uzavírka dálnice D10 — Den pro kamiony — Heliport na Vltavě pro záchranářské vrtulníky stále chybí — Česká pošta zrušila aukci areálu v Praze na Pankráci — Zrušení podchodu v Českých Budějovicích — Zraněná dívka po nehodě pouťové aktrakce — Už čtyři mrtví cyklisté na Šumavě — Policie zadržela a obvinila čtyřicetiletého žháře, který zakládal požáry v Plzni — Otevření pardubických Automatických mlýnů — Policie ukončila vyšetřování červnového vystoupení burlesky na Slavnostech růžového vína v Třebíči — Zazimování hausbótů na Orlíku — Přehrada Jesenice má málo vody — 400 let Luční boudy

                  29. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. září

                  Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během adventu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

                  27. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  26. září

                  Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

                  26. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  25. září

                  Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                  25. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. září

                  Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                  22. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. září

                  Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                  21. 9. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. září

                  Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                  20. 9. 2023 na ČT1

                  Napište nám