Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:38
  Sucho má dopad i na růst kukuřice
   Dlouhodobé sucho má dopady i na růst kukuřice. Zemědělci v Karlovarském kraji letos odhadují až o 30 % menší výnosy. To by mohlo mít dopad na nedostatek krmiva pro dobytek nebo menší objem biomasy do bioplynových stanic.
   03:50
   Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky
    Kvůli vysokým teplotám musí rybáři mnohem častěji kontrolovat rybníky. Na Klatovsku už zaznamenali úhyn v několika lokalitách. Především kvůli nedostatku kyslíku. V rybnících navíc ubývá voda.
    05:25
    Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO
     Použití donucovacích prostředků v Českém Krumlově proti ženě, která na mítinku hnutí ANO minulý týden napadla policistu, bylo podle policejního prezidenta Martina Vondráška oprávněné.
     08:13
     Hasiči uhasili požár v NP
      20 dnů trvala likvidace nebývale rozsáhlého požáru v Národním parku České Švýcarsko, který nad Hřenskem zachvátil víc než tisíc hektarů lesa.
      10:35
      Střelba v bytě v Plzni
       Policie byla v noci na dnešek přivolaná do panelového domu v plzeňské části Skvrňany - poté, co jí byla nahlášená střelba v jednom z bytů. Zásahová jednotka tam pak zatkla jednoho muže. Jinak se událost obešla bez zranění.
       10:58
       Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici
        V případu otravy pacientů ve frýdlantské nemocnici padlo obvinění šesti zdravotníků. Případ se stal před čtyřmi lety, kdy nemocnici provozovala společnost EUC. Po operacích tam onemocnělo devět z 24 pacientů otravou krve.
        11:34
        Povodně v Praze 2002
         Před dvaceti lety dorazila druhá povodňová vlna do Prahy. Napáchala obrovské škody, zaplavila Karlín, metro i pražskou Zoo. Nejvíc vody hlavním městem protékalo 14. srpna.
         13:52
         SeČTeno 2022
          Vysoké teploty probudily v těchto dnech v českých lesích druhou generaci kůrovce. Ten se už na mnoha místech opět rojí. Nejvíce zasaženým regionem zůstává kraj Vysočina.
          16:57
          Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa
           Nejvíc se těžilo v roce 2020, kdy kalamita vrcholila. Ta jak je vidět, zpomaluje, ale stále nekončí. Přesto začalo dřevo po letech opět zdražovat a ruku v ruce s tím začalo v lesích znovu po letech přibývat krádeží klád přímo z lesa.
           19:06
           Opravy a modernizace tramvajových tratí
            Prázdniny a nižší intenzitu dopravy využívá každoročně dopravní podnik k opravám a modernizacím tramvajových tratí. Ročně tak cestující v metropoli musí počítat se stovkou krátkodobých výluk v rámci údržbových prací.
            21:29
            Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech
             Zabezpečení hned na třech železničních přejezdech na Liberecku vyřadil z provozu zatím neznámý zloděj kovů. Ve Lvové se dokonce vloupal do zařízení kolejového obvodu, ve kterém je transformátor, a ukradl z něj měděné vodiče. Policie žádá o pomoc při pátrání po něm veřejnost.
             21:58
             Požár traktoru s balíkovačem slámy
              U Lanžova na Trutnovsku na poli shořel traktor s balíkovačem slámy - zemědělsaká technika za 8 milionů korun. Hořet pravděpodobně začaly od jiskry.
              22:20
              Začínají Chodské slavnosti
               V Domažlicích začíná 68. ročník Chodských slavností spojených s tradiční Vavřineckou poutí. Zahájení proběhne dnes večer koncertem cimbálové muziky Gromba. Program je připravený až do neděle.
               22:44
               Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup
                A domů se začínají zbavovat. Dřívější nedostatek nemovitostí teď vystřídala stále rostoucí nabídka nemovitostí k rekreačnímu bydlení. V některých regionech klesly ceny i o stovky tisíc korun.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce — Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny — Pochybení při převozu nebezpečných látek — Rychlostní rekord na D11 — Zásah zaměřený na provozovatele autoškol — Situace Sberbank — Summit Evropské rady v Praze — Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield — Problém s úklidem v Pardubické nemocnici — Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích — České pivovary zdražují — Zavírá humanitární sklad v Pardubicích — Měření bezpečné vzdálenosti — Hřebčín v Mimoni bez majitele — Povolební vyjednávání v Pardubicích

                6. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                5. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                4. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                3. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                30. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                29. 9. 2022 na ČT1

                Napište nám