Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv
  01:23
  Do Česka se vrací turisté
   Služby v Česku drží hlavně turisté. Místní šetří víc než v minulosti. Počet turistů, kteří do Česka míří podle dnes zveřejněných údajů, roste. Pořád ale nedosahuje takové množství jako před začátkem pandemie covidu
   03:58
   Turistická sezona v Krušných horách
    Do jedné z nejnavštěvovanějších lokalit v Česku, do Krušných hor se teď podíváme živě.
    05:17
    Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP
     Hasiči v Českém Švýcarsku předali správě národního parku další území. Už druhé, kde požár považují za zlikvidovaný. Zatím se to ale netýká oblastí, kde museli být lidé evakuovaní.
     08:33
     Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest
      Kvůli vysokým teplotám stále trvá riziko požáru. Na vjezdech do lesů ale často parkují turisti. Tam ale překáží záchranářům. Nerespektování zákazu vjezdu se v národním parku posuzuje jako porušení řádu. Za to hrozí pokuta až deset tisíc korun.
      10:28
      ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích
       Těměř dvojnásobně se prodlužuje stavba tunelu Pohůrka na trase dálnice D3. Výstavbou zasažené ulice Českých Budějovic tak zůstanou uzavřené až do příštího roku.
       12:08
       Požár vlaku ve stanici Karlštejn
        Provoz na trati mezi Berounem a Prahou ráno zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn. Průvodčí se přitom lehce nadýchal kouře, jinak se událost obešla bez zranění. Provoz se podařilo v deset dopoledne obnovit, vlaky ale nabíraly zpoždění.
        12:46
        Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci
         Bytové družstvo Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů zkrachovalé společnosti H-System, musí zaplatit zhruba milion korun konkurznímu správci Josefu Monsportovi. Jde o nájemné za pozemky pod domy v Horoměřicích, které byly z konkurzu v minulosti vyjmuty.
         13:25
         Jižní Čechy: 20 let od povodní
          Tento týden je to 20 let, kdy se postupně do Čech a části Moravy rozlila ničivá povodeň. Přírodní katastrofa z roku 2002 za sebou nechala přes 750 zasažených obcí, škody za více než 70 miliard korun a hlavně 17 zmařených lidských životů.
          16:11
          Jižní Čechy: 20 let od povodní
           Ano, památka na povodně na některých místech zůstává dodnes viditelná. Jižní Čechy se ale poučily. Města a obce se znovu postavila na nohy a většina z nich vybudovala i silná protipovodňová opatření.
           18:24
           Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova
            Vývojové centrum německé automobilky BMW spustilo zkušební provoz na polygonu u Sokolova. Ten postupně vzniká na pozemcích Sokolovské uhelné o rozloze 600 hektarů. Jedná se o jeden z nejdůležitějších projektů v rámci Karlovarského kraje za několik miliard korun.
            20:14
            Jihlava shání peníze na nový zimní stadion
             Jihlava potřebuje urychleně najít přinejmenším půl miliardu korun na nový zimní stadion. Novostavbu na místě toho stávajícího komplikuje zdražování materiálů. Zítra se proto poprvé sejde speciální komise, která začne situaci řešit.
             22:01
             V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže
              V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže. Do města přijelo na čtyři tisíce křesťanů ve věku 14 až 26 let. Až do neděle můžou navštěvovat různé přednášky, workshopy, diskuze nebo koncerty. Každý den je na programu mše svatá a modlitby.
              22:25
              Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové
               Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové. Je z pozdní doby kamenné a podle tvaru se jí říká dlouhá mohyla. Objevili v ní mimo jiné hrob muže s lukostřeleckou výbavou.
               22:48
               Přípravy na Chodské slavnosti
                Deseti tisíce koláčů teď pečou pekárny napříč celým Domažlickem. V pátek totiž začínají Chodské slavnosti. Jako první z malých pekáren je začala před dva a třiceti lety péct Helena Konopíková z Krchleb na Domažlicku.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce — Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny — Pochybení při převozu nebezpečných látek — Rychlostní rekord na D11 — Zásah zaměřený na provozovatele autoškol — Situace Sberbank — Summit Evropské rady v Praze — Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield — Problém s úklidem v Pardubické nemocnici — Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích — České pivovary zdražují — Zavírá humanitární sklad v Pardubicích — Měření bezpečné vzdálenosti — Hřebčín v Mimoni bez majitele — Povolební vyjednávání v Pardubicích

                6. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                5. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                4. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                3. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                30. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                29. 9. 2022 na ČT1

                Napište nám