25 minut

16. červen 2022

Část: Končí nejstarší zimní stadion v Praze - Nikolajka

Obsah dílu

Headlines — Rezignace náměstka Petra Hlubučka — Soud kvůli neposkytnutí první nemoci — Požár na pražském Chodově — Cisterny s pitnou vodou pro obce — Šumavský hraniční přechod Modrý sloup se otevře turistům — Výstraha před bouřkami — Bouřky působí problémy organizátorům — Nevyhovujíví kvalita vody na Vysočině — Bonus pro nové lékaře na Karlovarsku — Jízdné zdarma pro cestující firmy BusLine — Zavřené pražské centrum pro uprchlíky — Ukrajinští běženci v Plzeňském kraji — Končí nejstarší zimní stadion v Praze - Nikolajka — Rybáři vyrazili na dravé ryby — Část obory Soutok mezi Břeclaví a Lanž-hotem je uzavřená — Pohonné hmoty dál zdražují — Nádražní budova ve Veselí nad Lužnicí — V Česku aktuálně chybí asi pět a půl tisíce policistů

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:27
  Rezignace náměstka Petra Hlubučka
   Pražský politik Petr Hlubuček, který je obviněný z korupce v souvislosti s hospodařením dopravního podniku hlavního města, opustil další své funkce.
   03:55
   Soud kvůli neposkytnutí první nemoci
    Loňskou nehodou, kdy muž v Plzni srazil autem chodce a z místa bez poskytnutí první pomoci ujel, se dnes začal zabývat okresní soud. 26 letý Oldřich Kostifál se ke svému jednání přiznal a žádá podmíněný trest.
    05:37
    Požár na pražském Chodově
     Na pražském Chodově dnes hořel obývací pokoj v 11. patře panelového domu. Na místě zasahovaly 3 jednotky hasičů, kterým se plameny podařilo rychle zlikvidovat.
     06:03
     Cisterny s pitnou vodou pro obce
      Problémy kvůli suchu. První obce žádají Správu státních hmotných rezerv o cisterny na pitnou vodu. Dostala ji už Jesenice na Rakovnicku, která tak může zajistit pitnou vodu pro lidi v části Bedlno.
      06:28
      Šumavský hraniční přechod Modrý sloup se otevře turistům
       Šumavský hraniční přechod Modrý sloup se otevře turistům. Průlomové rozhodnutí dnes vydala správa národního parku. O zpřístupnění cesty Luzenským údolím usilují lidé na Šumavě už od 90.
       06:59
       Výstraha před bouřkami
        Přes Česko přecházejí velmi silné bouřky. Výstraha meteorologů před lijákem, kroupami a nárazovým větrem platí až do 9 hodin večer.
        08:04
        Bouřky působí problémy organizátorům
         Silný vítr a bouřky můžou působit problémy také organizátorům venkovních kulturních akcí.
         09:25
         Nevyhovujíví kvalita vody na Vysočině
          Stávající letní počasí se začíná promítat i do kvality koupacích vod. Například na Vysočině konkrétně na Havlíčkobrodsku už podle hygieniků na dvou místech nevyhovuje.
          11:00
          Bonus pro nové lékaře na Karlovarsku
           Až 3 miliony korun by mohli získat noví lékaři z benefitů, které pro ně připravuje Karlovarský kraj. Chystá tím dosud největší finanční podporu doktorů v celém Česku.
           12:56
           Jízdné zdarma pro cestující firmy BusLine
            Společnost BusLine vozí ode dneška cestující na Svitavsku a Orlickoústecku až do odvolání zdarma. Firma, která od neděle zajišťuje autobusovou dopravu v části Pardubického kraje, od pondělí nevypravila už stovky spojů.
            14:40
            Zavřené pražské centrum pro uprchlíky
             Pražské asistenční centrum dnes zůstalo poprvé zavřené. Podle primátora Zdeňka Hřiba je hlavní město přeplněné, a proto nemůže přijímat další uprchlíky. Právě do Prahy jich přitom stále míří nejvíc.
             16:44
             Ukrajinští běženci v Plzeňském kraji
              Ze všech 14 krajů už našlo práci nejvíce ukrajinských běženců v tom Plzeňském. Do zaměstnání jich tam dosud nastoupilo přes 8 tisíc.
              17:42
              Končí nejstarší zimní stadion v Praze - Nikolajka
               Končí nejstarší zimní stadion v Praze - Nikolajka. Funguje od roku 1961. Majitelé klubům oznámili, že od další sezony už ledovou plochu neobnoví.
               19:44
               Rybáři vyrazili na dravé ryby
                Rybářům v celém Česku dnes začala sezona lovu dravých ryb. Tahat z vody tak už můžou například candáty, štiky nebo okouny. Tisíce lidí proto hned brzy ráno vyrazily k vodě do různých revírů.
                21:34
                Část obory Soutok mezi Břeclaví a Lanž-hotem je uzavřená
                 Část obory Soutok mezi Břeclaví a Lanžhotem je uzavřená. Lesníci tam zpracovávají stromy, které poškodila vichřice už na počátku června. Obora Soutok je oblíbeným turistickým cílem. Správci ji znovu otevřou v polovině července.
                 21:49
                 Pohonné hmoty dál zdražují
                  Pohonné hmoty dál zdražují. Cena benzinu respektive Naturalu 95 za týden stoupla víc než o korunu. Litr tak stojí v průměru 47 korun a 69 haléřů. Naftu pak řidiči natankují bezmála za 47 korun za litr.
                  22:19
                  Nádražní budova ve Veselí nad Lužnicí
                   Správa železnic dokončila opravu nádražní budovy ve Veselí nad Lužnicí. Doplnila tak nedávno dostavěný autobusový terminál. Přestavbou prošel jak interiér, tak fasáda. Práce skoro za 62 milionů korun trvaly rok.
                   22:59
                   V Česku aktuálně chybí asi pět a půl tisíce policistů
                    Nejvíc v Praze a Středočeském kraji. Jedním z předpokladů pro přijetí je fyzická zdatnost a psychická odolnost. Tu dnes museli prokázat i účastníci srovnávacího závodu pořádkových jednotek. Na Novoborsko přijeli z celé republiky.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    17. červen 2022

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž25 minut

                    4. prosinec

                    Potraviny podraží — Ceny potravin v Česku — Mzdy reálně klesky — Žádost o důchod online — Snadnější vymáhání pokut ze zahraničí — Sníh a silné mrazy komplikují dopravu — Největší mráz byl na Šumavě — Mrtvola v Holešovicích — Zdražení vodného a stočného — Nejvíc si za vodu připlatí na Plzeňsku — Obce budou muset zavést kontejnery na textil — Testování mostu na dálnici D7 — Nehoda 3 kamionů na D5 — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici — Sběr ledového vína — Starokladrubští koně na sněhu

                    4. 12. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    1. prosinec

                    Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                    1. 12. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    30. listopad

                    Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                    30. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    29. listopad

                    Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                    29. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    28. listopad

                    Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                    28. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    27. listopad

                    27. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    24. listopad

                    Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                    24. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    23. listopad

                    Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                    23. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    22. listopad

                    Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                    22. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    21. listopad

                    Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                    21. 11. 2023 na ČT1

                    Napište nám