Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Končí nejstarší zimní stadion v Praze - Nikolajka

Obsah dílu

Headlines — Rezignace náměstka Petra Hlubučka — Soud kvůli neposkytnutí první nemoci — Požár na pražském Chodově — Cisterny s pitnou vodou pro obce — Šumavský hraniční přechod Modrý sloup se otevře turistům — Výstraha před bouřkami — Bouřky působí problémy organizátorům — Nevyhovujíví kvalita vody na Vysočině — Bonus pro nové lékaře na Karlovarsku — Jízdné zdarma pro cestující firmy BusLine — Zavřené pražské centrum pro uprchlíky — Ukrajinští běženci v Plzeňském kraji — Končí nejstarší zimní stadion v Praze - Nikolajka — Rybáři vyrazili na dravé ryby — Část obory Soutok mezi Břeclaví a Lanž-hotem je uzavřená — Pohonné hmoty dál zdražují — Nádražní budova ve Veselí nad Lužnicí — V Česku aktuálně chybí asi pět a půl tisíce policistů

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:27
  Rezignace náměstka Petra Hlubučka
   Pražský politik Petr Hlubuček, který je obviněný z korupce v souvislosti s hospodařením dopravního podniku hlavního města, opustil další své funkce.
   03:55
   Soud kvůli neposkytnutí první nemoci
    Loňskou nehodou, kdy muž v Plzni srazil autem chodce a z místa bez poskytnutí první pomoci ujel, se dnes začal zabývat okresní soud. 26 letý Oldřich Kostifál se ke svému jednání přiznal a žádá podmíněný trest.
    05:37
    Požár na pražském Chodově
     Na pražském Chodově dnes hořel obývací pokoj v 11. patře panelového domu. Na místě zasahovaly 3 jednotky hasičů, kterým se plameny podařilo rychle zlikvidovat.
     06:03
     Cisterny s pitnou vodou pro obce
      Problémy kvůli suchu. První obce žádají Správu státních hmotných rezerv o cisterny na pitnou vodu. Dostala ji už Jesenice na Rakovnicku, která tak může zajistit pitnou vodu pro lidi v části Bedlno.
      06:28
      Šumavský hraniční přechod Modrý sloup se otevře turistům
       Šumavský hraniční přechod Modrý sloup se otevře turistům. Průlomové rozhodnutí dnes vydala správa národního parku. O zpřístupnění cesty Luzenským údolím usilují lidé na Šumavě už od 90.
       06:59
       Výstraha před bouřkami
        Přes Česko přecházejí velmi silné bouřky. Výstraha meteorologů před lijákem, kroupami a nárazovým větrem platí až do 9 hodin večer.
        08:04
        Bouřky působí problémy organizátorům
         Silný vítr a bouřky můžou působit problémy také organizátorům venkovních kulturních akcí.
         09:25
         Nevyhovujíví kvalita vody na Vysočině
          Stávající letní počasí se začíná promítat i do kvality koupacích vod. Například na Vysočině konkrétně na Havlíčkobrodsku už podle hygieniků na dvou místech nevyhovuje.
          11:00
          Bonus pro nové lékaře na Karlovarsku
           Až 3 miliony korun by mohli získat noví lékaři z benefitů, které pro ně připravuje Karlovarský kraj. Chystá tím dosud největší finanční podporu doktorů v celém Česku.
           12:56
           Jízdné zdarma pro cestující firmy BusLine
            Společnost BusLine vozí ode dneška cestující na Svitavsku a Orlickoústecku až do odvolání zdarma. Firma, která od neděle zajišťuje autobusovou dopravu v části Pardubického kraje, od pondělí nevypravila už stovky spojů.
            14:40
            Zavřené pražské centrum pro uprchlíky
             Pražské asistenční centrum dnes zůstalo poprvé zavřené. Podle primátora Zdeňka Hřiba je hlavní město přeplněné, a proto nemůže přijímat další uprchlíky. Právě do Prahy jich přitom stále míří nejvíc.
             16:44
             Ukrajinští běženci v Plzeňském kraji
              Ze všech 14 krajů už našlo práci nejvíce ukrajinských běženců v tom Plzeňském. Do zaměstnání jich tam dosud nastoupilo přes 8 tisíc.
              17:42
              Končí nejstarší zimní stadion v Praze - Nikolajka
               Končí nejstarší zimní stadion v Praze - Nikolajka. Funguje od roku 1961. Majitelé klubům oznámili, že od další sezony už ledovou plochu neobnoví.
               19:44
               Rybáři vyrazili na dravé ryby
                Rybářům v celém Česku dnes začala sezona lovu dravých ryb. Tahat z vody tak už můžou například candáty, štiky nebo okouny. Tisíce lidí proto hned brzy ráno vyrazily k vodě do různých revírů.
                21:34
                Část obory Soutok mezi Břeclaví a Lanž-hotem je uzavřená
                 Část obory Soutok mezi Břeclaví a Lanžhotem je uzavřená. Lesníci tam zpracovávají stromy, které poškodila vichřice už na počátku června. Obora Soutok je oblíbeným turistickým cílem. Správci ji znovu otevřou v polovině července.
                 21:49
                 Pohonné hmoty dál zdražují
                  Pohonné hmoty dál zdražují. Cena benzinu respektive Naturalu 95 za týden stoupla víc než o korunu. Litr tak stojí v průměru 47 korun a 69 haléřů. Naftu pak řidiči natankují bezmála za 47 korun za litr.
                  22:19
                  Nádražní budova ve Veselí nad Lužnicí
                   Správa železnic dokončila opravu nádražní budovy ve Veselí nad Lužnicí. Doplnila tak nedávno dostavěný autobusový terminál. Přestavbou prošel jak interiér, tak fasáda. Práce skoro za 62 milionů korun trvaly rok.
                   22:59
                   V Česku aktuálně chybí asi pět a půl tisíce policistů
                    Nejvíc v Praze a Středočeském kraji. Jedním z předpokladů pro přijetí je fyzická zdatnost a psychická odolnost. Tu dnes museli prokázat i účastníci srovnávacího závodu pořádkových jednotek. Na Novoborsko přijeli z celé republiky.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                    23. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    22. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    21. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    20. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Svět se loučí s královnou Alžbětou II. — Příčina požáru v Dlouhé Vsi — Pietní akty v pohraničí Libereckého kraje — Série dopravních nehod o víkendu — Sníh zasypal vrcholky Krkonoš a na Sněžce trhá rekordy — Na Šumavě už lidé topí — Topná sezona na dalších místech v nejistotě — Obce na Jihlavsku shánějí náhradní zdroje elektřiny — Obchvat Dasného a Češnovic — Chovatelé požadují regulaci vlčí populace — Na řadě univerzit dnes začal akademický rok — Podmíněné tresty za propagaci neonacismu — Začalo vypouštění liberecké přehrady Harcov — Plán provozu letiště v Českých Budějovicích — Kladno se dočkalo rekonstrukce trati — 6 roků vězení hrozí řidiči za smrt 2 lidí — Vítězná podoba lanovky na Petřín — Hledá se kotě servala stepního — Otevření Semlerovy rezidence v Plzni

                    19. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Začíná topná sezona — Roste zájem o palivové dřevo — Stoupá prodej teplého oblečení — Výpověď Babiše mladšího u soudu — Plzeńský kraj zrušil omezení svéprávnosti M. Redlovi — Zbývá týden do voleb — Předvolební debata z Prahy — Odstřel komína a věže v dole Měděnec — Řidič vjel autem do rozvodněné Blanice — Otevření lomu Výsypka v Jenišově

                    16. 9. 2022 na ČT1

                    Napište nám