25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Rezignace náměstka Petra Hlubučka — Soud kvůli neposkytnutí první nemoci — Požár na pražském Chodově — Cisterny s pitnou vodou pro obce — Šumavský hraniční přechod Modrý sloup se otevře turistům — Výstraha před bouřkami — Bouřky působí problémy organizátorům — Nevyhovujíví kvalita vody na Vysočině — Bonus pro nové lékaře na Karlovarsku — Jízdné zdarma pro cestující firmy BusLine — Zavřené pražské centrum pro uprchlíky — Ukrajinští běženci v Plzeňském kraji — Končí nejstarší zimní stadion v Praze - Nikolajka — Rybáři vyrazili na dravé ryby — Část obory Soutok mezi Břeclaví a Lanž-hotem je uzavřená — Pohonné hmoty dál zdražují — Nádražní budova ve Veselí nad Lužnicí — V Česku aktuálně chybí asi pět a půl tisíce policistů

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:27
  Rezignace náměstka Petra Hlubučka
   Pražský politik Petr Hlubuček, který je obviněný z korupce v souvislosti s hospodařením dopravního podniku hlavního města, opustil další své funkce.
   03:55
   Soud kvůli neposkytnutí první nemoci
    Loňskou nehodou, kdy muž v Plzni srazil autem chodce a z místa bez poskytnutí první pomoci ujel, se dnes začal zabývat okresní soud. 26 letý Oldřich Kostifál se ke svému jednání přiznal a žádá podmíněný trest.
    05:37
    Požár na pražském Chodově
     Na pražském Chodově dnes hořel obývací pokoj v 11. patře panelového domu. Na místě zasahovaly 3 jednotky hasičů, kterým se plameny podařilo rychle zlikvidovat.
     06:03
     Cisterny s pitnou vodou pro obce
      Problémy kvůli suchu. První obce žádají Správu státních hmotných rezerv o cisterny na pitnou vodu. Dostala ji už Jesenice na Rakovnicku, která tak může zajistit pitnou vodu pro lidi v části Bedlno.
      06:28
      Šumavský hraniční přechod Modrý sloup se otevře turistům
       Šumavský hraniční přechod Modrý sloup se otevře turistům. Průlomové rozhodnutí dnes vydala správa národního parku. O zpřístupnění cesty Luzenským údolím usilují lidé na Šumavě už od 90.
       06:59
       Výstraha před bouřkami
        Přes Česko přecházejí velmi silné bouřky. Výstraha meteorologů před lijákem, kroupami a nárazovým větrem platí až do 9 hodin večer.
        08:04
        Bouřky působí problémy organizátorům
         Silný vítr a bouřky můžou působit problémy také organizátorům venkovních kulturních akcí.
         09:25
         Nevyhovujíví kvalita vody na Vysočině
          Stávající letní počasí se začíná promítat i do kvality koupacích vod. Například na Vysočině konkrétně na Havlíčkobrodsku už podle hygieniků na dvou místech nevyhovuje.
          11:00
          Bonus pro nové lékaře na Karlovarsku
           Až 3 miliony korun by mohli získat noví lékaři z benefitů, které pro ně připravuje Karlovarský kraj. Chystá tím dosud největší finanční podporu doktorů v celém Česku.
           12:56
           Jízdné zdarma pro cestující firmy BusLine
            Společnost BusLine vozí ode dneška cestující na Svitavsku a Orlickoústecku až do odvolání zdarma. Firma, která od neděle zajišťuje autobusovou dopravu v části Pardubického kraje, od pondělí nevypravila už stovky spojů.
            14:40
            Zavřené pražské centrum pro uprchlíky
             Pražské asistenční centrum dnes zůstalo poprvé zavřené. Podle primátora Zdeňka Hřiba je hlavní město přeplněné, a proto nemůže přijímat další uprchlíky. Právě do Prahy jich přitom stále míří nejvíc.
             16:44
             Ukrajinští běženci v Plzeňském kraji
              Ze všech 14 krajů už našlo práci nejvíce ukrajinských běženců v tom Plzeňském. Do zaměstnání jich tam dosud nastoupilo přes 8 tisíc.
              17:42
              Končí nejstarší zimní stadion v Praze - Nikolajka
               Končí nejstarší zimní stadion v Praze - Nikolajka. Funguje od roku 1961. Majitelé klubům oznámili, že od další sezony už ledovou plochu neobnoví.
               19:44
               Rybáři vyrazili na dravé ryby
                Rybářům v celém Česku dnes začala sezona lovu dravých ryb. Tahat z vody tak už můžou například candáty, štiky nebo okouny. Tisíce lidí proto hned brzy ráno vyrazily k vodě do různých revírů.
                21:34
                Část obory Soutok mezi Břeclaví a Lanž-hotem je uzavřená
                 Část obory Soutok mezi Břeclaví a Lanžhotem je uzavřená. Lesníci tam zpracovávají stromy, které poškodila vichřice už na počátku června. Obora Soutok je oblíbeným turistickým cílem. Správci ji znovu otevřou v polovině července.
                 21:49
                 Pohonné hmoty dál zdražují
                  Pohonné hmoty dál zdražují. Cena benzinu respektive Naturalu 95 za týden stoupla víc než o korunu. Litr tak stojí v průměru 47 korun a 69 haléřů. Naftu pak řidiči natankují bezmála za 47 korun za litr.
                  22:19
                  Nádražní budova ve Veselí nad Lužnicí
                   Správa železnic dokončila opravu nádražní budovy ve Veselí nad Lužnicí. Doplnila tak nedávno dostavěný autobusový terminál. Přestavbou prošel jak interiér, tak fasáda. Práce skoro za 62 milionů korun trvaly rok.
                   22:59
                   V Česku aktuálně chybí asi pět a půl tisíce policistů
                    Nejvíc v Praze a Středočeském kraji. Jedním z předpokladů pro přijetí je fyzická zdatnost a psychická odolnost. Tu dnes museli prokázat i účastníci srovnávacího závodu pořádkových jednotek. Na Novoborsko přijeli z celé republiky.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                    27. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                    24. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                    23. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                    22. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                    21. 6. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                    20. 6. 2022 na ČT1

                    Napište nám