25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:31
  Vysoké teploty v Česku
   Čechy a jih Moravy čeká tropický víkend, při kterém budou teploty dosahovat ke 34 stupňům Celsia. Během neděle by pak mohly padat i teplotní rekordy.
   04:21
   Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách
    Na výstrahu meteorologů dnes reagovali také zaměstnavatelé. Vysoké teploty dopadají totiž i na zaměstnance ve firmách. Nejvíce se to dotýká provozů jako jsou sklárny nebo porcelánky, kde jsou i běžně vysoké teploty.
    05:55
    Podovody s platebními kartami
     Viděli jsme záběr z policejní akce pražských kriminalistů. Zadrželi při ní dva cizince, kteří měli podvádět s platební kartami. Přes fiktivní inzeráty se od lidí snažili získat přístup k jejich internetovému bankovnictví, účtům a platebním kartám.
     06:31
     Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům
      Kvůli suchu musí myslet na zásoby vody také Povodí Vltavy. Třeba lipenskou přehradu už proto naplnilo skoro z 90 procent. Nádrž využívá i tamní vodní elektrárna.
      07:22
      Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka
       V kauze korupce, která se má týkat hospodaření pražského dopravního podniku, dnes poslal soudce do vazby bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka.
       09:40
       Olešnici na Blanensku zasypay kroupy
        Olešnici na Blanensku zasypaly kroupy. Vrstva místy dosahovala výšky až 40 centimetrů. Vydatné krupobití ve městě poničilo - střechy některých domů, auta nebo skleníky - a hlavně úrodu na polích a zahradách.
        11:21
        Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků
         Krajské uprchlické centrum v Praze zůstane zatím zavřené. Jednání primátora s premiérem o nedostatku ubytovacích kapacit pro běžence v hlavním městě přineslo pouze částečný posun.
         13:28
         Továrna na výrobu lithiových baterií
          Továrna na výrobu lithiových baterií koncernu Volkswagen by mohla vzniknout v Líních na Plzeňsku. Výrobce aut posunul Česko do užšího výběru.
          15:31
          V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci
           Centrum humanitární pomoci v Jihlavě, které vzniklo v březnu jako pomoc pro válečné běžence, se teď na nové adrese otevírá také obyvatelům města. Dobrovolníci totiž předpokládají, že se stávajícím zdražováním nezbydou peníze na jídlo nebo třeba školní potřeby ani tuzemským rodinám.
           16:50
           V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí
            Na řidiče tak čeká řada uzavírek - včetně těch na hlavních tazích při průjezdu západočeskou metropolí. Hlavní porce stavebních prací připadne na prázdniny, kdy je ve městě slabší provoz. Už teď vznikají dopravní komplikace na Koterovské třídě. Kvůli výměně celého tramvajového pásu.
            18:50
            Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty
             Lidé se teď snaží investovat všude tam, kde jejich peníze neztratí hodnotu. Může za to vysoká inflace.
             20:08
             Skartace formulářů na sčítání lidu
              Český statistický úřad v současné době likviduje papírové formuláře z loňského sčítání lidu. Skartace zajišťuje specializovaná firma s nejvyšší bezpečnostní prověrkou z Kralup nad Vltavou. Tak aby ani během cesty k likvidaci, nedošlo k úniku osobních údajů.
              21:31
              Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření
               3 muže z Ústí nad Labem stíhá policie za podvod, který se týká nezákonného vyplacení kompenzací za období protiepidemických opatření. Na základě fiktivních faktur měli získat od státu skoro 2 miliony korun.
               22:00
               Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku
                Silničáři odpoledne zprovoznili čerstvě dokončenou část mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku. Ta je součástí právě budovaného úseku dálnice D55 téměř za 3 miliardy korun.
                22:25
                Požár nakladačů na Karlovarsku
                 Zhruba 5 milionovou škodu si vyžádal požár dvou kolových nakladačů v areálu skladu uhlí v Mírové na Karlovarsku. Jedno nákladní auto oheň zničil úplně. Následně se rozšířil a poškodil i vedle stojící stroj. Požár hasiči zlikvidovali za 20 minut.
                 22:54
                 80 let od vyhlazení Ležáků
                  U Památníku Ležáky a v Habrovči si dnes děti ze základních škol připomínali odbojáře a četníka Karla Kněze. Od jeho smrti letos uplyne 80 let. Zemřel během heydrichiády.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                  27. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                  24. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                  23. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                  22. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                  21. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                  20. 6. 2022 na ČT1

                  Napište nám