Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Vývoj epidemie koronaviru v Česku — Test na odhalení poruchy chuti — Pardubický kraj mění očkovací strategii — Začala pstruhova sezona — Sečteno z Olomouckého kraje — Dopady na firma specializovanou na výrobu hraček — Vězni se dočkají návštěv — Tragická nehoda na dálnici D5 — Demolice vysočanského nádraží — Dopis na podporu ředitele školy v Semilech — Na Bystřicku chybí skládka odpadu — Spor teplárny a soukromé společnosti ve Strakonicích — Modernizace tahu přes Želetné hory — Neznámý vandal navrtal břízu — Práce na plavební komoře v Hoříně končí

Části dílu

00:57
Vývoj epidemie koronaviru v Česku
  Při momentálním a předpokládaném tempu očkování proti koronaviru by se registrace pro lidi starší 40 let mohla otevřít do konce června. A už se taky ví, že Velikonoce stav covidové nákazy v zemi nezhoršily.
  02:38
  Test na odhalení poruchy chuti
   Už známým příznakem nákazy a onemocnění covidem je ztráta čichu a chuti, která je může provázet. Experti pardubické univerzity spolu s místní nemocnicí sestavili chuťový test, který tyto poruchy odhalí.
   04:40
   Pardubický kraj mění očkovací strategii
    Pardubický kraj se rozhodl změnit očkovací strategii - tak, aby se do podávání vakcín mohli ve větší míře zapojit praktičtí lékaři. V očkovacích centrech se v regionu bude nadále používat výhradně vakcína Comirnaty - tedy ta od společností Pfizer/BioNTech.
    05:28
    Začala pstruhova sezona
     16. duben je tradičním dnem začátku pstruhové sezony. A místem, kde pstruhů bývá dost a kde se loví je řeka Teplá u Karlových Varů. Sezonu ale zahájili i na jihu Čech.
     08:41
     Sečteno z Olomouckého kraje
      Zjistit dopady koronavirové krize v regionech - jak se kde třeba i specificky projevuje. Ukázat pozitivní příklady toho, že těžkosti můžou být pro někoho naopak podnětem k novému nápadu a novému úspěšnému uplatnění - to je cílem našeho seriálu SeČTeno.
      11:25
      Dopady na firma specializovanou na výrobu hraček
       Místní rodinná firma, která vyrábí hračky – mimo jiné i filmového Kukyho - před rokem přešla na šití roušek. Chtěli pomáhat, paradoxně kvůli tomu jejich sídlo ale zčásti vyhořelo. Firma je už v téměř původním stavu, kvůli koronaviru se jí ale nedaří tolik, jako dřív.
       14:11
       Vězni se dočkají návštěv
        Jak jsme dnes slyšeli od ministra zdravotnictví Petra Arenbergera - další větší rozvolnění se pro nejbližší dny neplánují, přesto některá nová uvolnění opatření jsou a pro ty, kterých se týkají, jsou významná.
        15:45
        Tragická nehoda na dálnici D5
         Tragická a svými okolnostmi mimořádná byla nehoda na dálnici D5 u Rudné. Motocyklista, který po ní ve směru na Plzeň jel 200 kilometrovou rychlostí, sice poslechl výzvu policie k zastavení pak, ale začal z místa ujíždět nebezpečnou jízdou v protisměru.
         16:23
         Demolice vysočanského nádraží
          Dělníci začali bourat nádraží v Praze Vysočanech. Na jeho místě chce správa železnic postavit novou bezbariérovou budovu za 60 milionů korun. Demolice je součástí modernizace trati mezi Prahou a Lysou nad Labem.
          17:42
          Dopis na podporu ředitele školy v Semilech
           Příznivci Waldorfské školy v Semilech předali na radnici otevřený dopis na podporu jejího ředitele Ivana Semeckého. A podpořit ho má i petice. Ve škole se plošným vládním nařízením navzdory děti netestují na covid a při výuce nemusí mít roušky.
           18:13
           Na Bystřicku chybí skládka odpadu
            Skládkování komunálního odpadu má podle zákona a evropské legislativy skončit za 9 let - v roce 2030. Bystřice nad Pernštejnem v tom možná bude ještě napřed, byť tak trochu vynuceně.
            19:58
            Spor teplárny a soukromé společnosti ve Strakonicích
             Radnice ve Strakonicích chce ukončit vleklý spor teplárny, jejímž je město majoritním akcionářem, se soukromou společností Energo, která rozvádí teplo obyvatelům sídliště Šumavská. Obě strany se obviňují z dluhů.
             20:49
             Modernizace tahu přes Želetné hory
              Začala rozsáhlá modernizace hlavního silničního tahu přes Železné hory v Pardubickém kraji. Součástí oprav 9 kilometrového úseku bude výměna tří mostů a zpevnění a zajištění skalního bloku.
              22:13
              Neznámý vandal navrtal břízu
               Zatím neznámý vandal v Doksech na Českolipsku poškodil několika vrty břízu. Aby z ní získal březovou vodu, na vrty napojil hned několik kanystrů. Jde navíc o strom na náspu nad železniční tratí.
               23:04
               Práce na plavební komoře v Hoříně končí
                Vltavská plavební komora v Hoříně zahájí před létem zkušební provoz. Zatím se tam dokončují práce na pohyblivém mostě, který umožní proplutí osobních i nákladních lodí s kontejnery s výškou až sedm metrů.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Nový Portál dopravy — Vyřizování osobních dokladů v Sulicích — Nezaměstnanost v listopadu zůstává na 3,5% — Přibývá lidí, kteří odcházejí do předčasného důchodu — Dvě železniční nehody na Hodonínsku — Rozšíření D10 u Mladé Boleslavi — Nové předsednictvo Asociace Krajů ČR — Kraje chtějí víc peněz z daní — Stavba horkovodu na jihu Čech — Nedostatek lékařů v nemocnicích — Příspěvky na ubytování uprchlíků na Vysočině — Poštám v malých obcích hrozí zánik — RegioPanter jezdí až do Kadaně — Silvestrovské pobyty na Karlovarsku — Ústavní soud potvrdil názor Krajského soudu v Brně, který odmítl stížnost vražedkyně Barbory Orlové — Jednotný etický kodex učitelů — Palác Broadway po třech neúspěšných znovu v aukci.

                8. 12. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nová zubní ordinace ve Velkých Karlovicích — Rychnov u Jablonce nad Nisou bez zubaře — Policistům se příští rok zvýší platy — Policie v Plzni zřídí pořádkovou jednotku — Minuta ticha za hasiče, který zemřel při požáru v Novém Boru — Plné azylové domy na jihu Čech — Opilá řidička vezla děti — Pracovní pozice v gigafactory v líních — Odstřel skalního masivu kvůli stavbě D4 — HC Duka ve finančních potížích — Kontrola hmotnosti dodávek v Praze — Zámek Litomyšl si na opravu počká — Ceny jídel ve školních jídelnách rostou — Vydry škodí rybářům na Plzeňsku — TGV je v ČR

                7. 12. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Tržby maloobchodů klesají — Poptávka po zbytném zboží klesá — První sněhová kalamita v Česku — Sníh komplikuje dopravu — Řidiči by měli dávat pozor na náledí a námrazu — Půlroční podmíněný trest pro ex-poslance SPD Miloslava Roznera za zpochybňování genocidy platí — Rozhodnutí soudu o umisťování dětí do diagnostických ústavu — Nácvik hašení požáru v tramvajovém tunelu — Jednání o menšinové koalici v Praze — Radnice jednala se squattery v Praze 10 — Omezený vstup na lávku přes řeku Chrudimku — Nedostatek strážníků v Aši — Africký mor prasat — Kutnohorská vysoká škola v existenčních problémech — Výstava ilustrátora Vojtěcha Kubašty

                6. 12. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Ptačí chřipka na Jindřichohradecku — Výskyt afrického moru prasat v Česku — Růst průměrné měsíční mzdy v Česku — Smrtelmá nehoda mezi Pardubicemi a Chrudimí — Doživotní trest za vraždu úřednice — Vražda učitele v Michli u soudu — Dražší teplo v bytech společnosti Heimstaden — Zabezpečení vodoměrů před zimou — Nová otevřená skládka v Jihlavě — Těžba kamena na Chrudimsku — Informacemi proti dezinformacím — Oprava bývalých městských lázní v Plzni — Zámecký kopec v Náchodě opravili — Mikulášská nadílka pro děti z Ukrajiny — Mikuláš v Plzni — 30 let Českého Krumlova v UNESCO — Socha Vladimira Putina v Praze 6 — Korunovační klenoty budou vystaveny 17. až 21. ledna

                5. 12. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Na Frýdlantsku se objevil africký mor prasat — Ohnisko ptačí chřipky ve Frahelži — Podezřelé zásilky na Konzulátě Ukrajiny v Brně a ambasádě v Praze — Jan Barták zproštěn obžaloby — Schvalování rozpočtů měst a obcí — Mladík obviněn z vraždy v kostele v Bašce — Nový reaktor v elektrárně Temelín — V šumavské Železné Rudě vzniknou další apartmánové byty — Plné dětské domovy — Zimní sezóna na horách začala — Výstraha meteorologů před sněžením — Kolona na D1 kvůli koním — Třebíč zdraží parkovné v centru města — Policie dopadla drogový gang — Obvinění řidiče, kerý ujížděl policii — Opilý řidič zadržen za podplácení — Náhrada za letiště v Líních — Výročí bitvy Tří císařů

                2. 12. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Roste počet půjček na vánoční dárky — Požár roubenky v Arnultovicích u Nového Boru má druhou oběť — Příčina požáru panelového domu v Českém Těšíně — Pražské městské části dostanou od magistrátu více peněz — Chybějí peníze na stavbu arény v Jihlavě — Spor o výstavbu větrné elektrárny na Sokolovsku — Stavba metra D pokračuje — V 18 hodin začal platit zákaz vstupu do lesů v okolí Jablonce nad Nisou. — Na Jihlavsku pokračuje hledání bolidu — Prodej Jindřišské věže v Praze — Sloučení správy lesů a parků v Karlových Varech — Karlovarský kraj chce uzavřít bazén Domova mládeže — Školení o kyberšikaně pro učitele — Stravenky za úklid města pro bezdomovce v Teplicích

                1. 12. 2022 na ČT1

                Napište nám