25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nezabezpečený muniční areál ve Vrběticích — Likvidace následků explozí ve Vrběticích trvala 6 let — Česko-ruská krize dopadá na cestovní ruch — Demonstrace před ruský velvyslanectvím v Praze — Děti z Děčínska se vrací do škol — Hlasování o odvolání ředitele školy v Semilech — V Praze od srpna zdraží jízdné — Chýnov čeká na obchvat — Zničil auto v opilosti,nezaplatil — Přibývá případů vloupání do aut — Velká zájem o plánované operace — Klisny koně Převalského na Dívčích hradech

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:18
  Nezabezpečený muniční areál ve Vrběticích
   Po tom všem je muniční areál ve Vrběticích na Zlínsku dál přístupný, prakticky komukoliv. Skrze chybějící oplocení se volně dostal právě až k někdejším skladům - nenarazil ani na varovné cedule.
   03:51
   Likvidace následků explozí ve Vrběticích trvala 6 let
    Likvidace následků explozí ve Vrběticích trvala 6 let - šlo o nejnáročnější policejní zásah tohoto druhu v české historii.
    05:46
    Česko-ruská krize dopadá na cestovní ruch
     Současnou česko-ruskou diplomatickou roztržku - sledují ještě o něco napjatěji než jinde v Karlových Varech. Pro největší české lázně jsou Rusové nejpočetnějšími návštěvníky. Zmizeli z města už za covidové pandemie. A jak to bude dál, je nejisté.
     07:53
     Demonstrace před ruský velvyslanectvím v Praze
      Před ruským velvyslanectvím v Praze se dnes, stejně jako už včera, protestuje. Účastníci protestů zeď velvyslanectví postříkali kečupem, přicházejí s transparenty a vlajkami - českými, ale třeba i ukrajinskými.
      09:01
      Děti z Děčínska se vrací do škol
       Na rozdíl od zbytku republiky na Děčínsku šli žáci prvních a druhých tříd do škol až dnes. O odkladu nástupu rozhodli krajští hygienici. V regionu se totiž objevily dva případy brazilské mutace koronaviru.
       11:07
       Hlasování o odvolání ředitele školy v Semilech
        Ředitel semilské školy nerespektuje nařízení Ministerstva zdravotnictví a hygieniků - děti ve škole se nemusí testovat na koronavirus a při vyučování nemusí mít roušky, jen ve společných prostorách.
        13:16
        V Praze od srpna zdraží jízdné
         Praha od srpna zdraží jízdné v městské dopravě - týkat se to bude jednorázových jízdenek, cena ročních předplatních kuponů zůstane stejná. Zároveň vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi.
         15:24
         Chýnov čeká na obchvat
          Obyvatelé jihočeského Chýnova čekají na znovuzahájení stavby obchvatu. Práce muselo Ředitelství silnic a dálnic zastavit kvůli sporu s majitelkou blízkého domu. Město se nakonec dohodlo na odkupu nemovitosti. Stavba ale zatím stále zůstává opuštěná.
          17:08
          Zničil auto v opilosti,nezaplatil
           Bývalý manažer firmy Královéhradeckého kraje CIRI Lukáš Korych dosud nezaplatil 403 000 Kč za auto, které poničil při nehodě v opilosti. KÚ po něm marně vymáhá peníze.
           19:02
           Přibývá případů vloupání do aut
            Kriminální policie v Praze upozorňuje a varuje. Řidiči jsou míň opatrní než dřív, zbytečně v autech nechávají věci, které lákají zloděje. A tak v hlavním městě za uplynulé týdny a měsíce statisticky nápadně přibylo případů vloupání do aut.
            20:54
            Velká zájem o plánované operace
             Sotva se nemocnice od covidového provozu začaly vracet k normálnímu provozu a znovu obnovily fungování svých standardních oddělení, rychle se do posledního místa zase zaplňují pacienty.
             23:42
             Klisny koně Převalského na Dívčích hradech
              Na pláni na Dívčích hradech v Praze 5 jsou k vidění klisny koně převalského. Do výběhu je dnes odpoledne vypustili chovatelé z pražské zoologické zahrady. Během roku na místo přibude také hřebec.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

              10. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

              9. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

              8. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž26 minut

              Události v regionech

              Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

              5. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

              4. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Headlines — Přechod od plynu zpět k tuhým palivům — Prodejci paliv hlásí rekordně vysoký zájem o uhlí — Konec uhlí v teplárně Planá nad Lužnicí — Další tragická dopravní nehoda větroně — Čtyřnásobná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Oprava Barrandovského mostu se prodlouží — Začíná výstavba nové silncie mezi Novým Borem a Svorem — Sesuvy půdy v chatové oblasti Žampach — Nehoda na dálnici D5 u Benešovic u Stříbra — Hasiči zmenšili plochu požářiště — Pietní místo za dvojici — Nová vánoční pohádka České televize

              3. 8. 2022 na ČT1

              Napište nám