Velikonoční svátky podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera nezhoršily vývoj koronavirové epidemie. I nadále ale vyzývá k opatrnosti a dodržování opatření. Na nádraží Praha Vysočany začala demolice staré výpravní budovy. Správa železnic ji kompletně zbourá a postaví novou modernější odbavovací halu.

Obsah dílu

Vývoj epidemie koronaviru v Česku

Při momentálním a předpokládaném tempu očkování proti koronaviru by se registrace pro lidi starší 40 let mohla otevřít do konce června. A už se taky ví, že Velikonoce stav covidové nákazy v zemi nezhoršily.

Test na odhalení poruchy chuti

Už známým příznakem nákazy a onemocnění covidem je ztráta čichu a chuti, která je může provázet. Experti pardubické univerzity spolu s místní nemocnicí sestavili chuťový test, který tyto poruchy odhalí.

Pardubický kraj mění očkovací strategii

Pardubický kraj se rozhodl změnit očkovací strategii - tak, aby se do podávání vakcín mohli ve větší míře zapojit praktičtí lékaři. V očkovacích centrech se v regionu bude nadále používat výhradně vakcína Comirnaty - tedy ta od společností Pfizer/BioNTech.

Začala pstruhova sezona

16. duben je tradičním dnem začátku pstruhové sezony. A místem, kde pstruhů bývá dost a kde se loví je řeka Teplá u Karlových Varů. Sezonu ale zahájili i na jihu Čech.

Sečteno z Olomouckého kraje

Zjistit dopady koronavirové krize v regionech - jak se kde třeba i specificky projevuje. Ukázat pozitivní příklady toho, že těžkosti můžou být pro někoho naopak podnětem k novému nápadu a novému úspěšnému uplatnění - to je cílem našeho seriálu SeČTeno.

Dopady na firma specializovanou na výrobu hraček

Místní rodinná firma, která vyrábí hračky – mimo jiné i filmového Kukyho - před rokem přešla na šití roušek. Chtěli pomáhat, paradoxně kvůli tomu jejich sídlo ale zčásti vyhořelo. Firma je už v téměř původním stavu, kvůli koronaviru se jí ale nedaří tolik, jako dřív.

Vězni se dočkají návštěv

Jak jsme dnes slyšeli od ministra zdravotnictví Petra Arenbergera - další větší rozvolnění se pro nejbližší dny neplánují, přesto některá nová uvolnění opatření jsou a pro ty, kterých se týkají, jsou významná.

Tragická nehoda na dálnici D5

Tragická a svými okolnostmi mimořádná byla nehoda na dálnici D5 u Rudné. Motocyklista, který po ní ve směru na Plzeň jel 200 kilometrovou rychlostí, sice poslechl výzvu policie k zastavení pak, ale začal z místa ujíždět nebezpečnou jízdou v protisměru.

Demolice vysočanského nádraží

Dělníci začali bourat nádraží v Praze Vysočanech. Na jeho místě chce správa železnic postavit novou bezbariérovou budovu za 60 milionů korun. Demolice je součástí modernizace trati mezi Prahou a Lysou nad Labem.

Dopis na podporu ředitele školy v Semilech

Příznivci Waldorfské školy v Semilech předali na radnici otevřený dopis na podporu jejího ředitele Ivana Semeckého. A podpořit ho má i petice. Ve škole se plošným vládním nařízením navzdory děti netestují na covid a při výuce nemusí mít roušky.

Na Bystřicku chybí skládka odpadu

Skládkování komunálního odpadu má podle zákona a evropské legislativy skončit za 9 let - v roce 2030. Bystřice nad Pernštejnem v tom možná bude ještě napřed, byť tak trochu vynuceně.

Spor teplárny a soukromé společnosti ve Strakonicích

Radnice ve Strakonicích chce ukončit vleklý spor teplárny, jejímž je město majoritním akcionářem, se soukromou společností Energo, která rozvádí teplo obyvatelům sídliště Šumavská. Obě strany se obviňují z dluhů.

Modernizace tahu přes Želetné hory

Začala rozsáhlá modernizace hlavního silničního tahu přes Železné hory v Pardubickém kraji. Součástí oprav 9 kilometrového úseku bude výměna tří mostů a zpevnění a zajištění skalního bloku.

Neznámý vandal navrtal břízu

Zatím neznámý vandal v Doksech na Českolipsku poškodil několika vrty břízu. Aby z ní získal březovou vodu, na vrty napojil hned několik kanystrů. Jde navíc o strom na náspu nad železniční tratí.

Práce na plavební komoře v Hoříně končí

Vltavská plavební komora v Hoříně zahájí před létem zkušební provoz. Zatím se tam dokončují práce na pohyblivém mostě, který umožní proplutí osobních i nákladních lodí s kontejnery s výškou až sedm metrů.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD