K mírnějším protiepidemickým opatřením přejde ČR z rozhodnutí vlády od čtvrtka. Ačkoli školy přejdou do 3. stupně PES až za týden, už dnes usedla do lavic většina žáků na ZŠ. Jihočeské nemocnice se vrací k plánovaným operacím. Ty odsouvaly kvůli pandemii koronaviru. Hospitalizovaných s covidem je o 50 % méně v porovnání se začátkem listopadu, kdy byla situace v nemocnicích nejkritičtější.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Jak to bude s maturitami a přijímačkami na SŠ

Ministerstvo školství nepočítá s tím, že by kvůli koronaviru redukovalo jakoukoliv část maturitní zkoušky. Úřad zároveň rozhodl o tom, že na čtyřletématuritní obory středních škol nebudou povinné jednotné přijímací zkoušky.

Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka

Nástup dalších školáků do lavic poznamenala ráno tragédie. Po pádu z okna kladenské základní školy zemřela mladá dívka.

Podnikatelé se připravují na čtvrteční rozvolňování

Na čtvrteční rozvolnění opatření už se připravují podnikatelé napříč republikou. V pohotovosti jsou restauratéři, kadeřníci, ale třeba i prodejny elektra. Poskytovat služby v plném rozsahu chtějí začít co nejdříve.

Přípravy na rozvolnění na horách

Přivítat návštěvníky se chystají také provozovatelé lyžařských středisek. Třeba v Krkonoších jim teď počasí přeje. První sjezdovky by mohli otevřít už o víkendu.

Jak vypadají přípravy na rozvolnění v restauraci

K otevření restaurací ale bude nutné zavést i desatero hygienických opatření, které připravila Asociace hotelů a restaurací.

Roušky při sportu

Na čtvrteční rozvolňování protiepidemických opatření se připravují i sportovní areály. Sportovci ovšem mají problém s nařízením nosit roušky v uzavřených halách.

Výbuch pěstírny

Muž tam nabíjel na kanystru s benzínem baterku a výbuch ho vážně popálil. Záchranáři ho transportovali na popáleninovém centrum vinohradské nemocnice.

Jihočeské nemocnice obnovují plánované operace

Jihočeské nemocnice se vrací k plánovaným operacím, které odsouvaly kvůli pandemii koronaviru. Hospitalizovaných s covidem je o 50 % méně v porovnání se začátkem listopadu, kdy byla situace v nemocnicích nejkritičtější. I přes pokles pacientů ale mohou lékaři na jihu Čech zatím operovat maximálně z poloviny oproti původnímu plánu.

Omezení operací v Karkových Varech

Přesto, že se v nemocnicích obnovují plánované zákroky, pacienti Krajské nemocnice v Karlových Varech si na operaci budou muset počkat do příštího roku. K návratu do běžného provozu brání nemocnici - stále vysoký počet pacientů s covidem-19.

Prodloužení úředních hodin

Radnice Prahy 3 ode dneška navýšila úřední hodiny. Chtějí tak zabránit frontám před budovou i konfliktům, které tam vznikaly. Nařízení vlády to podle vedení trojky v takových případech umožňují.

Krádeže aut na Děčínsku

Čeští a němečtí policisté při vzájemné spolupráci pozatýkali pětčlenů jedné skupiny zlodějů aut. Gang působil v Sasku, kde se měl podle kriminalistů zaměřovat hlavně na Škody Octavia a převážet je do Čech.

Covid dusí MHD

Dopravní podnik Hradce Králové kvůli nejisté finanční situaci a propadu příjmů zastavil obnovu vozového parku.

Nový úsek dálnice D6

Dva nové úseky dálnice D6 u Řevničova na Rakovnicku jsou ode dneška průjezdné. Jedná se o obchvat Řevničova a úsek mezi touto obcí a Novým Strašecím. Celkem 10 kilometrů nových silnic urychlí cestování mezi Prahou a Karlovými Vary.

Opravený kulturní dům za 70 miliónů korun otevřeli v Roudnici nad Labem – ale zatím zůstane prázdný.

Žádné větší hromadné akce se konat zatím nemohou. I další města řeší, co s opuštěnými kulturními domy nebo kiny.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD