25 minut

30. listopad 2020

Obsah dílu

Headlines — Jak to bude s maturitami a přijímačkami na SŠ — Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka — Podnikatelé se připravují na čtvrteční rozvolňování — Přípravy na rozvolnění na horách — Jak vypadají přípravy na rozvolnění v restauraci — Roušky při sportu — Výbuch pěstírny — Jihočeské nemocnice obnovují plánované operace — Omezení operací v Karkových Varech — Prodloužení úředních hodin — Krádeže aut na Děčínsku — Covid dusí MHD — Nový úsek dálnice D6 — Opravený kulturní dům za 70 miliónů korun otevřeli v Roudnici nad Labem – ale zatím zůstane prázdný.

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  03:03
  Jak to bude s maturitami a přijímačkami na SŠ
   Ministerstvo školství nepočítá s tím, že by kvůli koronaviru redukovalo jakoukoliv část maturitní zkoušky. Úřad zároveň rozhodl o tom, že na čtyřletématuritní obory středních škol nebudou povinné jednotné přijímací zkoušky.
   03:35
   Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka
    Nástup dalších školáků do lavic poznamenala ráno tragédie. Po pádu z okna kladenské základní školy zemřela mladá dívka.
    04:16
    Podnikatelé se připravují na čtvrteční rozvolňování
     Na čtvrteční rozvolnění opatření už se připravují podnikatelé napříč republikou. V pohotovosti jsou restauratéři, kadeřníci, ale třeba i prodejny elektra. Poskytovat služby v plném rozsahu chtějí začít co nejdříve.
     06:46
     Přípravy na rozvolnění na horách
      Přivítat návštěvníky se chystají také provozovatelé lyžařských středisek. Třeba v Krkonoších jim teď počasí přeje. První sjezdovky by mohli otevřít už o víkendu.
      08:27
      Jak vypadají přípravy na rozvolnění v restauraci
       K otevření restaurací ale bude nutné zavést i desatero hygienických opatření, které připravila Asociace hotelů a restaurací.
       09:48
       Roušky při sportu
        Na čtvrteční rozvolňování protiepidemických opatření se připravují i sportovní areály. Sportovci ovšem mají problém s nařízením nosit roušky v uzavřených halách.
        11:31
        Výbuch pěstírny
         Muž tam nabíjel na kanystru s benzínem baterku a výbuch ho vážně popálil. Záchranáři ho transportovali na popáleninovém centrum vinohradské nemocnice.
         13:06
         Jihočeské nemocnice obnovují plánované operace
          Jihočeské nemocnice se vrací k plánovaným operacím, které odsouvaly kvůli pandemii koronaviru. Hospitalizovaných s covidem je o 50 % méně v porovnání se začátkem listopadu, kdy byla situace v nemocnicích nejkritičtější. I přes pokles pacientů ale mohou lékaři na jihu Čech zatím operovat maximálně z poloviny oproti původnímu plánu.
          15:01
          Omezení operací v Karkových Varech
           Přesto, že se v nemocnicích obnovují plánované zákroky, pacienti Krajské nemocnice v Karlových Varech si na operaci budou muset počkat do příštího roku. K návratu do běžného provozu brání nemocnici - stále vysoký počet pacientů s covidem-19.
           17:11
           Prodloužení úředních hodin
            Radnice Prahy 3 ode dneška navýšila úřední hodiny. Chtějí tak zabránit frontám před budovou i konfliktům, které tam vznikaly. Nařízení vlády to podle vedení trojky v takových případech umožňují.
            18:44
            Krádeže aut na Děčínsku
             Čeští a němečtí policisté při vzájemné spolupráci pozatýkali pětčlenů jedné skupiny zlodějů aut. Gang působil v Sasku, kde se měl podle kriminalistů zaměřovat hlavně na Škody Octavia a převážet je do Čech.
             19:14
             Covid dusí MHD
              Dopravní podnik Hradce Králové kvůli nejisté finanční situaci a propadu příjmů zastavil obnovu vozového parku.
              21:36
              Nový úsek dálnice D6
               Dva nové úseky dálnice D6 u Řevničova na Rakovnicku jsou ode dneška průjezdné. Jedná se o obchvat Řevničova a úsek mezi touto obcí a Novým Strašecím. Celkem 10 kilometrů nových silnic urychlí cestování mezi Prahou a Karlovými Vary.
               23:01
               Opravený kulturní dům za 70 miliónů korun otevřeli v Roudnici nad Labem – ale zatím zůstane prázdný.
                Žádné větší hromadné akce se konat zatím nemohou. I další města řeší, co s opuštěnými kulturními domy nebo kiny.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                1. prosinec 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                9. červen

                9. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                8. červen

                8. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                7. červen

                Tržby malých obchodů klesají — Pro levnější nákup jezdí Češi do Polska — Výjezdní zasedání vlády ve Vimperku — Rok od požáru v Domově Alzheimer v Roztokách u Prahy — Následky bleskové povodně na jihu Čech — Výstraha před bouřkami — Národní dopravce čistí posprejované vlaky — Finále konferenční ligy UEFA v Praze — Atmosféra před utkáním — Města a obce odstraňují reklamy — Začla prodej prezidentských známek — Reportéři na startu

                7. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. červen

                Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                6. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                5. červen

                Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                5. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                2. červen

                Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                2. 6. 2023 na ČT1

                Napište nám