Středočeští radní schválili podobu rozpočtu na následující rok. V něm počítají s dvoumiliardovými úsporami oproti minulému roku. A to kvůli výpadku daňových příjmů. V Hradci Králové se rozpadla koalice. Partnery z hnutí ANO a z ODS na magistrátu opustilo uskupení Zelení a Změna pro Hradec.

Obsah dílu

Středočeský kraj musí šetřit

Nižší daně pro zaměstnance, méně peněz pro kraje i obce. Daňové změny, které schválila Sněmovna a teď čekají na postoj Senátu, budou podle hejtmanů znamenat, že krajské rozpočty přijdou v souhrnu o 12 miliard korun.

Výpadky v příjmech obcí

Konkrétní příklad toho, jak se nižší příjmy z daní v rozpočtech na příští rok dotknou měst a obcí ve středních Čechách. I když často je to spojené ještě s velkou mírou nejistoty a neznáma - jako ve Zvoli.

Praha má hotový návrh rozpočtu na rok 2021

Taky hlavní město má hotový návrh rozpočtu na příští rok. Praha v něm ale zatím nezahrnuje pravděpodobné daňové změny. Počítá nicméně, oproti letošku, s úsporami ve výši 10 %.

Obce odkládají investice

Obce a města přitom už jeden investičně úsporný rok mají za sebou - nemalé částky musely neplánovaně vynaložit na boj s epidemií.

Padla koalice na radnici v Hradci Králové

Uskupení Zelení a Změna pro Hradec opustilo partnery v koalici na mafgistrátu Hradce Králové - ODS a hnutí ANO.

Karlovarský kraj stále nemá nové vedení

Karlovarský kraj nemá ani skoro dva měsíce od voleb nové vedení a ani dojednanou koalici - nic na tom nezměnila ani dnešníschůze zastupitelstva. To se má sejít zase v úterý 1. prosince.

Chovat prasata se v Česku nevyplácí

Chov prasat je v Česku ztrátový a neobejde se bez dotací, pokud tu nemá úplně zaniknout. Výkupní ceny vepřového masa jsou jen ztěží schopné konkurovat přetlaku levného, protože dotovaného vepřového z Německa a z Polska.

Přeplněné kontejnery a černé skládky

Kontejnery jsou přeplněné papírovými krabicemi i plastovými obaly, města víc než dřív musí řešit, co si počít s černými skládkami. Svoz a likvidace odpadu je stojí miliony korun navíc

V jihočeských základních školách pomáhají hasičům s dezinfekcí budov roboti

Hasiči z jaderné elektrárny v Temelíně dezinfikují jihočeské školy. Robot, kterého vytvořil nadšenec z Jihlavy, naopak pomáhá těm na Vysočině.

Demonstrace podnikatelů v České Lípě

Na náměstí Tomáše G. Masaryka v České Lípě je od půl 6.demonstrace podnikatelů z města a okolí. Sešli se, aby dali najevo nespokojenost s politikou a politickou reprezentací.

Testy v nemocnici v Novém Městě na Moravě

Nemocnice v Novém Městě na Moravě testuje tisícovku zaměstnanců na protilátky. Polovina z 80 % otestovaných má protilátky na covid 19.

Požáry bytů v Praze

Hned na dvou místech v Praze hořely obytné domy, jeden z těch dvou požárů byl navíc tragický. Když hasiči a záchranáři přijeli v noci k panelovému domu v Kovařovicově ulici v Krči, šlehaly z bytu v 6. patře plameny už až na ulici.

Přenocování bezdomovců v Praze

První mrazivé noci zatím nezvýšily poptávku lidí bez domova po přespání v teple nocleháren. Přesto třeba v Plzni museli městští strážníci v noci na dnešek dva kriticky podchlazené bezdomovce nechat převézt do nemocnice.

Zastřelená vlčice

Mrtvou vlčici nalezenou na silnici mezi Dubou a Ždírcem na Českolipsku, někdo zastřelil - rentgen v její hlavě odhalil zbytky střely.

Problémy s vlky na Broumovsku

Další krajinou, ve které se vlci v Česku vyskytují a pohybují, je Broumovsko. Tam navíc způsobují škody chovatelům, protože útočí na ovce i další zvířata ve výbězích - naposled dnes v noci ve Stárkově.

Co je to "průmyslový sníh"?

Víte, co je "průmyslový sníh"? Dnes pokryl několik hektarů polí u Dolních Niv na Sokolovsku. Vzniká při inverzi, nízké oblačnosti a minusových teplotách.

Úprava údolí Plakánek u hradu Kost

Společnost Kinský dal Borgo coby vlastník středověkého hradu Kost začala s obnovou přilehlého údolí Plakánek. Spočívá v odbahnění tří rybníků, jejichž nevyhovující voda hubí v ní žijící chráněné obojživelníky.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD