Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Rozvolní se vládní opatření? — Slevy na Černý pátek — Na dálnici D1 končí opravy — Kraje připravují rozpočty — Komplikovaná oprava trati u Dalovic — V Liberci začali s odtahem autovraků. — Požár seník v Chodském Újezdu — Nové radary v Novém Městě nad Metují — Nové osvětlení obce díky veřejné sbírce — Spor o demolici historické budovy lazaretu — Praha 5 se zbavila betonových truhlíků — Nová útulna v Orlických horách — Šumava čelí náporu turistů — Kněží a faráři jezdí do nemocnic — Mikuláše, čert a anděl. Skupinka, kterou letos v ulicích nepotkáme — Mikulášská nadílka do rodin jde letos na dračku

Části dílu

01:02
Rozvolní se vládní opatření?
  Vláda v neděli rozhodne, jestli se Česko přesune ze 4. do mírnějšího 3. stupně protiepidemického systému PES. Pravděpodobnost, že na to dojde, ministr zdravotnictví Jan Blatný vidí 50/50.
  03:25
  Slevy na Černý pátek
   Vánoční nákupy v Česku jsou v plném proudu. Na dnešek připadá tzv. Black Friday – Černý pátek před začátkem Adventu, kdy obchodníci lákají na slevy.
   05:02
   Na dálnici D1 končí opravy
    Na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem postupně končí rekonstrukční práce. Poslední stroje a omezení z ní mají zmizet koncem příštího týdne, takže přes zimu, jako každoročně, se i po této dlouhodobě opravované, nejvytíženější dálnici v Česku bude jezdit bez omezení.
    06:41
    Kraje připravují rozpočty
     Kraje připravují rozpočty na příští rok a počítají o kolik míň peněz dostanou, pokud začnou platit změny v daních.
     07:12
     Komplikovaná oprava trati u Dalovic
      Oprava sesuvem stržených kolejí na Podkrušnohorské trati v úseku mezi Hájkem a Dalovicemi trvá už 2,75 roku a dál se komplikuje. Podloží je nestabilní, podmáčené a zimní počasí vše může ještě zhoršit.
      08:36
      V Liberci začali s odtahem autovraků.
       Doba, po kterou mohli majitelé reagovat na výzvu, uplynula. Město tedy začalo jednat za ně. Umožňuje jim to změna legislativy.
       10:02
       Požár seník v Chodském Újezdu
        V Chodském Újezdu u Tachova od rána hoří velkokapacitní seník. Inverzní počasí s mlhou způsobily, že kouř zamořil celou vesnici - lidi v ní nemají větrat ani zbytečně vycházet.
        11:32
        Nové radary v Novém Městě nad Metují
         7 nových radarů na měření rychlosti projíždějících aut je v Novém Městě nad Metují a obcích v okolí. Jde o hlavní tah z Rychnova nad Kněžnou na Trutnov.
         12:34
         Nové osvětlení obce díky veřejné sbírce
          I dlouhodobě nejzadluženější obec v Česku - Prameny na Chebsku se dočkaly nového, modernějšího veřejného osvětlení - a to díky veřejné sbírce. Peněz se v ní podařilo vybrat tolik, že by mohly vystačit ještě na opravu kanalizace.
          14:01
          Spor o demolici historické budovy lazaretu
           Pardubice plánují odkoupení a demolici poslední budovy bývalého vojenského lazaretu z 1. světové války. Historici a někteří obyvatelé jsou proti.
           15:59
           Praha 5 se zbavila betonových truhlíků
            Městská část Praha 5 se zbavila posledních kritizovaných betonových truhlíků. Celkem 71 velkých květináčů darovala Výstavišti Praha a Technickým službám Radotín.
            17:37
            Nová útulna v Orlických horách
             Dělníci dokončili novou útulnu v Orlických horách. Leží nedaleko vrcholu Velká Deštná a nahradila tak původní – 30 let starý turistický srub.
             18:09
             Šumava čelí náporu turistů
              O víkendech už je parkování natolik komplikované, že třeba na Železné Rudě musí pomáhat dopravní policie. Do posledních míst se plní i parkoviště, kde jsou obvykle volná místa i v hlavní zimní sezoně.
              20:02
              Kněží a faráři jezdí do nemocnic
               Farnosti po celé zemi se připravují na začátek adventu. A někteří kněží, faráři i v tomto čase pořád jezdí do nemocnic - za pacienty, nakaženými koronavirem, kteří si je žádají.
               22:00
               Mikuláše, čert a anděl. Skupinka, kterou letos v ulicích nepotkáme
                Čerti z Pelhřimova ale přesto strašit budou.
                23:27
                Mikulášská nadílka do rodin jde letos na dračku
                 Tradiční besídky totiž zrušily školy i školky. Zatím ale není jasné, za jakých podmínek smí Mikuláš nadělovat. Zájem je přitom veliký. A tak třeba Leoš Kopecký z Liberce bude nadílku roznášet ne jeden, ale hned tři dny.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                 22. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                 21. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                 20. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                 17. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                 16. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                 15. 3. 2023 na ČT1

                 Napište nám