26 minut

27. listopadu 2020

Obsah dílu

Rozvolní se vládní opatření? — Slevy na Černý pátek — Na dálnici D1 končí opravy — Kraje připravují rozpočty — Komplikovaná oprava trati u Dalovic — V Liberci začali s odtahem autovraků. — Požár seník v Chodském Újezdu — Nové radary v Novém Městě nad Metují — Nové osvětlení obce díky veřejné sbírce — Spor o demolici historické budovy lazaretu — Praha 5 se zbavila betonových truhlíků — Nová útulna v Orlických horách — Šumava čelí náporu turistů — Kněží a faráři jezdí do nemocnic — Mikuláše, čert a anděl. Skupinka, kterou letos v ulicích nepotkáme — Mikulášská nadílka do rodin jde letos na dračku

Části dílu

01:02
Rozvolní se vládní opatření?
  Vláda v neděli rozhodne, jestli se Česko přesune ze 4. do mírnějšího 3. stupně protiepidemického systému PES. Pravděpodobnost, že na to dojde, ministr zdravotnictví Jan Blatný vidí 50/50.
  03:25
  Slevy na Černý pátek
   Vánoční nákupy v Česku jsou v plném proudu. Na dnešek připadá tzv. Black Friday – Černý pátek před začátkem Adventu, kdy obchodníci lákají na slevy.
   05:02
   Na dálnici D1 končí opravy
    Na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem postupně končí rekonstrukční práce. Poslední stroje a omezení z ní mají zmizet koncem příštího týdne, takže přes zimu, jako každoročně, se i po této dlouhodobě opravované, nejvytíženější dálnici v Česku bude jezdit bez omezení.
    06:41
    Kraje připravují rozpočty
     Kraje připravují rozpočty na příští rok a počítají o kolik míň peněz dostanou, pokud začnou platit změny v daních.
     07:12
     Komplikovaná oprava trati u Dalovic
      Oprava sesuvem stržených kolejí na Podkrušnohorské trati v úseku mezi Hájkem a Dalovicemi trvá už 2,75 roku a dál se komplikuje. Podloží je nestabilní, podmáčené a zimní počasí vše může ještě zhoršit.
      08:36
      V Liberci začali s odtahem autovraků.
       Doba, po kterou mohli majitelé reagovat na výzvu, uplynula. Město tedy začalo jednat za ně. Umožňuje jim to změna legislativy.
       10:02
       Požár seník v Chodském Újezdu
        V Chodském Újezdu u Tachova od rána hoří velkokapacitní seník. Inverzní počasí s mlhou způsobily, že kouř zamořil celou vesnici - lidi v ní nemají větrat ani zbytečně vycházet.
        11:32
        Nové radary v Novém Městě nad Metují
         7 nových radarů na měření rychlosti projíždějících aut je v Novém Městě nad Metují a obcích v okolí. Jde o hlavní tah z Rychnova nad Kněžnou na Trutnov.
         12:34
         Nové osvětlení obce díky veřejné sbírce
          I dlouhodobě nejzadluženější obec v Česku - Prameny na Chebsku se dočkaly nového, modernějšího veřejného osvětlení - a to díky veřejné sbírce. Peněz se v ní podařilo vybrat tolik, že by mohly vystačit ještě na opravu kanalizace.
          14:01
          Spor o demolici historické budovy lazaretu
           Pardubice plánují odkoupení a demolici poslední budovy bývalého vojenského lazaretu z 1. světové války. Historici a někteří obyvatelé jsou proti.
           15:59
           Praha 5 se zbavila betonových truhlíků
            Městská část Praha 5 se zbavila posledních kritizovaných betonových truhlíků. Celkem 71 velkých květináčů darovala Výstavišti Praha a Technickým službám Radotín.
            17:37
            Nová útulna v Orlických horách
             Dělníci dokončili novou útulnu v Orlických horách. Leží nedaleko vrcholu Velká Deštná a nahradila tak původní – 30 let starý turistický srub.
             18:09
             Šumava čelí náporu turistů
              O víkendech už je parkování natolik komplikované, že třeba na Železné Rudě musí pomáhat dopravní policie. Do posledních míst se plní i parkoviště, kde jsou obvykle volná místa i v hlavní zimní sezoně.
              20:02
              Kněží a faráři jezdí do nemocnic
               Farnosti po celé zemi se připravují na začátek adventu. A někteří kněží, faráři i v tomto čase pořád jezdí do nemocnic - za pacienty, nakaženými koronavirem, kteří si je žádají.
               22:00
               Mikuláše, čert a anděl. Skupinka, kterou letos v ulicích nepotkáme
                Čerti z Pelhřimova ale přesto strašit budou.
                23:27
                Mikulášská nadílka do rodin jde letos na dračku
                 Tradiční besídky totiž zrušily školy i školky. Zatím ale není jasné, za jakých podmínek smí Mikuláš nadělovat. Zájem je přitom veliký. A tak třeba Leoš Kopecký z Liberce bude nadílku roznášet ne jeden, ale hned tři dny.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 30. listopadu 2020

                 Přehled dílů

                 4597 dostupných
                 Stopáž26 minut

                 23. července

                 23. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. července

                 Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                 22. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. července

                 Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                 19. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. července

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. července

                 Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám