26 minut

26. listopad 2020

Obsah dílu

Středočeský kraj musí šetřit — Výpadky v příjmech obcí — Praha má hotový návrh rozpočtu na rok 2021 — Obce odkládají investice — Padla koalice na radnici v Hradci Králové — Karlovarský kraj stále nemá nové vedení — Chovat prasata se v Česku nevyplácí — Přeplněné kontejnery a černé skládky — V jihočeských základních školách pomáhají hasičům s dezinfekcí budov roboti — Demonstrace podnikatelů v České Lípě — Testy v nemocnici v Novém Městě na Moravě — Požáry bytů v Praze — Přenocování bezdomovců v Praze — Zastřelená vlčice — Problémy s vlky na Broumovsku — Co je to "průmyslový sníh"? — Úprava údolí Plakánek u hradu Kost

Části dílu

01:04
Středočeský kraj musí šetřit
  Nižší daně pro zaměstnance, méně peněz pro kraje i obce. Daňové změny, které schválila Sněmovna a teď čekají na postoj Senátu, budou podle hejtmanů znamenat, že krajské rozpočty přijdou v souhrnu o 12 miliard korun.
  02:57
  Výpadky v příjmech obcí
   Konkrétní příklad toho, jak se nižší příjmy z daní v rozpočtech na příští rok dotknou měst a obcí ve středních Čechách. I když často je to spojené ještě s velkou mírou nejistoty a neznáma - jako ve Zvoli.
   04:03
   Praha má hotový návrh rozpočtu na rok 2021
    Taky hlavní město má hotový návrh rozpočtu na příští rok. Praha v něm ale zatím nezahrnuje pravděpodobné daňové změny. Počítá nicméně, oproti letošku, s úsporami ve výši 10 %.
    05:04
    Obce odkládají investice
     Obce a města přitom už jeden investičně úsporný rok mají za sebou - nemalé částky musely neplánovaně vynaložit na boj s epidemií.
     06:44
     Padla koalice na radnici v Hradci Králové
      Uskupení Zelení a Změna pro Hradec opustilo partnery v koalici na mafgistrátu Hradce Králové - ODS a hnutí ANO.
      08:33
      Karlovarský kraj stále nemá nové vedení
       Karlovarský kraj nemá ani skoro dva měsíce od voleb nové vedení a ani dojednanou koalici - nic na tom nezměnila ani dnešníschůze zastupitelstva. To se má sejít zase v úterý 1. prosince.
       09:31
       Chovat prasata se v Česku nevyplácí
        Chov prasat je v Česku ztrátový a neobejde se bez dotací, pokud tu nemá úplně zaniknout. Výkupní ceny vepřového masa jsou jen ztěží schopné konkurovat přetlaku levného, protože dotovaného vepřového z Německa a z Polska.
        11:22
        Přeplněné kontejnery a černé skládky
         Kontejnery jsou přeplněné papírovými krabicemi i plastovými obaly, města víc než dřív musí řešit, co si počít s černými skládkami. Svoz a likvidace odpadu je stojí miliony korun navíc
         13:11
         V jihočeských základních školách pomáhají hasičům s dezinfekcí budov roboti
          Hasiči z jaderné elektrárny v Temelíně dezinfikují jihočeské školy. Robot, kterého vytvořil nadšenec z Jihlavy, naopak pomáhá těm na Vysočině.
          14:46
          Demonstrace podnikatelů v České Lípě
           Na náměstí Tomáše G. Masaryka v České Lípě je od půl 6.demonstrace podnikatelů z města a okolí. Sešli se, aby dali najevo nespokojenost s politikou a politickou reprezentací.
           16:34
           Testy v nemocnici v Novém Městě na Moravě
            Nemocnice v Novém Městě na Moravě testuje tisícovku zaměstnanců na protilátky. Polovina z 80 % otestovaných má protilátky na covid 19.
            18:03
            Požáry bytů v Praze
             Hned na dvou místech v Praze hořely obytné domy, jeden z těch dvou požárů byl navíc tragický. Když hasiči a záchranáři přijeli v noci k panelovému domu v Kovařovicově ulici v Krči, šlehaly z bytu v 6. patře plameny už až na ulici.
             18:44
             Přenocování bezdomovců v Praze
              První mrazivé noci zatím nezvýšily poptávku lidí bez domova po přespání v teple nocleháren. Přesto třeba v Plzni museli městští strážníci v noci na dnešek dva kriticky podchlazené bezdomovce nechat převézt do nemocnice.
              20:24
              Zastřelená vlčice
               Mrtvou vlčici nalezenou na silnici mezi Dubou a Ždírcem na Českolipsku, někdo zastřelil - rentgen v její hlavě odhalil zbytky střely.
               21:04
               Problémy s vlky na Broumovsku
                Další krajinou, ve které se vlci v Česku vyskytují a pohybují, je Broumovsko. Tam navíc způsobují škody chovatelům, protože útočí na ovce i další zvířata ve výbězích - naposled dnes v noci ve Stárkově.
                22:50
                Co je to "průmyslový sníh"?
                 Víte, co je "průmyslový sníh"? Dnes pokryl několik hektarů polí u Dolních Niv na Sokolovsku. Vzniká při inverzi, nízké oblačnosti a minusových teplotách.
                 23:20
                 Úprava údolí Plakánek u hradu Kost
                  Společnost Kinský dal Borgo coby vlastník středověkého hradu Kost začala s obnovou přilehlého údolí Plakánek. Spočívá v odbahnění tří rybníků, jejichž nevyhovující voda hubí v ní žijící chráněné obojživelníky.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  27. listopad 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  23. únor

                  23. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. únor

                  Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                  22. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. únor

                  Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                  21. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  20. únor

                  Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                  20. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  19. únor

                  Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                  19. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. únor

                  Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                  16. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  15. únor

                  Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                  15. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  14. únor

                  14. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  13. únor

                  Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                  13. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  12. únor

                  Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                  12. 2. 2024 na ČT1

                  Napište nám