Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Středočeský kraj musí šetřit — Výpadky v příjmech obcí — Praha má hotový návrh rozpočtu na rok 2021 — Obce odkládají investice — Padla koalice na radnici v Hradci Králové — Karlovarský kraj stále nemá nové vedení — Chovat prasata se v Česku nevyplácí — Přeplněné kontejnery a černé skládky — V jihočeských základních školách pomáhají hasičům s dezinfekcí budov roboti — Demonstrace podnikatelů v České Lípě — Testy v nemocnici v Novém Městě na Moravě — Požáry bytů v Praze — Přenocování bezdomovců v Praze — Zastřelená vlčice — Problémy s vlky na Broumovsku — Co je to "průmyslový sníh"? — Úprava údolí Plakánek u hradu Kost

Části dílu

01:04
Středočeský kraj musí šetřit
  Nižší daně pro zaměstnance, méně peněz pro kraje i obce. Daňové změny, které schválila Sněmovna a teď čekají na postoj Senátu, budou podle hejtmanů znamenat, že krajské rozpočty přijdou v souhrnu o 12 miliard korun.
  02:57
  Výpadky v příjmech obcí
   Konkrétní příklad toho, jak se nižší příjmy z daní v rozpočtech na příští rok dotknou měst a obcí ve středních Čechách. I když často je to spojené ještě s velkou mírou nejistoty a neznáma - jako ve Zvoli.
   04:03
   Praha má hotový návrh rozpočtu na rok 2021
    Taky hlavní město má hotový návrh rozpočtu na příští rok. Praha v něm ale zatím nezahrnuje pravděpodobné daňové změny. Počítá nicméně, oproti letošku, s úsporami ve výši 10 %.
    05:04
    Obce odkládají investice
     Obce a města přitom už jeden investičně úsporný rok mají za sebou - nemalé částky musely neplánovaně vynaložit na boj s epidemií.
     06:44
     Padla koalice na radnici v Hradci Králové
      Uskupení Zelení a Změna pro Hradec opustilo partnery v koalici na mafgistrátu Hradce Králové - ODS a hnutí ANO.
      08:33
      Karlovarský kraj stále nemá nové vedení
       Karlovarský kraj nemá ani skoro dva měsíce od voleb nové vedení a ani dojednanou koalici - nic na tom nezměnila ani dnešníschůze zastupitelstva. To se má sejít zase v úterý 1. prosince.
       09:31
       Chovat prasata se v Česku nevyplácí
        Chov prasat je v Česku ztrátový a neobejde se bez dotací, pokud tu nemá úplně zaniknout. Výkupní ceny vepřového masa jsou jen ztěží schopné konkurovat přetlaku levného, protože dotovaného vepřového z Německa a z Polska.
        11:22
        Přeplněné kontejnery a černé skládky
         Kontejnery jsou přeplněné papírovými krabicemi i plastovými obaly, města víc než dřív musí řešit, co si počít s černými skládkami. Svoz a likvidace odpadu je stojí miliony korun navíc
         13:11
         V jihočeských základních školách pomáhají hasičům s dezinfekcí budov roboti
          Hasiči z jaderné elektrárny v Temelíně dezinfikují jihočeské školy. Robot, kterého vytvořil nadšenec z Jihlavy, naopak pomáhá těm na Vysočině.
          14:46
          Demonstrace podnikatelů v České Lípě
           Na náměstí Tomáše G. Masaryka v České Lípě je od půl 6.demonstrace podnikatelů z města a okolí. Sešli se, aby dali najevo nespokojenost s politikou a politickou reprezentací.
           16:34
           Testy v nemocnici v Novém Městě na Moravě
            Nemocnice v Novém Městě na Moravě testuje tisícovku zaměstnanců na protilátky. Polovina z 80 % otestovaných má protilátky na covid 19.
            18:03
            Požáry bytů v Praze
             Hned na dvou místech v Praze hořely obytné domy, jeden z těch dvou požárů byl navíc tragický. Když hasiči a záchranáři přijeli v noci k panelovému domu v Kovařovicově ulici v Krči, šlehaly z bytu v 6. patře plameny už až na ulici.
             18:44
             Přenocování bezdomovců v Praze
              První mrazivé noci zatím nezvýšily poptávku lidí bez domova po přespání v teple nocleháren. Přesto třeba v Plzni museli městští strážníci v noci na dnešek dva kriticky podchlazené bezdomovce nechat převézt do nemocnice.
              20:24
              Zastřelená vlčice
               Mrtvou vlčici nalezenou na silnici mezi Dubou a Ždírcem na Českolipsku, někdo zastřelil - rentgen v její hlavě odhalil zbytky střely.
               21:04
               Problémy s vlky na Broumovsku
                Další krajinou, ve které se vlci v Česku vyskytují a pohybují, je Broumovsko. Tam navíc způsobují škody chovatelům, protože útočí na ovce i další zvířata ve výbězích - naposled dnes v noci ve Stárkově.
                22:50
                Co je to "průmyslový sníh"?
                 Víte, co je "průmyslový sníh"? Dnes pokryl několik hektarů polí u Dolních Niv na Sokolovsku. Vzniká při inverzi, nízké oblačnosti a minusových teplotách.
                 23:20
                 Úprava údolí Plakánek u hradu Kost
                  Společnost Kinský dal Borgo coby vlastník středověkého hradu Kost začala s obnovou přilehlého údolí Plakánek. Spočívá v odbahnění tří rybníků, jejichž nevyhovující voda hubí v ní žijící chráněné obojživelníky.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                  21. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                  20. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                  17. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                  16. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                  15. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

                  14. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám