Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Českou republiku zasáhly povodně — Hladina řeky Novohradka vystoupala na 3. stupeň — Řeka Svratka na Vysočina dosáhla na třetí povodňový stupeň — Hladina Labe je nejvyšší v Ústeckém kraji — Intenzivní déšť zvedal hladiny řek i v Libereckém kraji — Počasí v příštích dnech — Kontrola dodržování vládních opatření — Policie kontroluje dodržování nařízení — Restaurace fungují jen přes okénko — O výuku pro děti zdravotníků zatím není velký zájem — Armáda testuje na Litoměřicku — Dopravci ruší spoje — Ústecký nevyúžívaný hotel teď nabídli státu — Hotely zavírají a nabízejí své kapacity — Pomoc hasičů v českokrumlovské nemocnici — Dvě stě kilometrů za hodinu vlakem v tunelu — Ruší se vítání občánků — Unikátní metodou vyrábí ze skla figurky nebo šperky

Části dílu

01:44
Českou republiku zasáhly povodně
  Kvůli vydatným dešťům stoupají hladiny řek. Na nejvyšší, tedy 3. povodňový stupeň, se dnes dostaly toky na východě i severu Čech a na Moravě. Celkem to bylo na 22 místech.
  02:12
  Hladina řeky Novohradka vystoupala na 3. stupeň
   V Luži, kde je řeka Novohradka stále na 3.stupni, je teď Lucie Plíšková, u které začínáme.
   03:29
   Řeka Svratka na Vysočina dosáhla na třetí povodňový stupeň
    Hasiči během dopoledne hlásí kvůli vodě přes 20 zásahů. Nejvíc právě na Žďársku.
    05:14
    Hladina Labe je nejvyšší v Ústeckém kraji
     V Ústeckého kraje lidé a hlavně hydrologové - sledují stoupající hladinu Labe i dalších toků. Podle meteorologů by právě největší řeka v kraji, tedy Labe, měla kulminovat až během pátku.
     06:53
     Intenzivní déšť zvedal hladiny řek i v Libereckém kraji
      Pršet začalo v úterý večer, během noci voda vystoupala hlavně na Frýdlantsku. Nejhorší situace byla na řece Smědé, která se u Višňové vylila z koryta.
      08:36
      Počasí v příštích dnech
       A jaký je výhled počasí na další dny? Kvůli tomu, že na některých místech Česka - stále vydatně prší a jinde jsou - vylitá nebo přeplněná koryta řek, platí stále - až do odvolání - výstraha meteorologů - před rizikem zvýšených hladin i povodní.
       08:56
       Kontrola dodržování vládních opatření
        Takto včera večer po 9.hodině zasahovali policisté v restauraci v pražské Vodičkově ulici. Podle původně platného nařízení vlády tam totiž mělo být už ve 20 hodin zavřeno.
        09:55
        Policie kontroluje dodržování nařízení
         Policisté a strážníci kontrolují, zda lidé dodržují nová opatření vlády. Od středy musí nosit roušku i na zastávkách MHD, tato povinnost platí také ve vozech MHD nebo uvnitř budov. Policisté také hlídají, zda nejsou přes zákaz otevřeny restaurace nebo bar
         10:36
         Restaurace fungují jen přes okénko
          Restaurace v celé zemi dnes znovu zavřely a zahájily - výdej jídel z okénka do ulice. Podobně jako na jaře. A ve stejně omezeném režimu - musejí podle vládního nařízení fungovat i kavárny.
          12:22
          O výuku pro děti zdravotníků zatím není velký zájem
           Města mají povinnost zajistit výuku pro žáky prvních stupňů základních škol, pokud jejich rodiče pracují ve zdravotnictví nebo v rámci integrovaného záchranného systému. Třídy ale byly často ráno téměř prázdné.
           14:08
           Armáda testuje na Litoměřicku
            Armáda přijela do Krabčic na Litoměricku - otestovat na covid-19 zhruba stovku lidí - do domova pro seniory a lidi s Alzheimerovou nemocí.
            15:26
            Dopravci ruší spoje
             Dopravci začínají rušit některé spoje. Důvodem je nižší zájem lidí o cestování. Například České dráhy upozorňují pasažéry, aby si před každou cestou na webových stránkách, nebo v mobilní aplikaci ověřili, zda vlak skutečně jede.
             17:09
             Ústecký nevyúžívaný hotel teď nabídli státu
              Jednu z dominant Ústí nad Labem, Hotel Vladimír, který uzavřela první vlna koronaviru by mohl znova ožít. Jeho majitel, společnost CPI ho už v břenu nabídla státu. Využívat by ho moli třeba lidé, kteří nemají kde trávit karanténu.
              18:49
              Hotely zavírají a nabízejí své kapacity
               Volné kapacity pro potřeby státu nabízejí i další hotely v zemi, třeba na jihu Čech. Konkrétně v Českém Krumlově nebo Českých Budějovicích jsou hotelové pokoje prakticky prázdné.
               20:31
               Pomoc hasičů v českokrumlovské nemocnici
                Žloutenkou se v Jihočeském kraji nakazilo už 52 lidí. Většina z nich skončila v českokrumlovské nemocnici. Kvůli očekávanému nedostatku lůžek tam dnes museli pomáhat hasiči.
                21:55
                Dvě stě kilometrů za hodinu vlakem v tunelu
                 Železničáři opět testovali čtyřkilometrový tunel u Ejpovic na Rokycansku. Je v Česku nejdelší, byl nejdražší a měl být také nejrychlejší.
                 22:31
                 Ruší se vítání občánků
                  Kvůli koronavirové epidemii se v řadě měst - ruší také vítání občánků. Společenský obřad - určený pro rodiče a jejich děti, hlavně kojence, pořádají radnice obvykle jednou za měsíc.
                  24:03
                  Unikátní metodou vyrábí ze skla figurky nebo šperky
                   V podnikání překonala nejeden problém, aktuálně jí ho komplikují opatření spojená s koronavirem.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                   20. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                   17. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

                   16. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

                   15. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

                   14. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Policie dohlíží na bezpečnost ve vlacích — Výtržnictví ve vlacích — Plán na revitalizaci Vrchlického sadů — Požár výrobní haly v Čelákovicích — 87 procent zprostředkovatelů energií, které vloni zkontrolovala Česká obchodní inspekce, porušilo zákon — Případy padělání peněz za minulý rok — Dopravní komplikace na okraji Českých Budějovic — Nárůst kamionové dopravy na Pardubicku — Začala stavba železničního mostu přes řeku Vltavu na okraji orlické přehrady na jihu Čech — Ohlášené napadení vlkem — Tvrz v obci Svébohy se hroutí — Druhá etapa oprav Barrandovského mostu — Unikátní operace v karvinské nemocnici

                   13. 3. 2023 na ČT1

                   Napište nám