26 minut

14. října 2020

Obsah dílu

Českou republiku zasáhly povodně — Hladina řeky Novohradka vystoupala na 3. stupeň — Řeka Svratka na Vysočina dosáhla na třetí povodňový stupeň — Hladina Labe je nejvyšší v Ústeckém kraji — Intenzivní déšť zvedal hladiny řek i v Libereckém kraji — Počasí v příštích dnech — Kontrola dodržování vládních opatření — Policie kontroluje dodržování nařízení — Restaurace fungují jen přes okénko — O výuku pro děti zdravotníků zatím není velký zájem — Armáda testuje na Litoměřicku — Dopravci ruší spoje — Ústecký nevyúžívaný hotel teď nabídli státu — Hotely zavírají a nabízejí své kapacity — Pomoc hasičů v českokrumlovské nemocnici — Dvě stě kilometrů za hodinu vlakem v tunelu — Ruší se vítání občánků — Unikátní metodou vyrábí ze skla figurky nebo šperky

Části dílu

01:44
Českou republiku zasáhly povodně
  Kvůli vydatným dešťům stoupají hladiny řek. Na nejvyšší, tedy 3. povodňový stupeň, se dnes dostaly toky na východě i severu Čech a na Moravě. Celkem to bylo na 22 místech.
  02:12
  Hladina řeky Novohradka vystoupala na 3. stupeň
   V Luži, kde je řeka Novohradka stále na 3.stupni, je teď Lucie Plíšková, u které začínáme.
   03:29
   Řeka Svratka na Vysočina dosáhla na třetí povodňový stupeň
    Hasiči během dopoledne hlásí kvůli vodě přes 20 zásahů. Nejvíc právě na Žďársku.
    05:14
    Hladina Labe je nejvyšší v Ústeckém kraji
     V Ústeckého kraje lidé a hlavně hydrologové - sledují stoupající hladinu Labe i dalších toků. Podle meteorologů by právě největší řeka v kraji, tedy Labe, měla kulminovat až během pátku.
     06:53
     Intenzivní déšť zvedal hladiny řek i v Libereckém kraji
      Pršet začalo v úterý večer, během noci voda vystoupala hlavně na Frýdlantsku. Nejhorší situace byla na řece Smědé, která se u Višňové vylila z koryta.
      08:36
      Počasí v příštích dnech
       A jaký je výhled počasí na další dny? Kvůli tomu, že na některých místech Česka - stále vydatně prší a jinde jsou - vylitá nebo přeplněná koryta řek, platí stále - až do odvolání - výstraha meteorologů - před rizikem zvýšených hladin i povodní.
       08:56
       Kontrola dodržování vládních opatření
        Takto včera večer po 9.hodině zasahovali policisté v restauraci v pražské Vodičkově ulici. Podle původně platného nařízení vlády tam totiž mělo být už ve 20 hodin zavřeno.
        09:55
        Policie kontroluje dodržování nařízení
         Policisté a strážníci kontrolují, zda lidé dodržují nová opatření vlády. Od středy musí nosit roušku i na zastávkách MHD, tato povinnost platí také ve vozech MHD nebo uvnitř budov. Policisté také hlídají, zda nejsou přes zákaz otevřeny restaurace nebo bar
         10:36
         Restaurace fungují jen přes okénko
          Restaurace v celé zemi dnes znovu zavřely a zahájily - výdej jídel z okénka do ulice. Podobně jako na jaře. A ve stejně omezeném režimu - musejí podle vládního nařízení fungovat i kavárny.
          12:22
          O výuku pro děti zdravotníků zatím není velký zájem
           Města mají povinnost zajistit výuku pro žáky prvních stupňů základních škol, pokud jejich rodiče pracují ve zdravotnictví nebo v rámci integrovaného záchranného systému. Třídy ale byly často ráno téměř prázdné.
           14:08
           Armáda testuje na Litoměřicku
            Armáda přijela do Krabčic na Litoměricku - otestovat na covid-19 zhruba stovku lidí - do domova pro seniory a lidi s Alzheimerovou nemocí.
            15:26
            Dopravci ruší spoje
             Dopravci začínají rušit některé spoje. Důvodem je nižší zájem lidí o cestování. Například České dráhy upozorňují pasažéry, aby si před každou cestou na webových stránkách, nebo v mobilní aplikaci ověřili, zda vlak skutečně jede.
             17:09
             Ústecký nevyúžívaný hotel teď nabídli státu
              Jednu z dominant Ústí nad Labem, Hotel Vladimír, který uzavřela první vlna koronaviru by mohl znova ožít. Jeho majitel, společnost CPI ho už v břenu nabídla státu. Využívat by ho moli třeba lidé, kteří nemají kde trávit karanténu.
              18:49
              Hotely zavírají a nabízejí své kapacity
               Volné kapacity pro potřeby státu nabízejí i další hotely v zemi, třeba na jihu Čech. Konkrétně v Českém Krumlově nebo Českých Budějovicích jsou hotelové pokoje prakticky prázdné.
               20:31
               Pomoc hasičů v českokrumlovské nemocnici
                Žloutenkou se v Jihočeském kraji nakazilo už 52 lidí. Většina z nich skončila v českokrumlovské nemocnici. Kvůli očekávanému nedostatku lůžek tam dnes museli pomáhat hasiči.
                21:55
                Dvě stě kilometrů za hodinu vlakem v tunelu
                 Železničáři opět testovali čtyřkilometrový tunel u Ejpovic na Rokycansku. Je v Česku nejdelší, byl nejdražší a měl být také nejrychlejší.
                 22:31
                 Ruší se vítání občánků
                  Kvůli koronavirové epidemii se v řadě měst - ruší také vítání občánků. Společenský obřad - určený pro rodiče a jejich děti, hlavně kojence, pořádají radnice obvykle jednou za měsíc.
                  24:03
                  Unikátní metodou vyrábí ze skla figurky nebo šperky
                   V podnikání překonala nejeden problém, aktuálně jí ho komplikují opatření spojená s koronavirem.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   15. října 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   23. dubna

                   23. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   22. dubna

                   Financování sociálních služeb v ohrožení — Odvolací soud potvrdil tříletý trest Dominiku Ferimu — Muže soudí za požár supermarketu v Chodově — Problémy se zdvoukolejněním trati na Domažlicku — Bohdalov na Žďársku musí vrátit dotaci — Soud v kauze prodeje městských bytů v Praze — Stavba Aquaparku v Českých Budějovicích — Vývoj liberecké korupční kauzy — Fantom hradeckých hospod — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Využití 3D modelů v archeologii a medicíně — Na Šumavě napadl další sníh — První stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších — Zemřela Hana Brejchová — Lásky jedné plavovlásky na ČT2

                   22. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   19. dubna

                   Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                   19. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. dubna

                   Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                   18. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. dubna

                   Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                   17. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. dubna

                   Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                   16. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. dubna

                   Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                   15. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   12. dubna

                   Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                   12. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   11. dubna

                   Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                   11. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. dubna

                   ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                   10. 4. 2024 na ČT1

                   Napište nám