26 minut

15. října 2020

Obsah dílu

Nárust hospitalizovaných s koronavirem — V Praze vznike 500 provizorních lůžek — Plzeňská fakultní nemocnice rozšířila počet lůžek pro pacienty s Covid-19 — Medici nastupují do nemocnic — Nemocnice žádají obyvatele o pomoc — Nemocnice omezují plánované operace — Lidé začínají odklízet následky po povodních — iReportéři pomáhají tvořit vysílání — Reportování od rozvodněných řek — Na dálnici D3 chybějí odpočívadla — Dvě nehody na Pražském okruhhu u Horních Počernic — Fronty na úřadech — Vlk v Orlických horách — V některých prodejnách chybí zaměstnanci — Řada umělců hledá nová zaměstnání — Město Frýdlant nabízí pomoc seniorům — Most se zákazem zpěvu — V městskému pivovaře ve Strakonicích pracuje již 4. generace z jedné rodiny

Části dílu

01:16
Nárust hospitalizovaných s koronavirem
  V Česku včera přibylo přes devět a půl tisíce nakažených koronavirem. Jedná se o nejvyšší denní přírůstek od začátku šíření infekce.
  03:45
  V Praze vznike 500 provizorních lůžek
   O víkendu začne armáda stavět polní nemocnici v pražských Letňanech. Vznikne právě kvůli rostoucímu počtu pacientů s koronavirem a nedostatku lůžek ve standardních nemocnicích.
   04:28
   Plzeňská fakultní nemocnice rozšířila počet lůžek pro pacienty s Covid-19
    Vyčlenila na to část interny v areálu v městské části Bory. V celém pavilonu je vedení nemocnice schopné vyčlenit pro lidi s nákazou koronaviru až sto dvacet pět lůžek. V Plzeňském kraji přibylo jen za středu 555 nakažených.
    06:03
    Medici nastupují do nemocnic
     Královéhradecké hejtmanství dnes podle nařízení vlády povolalo do práce v nemocnicích studenty lékařské fakulty a dalších oborů zdravotnických a sociální práce.
     07:58
     Nemocnice žádají obyvatele o pomoc
      Tři sta lidí se během jednoho dne ozvalo na výzvu největších nemocnic v Ústeckém kraje. Potřebují dobrovolníky, ale také další zdravotníky. Dopoledne se začali na odděleních zaučovat studenti.
      09:35
      Nemocnice omezují plánované operace
       Kvůli narůstajícímu počtu pacientů s covidem-19, kteří potřebují intenzivní péči lékařů, začaly nemocnice napříč republikou omezovat plánované výkony.
       10:39
       Lidé začínají odklízet následky po povodních
        V oblastech, kde se včera řeky po vydatných deštích rozlily do okolí svých břehů, už lidé začínají uklízet a pomalu počítat škody, které voda napáchala. Na řadě míst ještě museli pomáhat i hasiči.
        12:45
        iReportéři pomáhají tvořit vysílání
         A přestože meteorologové už neočekávají další vydatnější srážky, varování před povodněmi zůstává až do odvolání v platnosti.
         13:24
         Reportování od rozvodněných řek
          Spolu s místními lidmi nebo zasahujícími hasiči byli - u rozvodněných řek a vyplavených domů - i naši redaktoři v regionech.
          14:06
          Na dálnici D3 chybějí odpočívadla
           Na jihočeské dálnici D3 chybějí odpočívadla. Na 70 kilometrů dálnice připadá dlouhodobě pouze jedno, a to v Mezně u Tábora.
           15:51
           Dvě nehody na Pražském okruhhu u Horních Počernic
            Dvě dopravní nehody dnes komplikovaly dopravu na Pražském okruhu u Horních Počernic. K první došlo kolem 4. hodiny ranní v nájezdu na Novopackou.
            16:27
            Fronty na úřadech
             Pražský magistrát zveřejnil fotografie lidí, kteří se chtěli dostat - k tamním přepážkám, které teď fungují - v upravené pracovní době a je nutné se k nim objednat.
             16:49
             Vlk v Orlických horách
              Fotopasti v Orlických horách poprvé v novodobé historii potvrdily dlouhodobý výskyt vlka. Snímky z konce srpna a září ukazují pohyb šelmy v blízkosti Orlického Záhoří.
              17:16
              V některých prodejnách chybí zaměstnanci
               V některých prodejnách potravin na Vysočině chybějí prodavačky. Důvodem je nemoc a nebo péče o školou povinné děti. Z profesí, které jsou teď bez práce, se nikdo na brigádu nehlásí.
               18:47
               Řada umělců hledá nová zaměstnání
                Žádné koncerty a žádná představení. Řada umělců, kteří nemůžou - kvůli vládnímu nařízení vystupovat, si začíná hledat jinou práci.
                20:26
                Město Frýdlant nabízí pomoc seniorům
                 Prostřednictvím denní pečovatelské služby zajišťuje nákupy, obstarání léků nebo dovoz obědů. Program bezplatné pomoci město aktivovalo na žádost krizového štábu Libereckého kraje. Dovážka je zdarma, město ji platí ze svého rozpočtu.
                 22:16
                 Most se zákazem zpěvu
                  Na polovině nejsevernějšího mostu Rakouska nesmí lidé zpívat. Přemostění totiž vede přes hraniční potok do České republiky, kde takový zákaz platí kvůli šíření koronaviru.
                  24:00
                  V městskému pivovaře ve Strakonicích pracuje již 4. generace z jedné rodiny
                   Už čtvrtá generace jedné rodiny pracuje pro městský pivovar ve Strakonicích. Jiří Štěpánek odchází za pár dnů do důchodu, nahradí ho syn Martin.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   16. října 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   24. června

                   24. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   21. června

                   Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora — Kamiony si zkracují cestu přes obec — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí — Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě — Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě — Bezpečnost na vysokých školách — Opravy školních budov zkrátily vyučování — Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek — Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy — Sklizeň jetele v Libereckém kraji — Přáškování polí s kukuřicí — ČT natáčí nový seriál Limity — Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony

                   21. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   20. června

                   Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                   20. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. června

                   Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                   19. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. června

                   První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                   18. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. června

                   Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                   17. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   14. června

                   Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                   14. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   13. června

                   Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                   13. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. června

                   Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. června

                   Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                   11. 6. 2024 na ČT1

                   Napište nám