15. říjen 2020

Obsah dílu

Nárust hospitalizovaných s koronavirem — V Praze vznike 500 provizorních lůžek — Plzeňská fakultní nemocnice rozšířila počet lůžek pro pacienty s Covid-19 — Medici nastupují do nemocnic — Nemocnice žádají obyvatele o pomoc — Nemocnice omezují plánované operace — Lidé začínají odklízet následky po povodních — iReportéři pomáhají tvořit vysílání — Reportování od rozvodněných řek — Na dálnici D3 chybějí odpočívadla — Dvě nehody na Pražském okruhhu u Horních Počernic — Fronty na úřadech — Vlk v Orlických horách — V některých prodejnách chybí zaměstnanci — Řada umělců hledá nová zaměstnání — Město Frýdlant nabízí pomoc seniorům — Most se zákazem zpěvu — V městskému pivovaře ve Strakonicích pracuje již 4. generace z jedné rodiny

Části dílu

01:16
Nárust hospitalizovaných s koronavirem
  V Česku včera přibylo přes devět a půl tisíce nakažených koronavirem. Jedná se o nejvyšší denní přírůstek od začátku šíření infekce.
  03:45
  V Praze vznike 500 provizorních lůžek
   O víkendu začne armáda stavět polní nemocnici v pražských Letňanech. Vznikne právě kvůli rostoucímu počtu pacientů s koronavirem a nedostatku lůžek ve standardních nemocnicích.
   04:28
   Plzeňská fakultní nemocnice rozšířila počet lůžek pro pacienty s Covid-19
    Vyčlenila na to část interny v areálu v městské části Bory. V celém pavilonu je vedení nemocnice schopné vyčlenit pro lidi s nákazou koronaviru až sto dvacet pět lůžek. V Plzeňském kraji přibylo jen za středu 555 nakažených.
    06:03
    Medici nastupují do nemocnic
     Královéhradecké hejtmanství dnes podle nařízení vlády povolalo do práce v nemocnicích studenty lékařské fakulty a dalších oborů zdravotnických a sociální práce.
     07:58
     Nemocnice žádají obyvatele o pomoc
      Tři sta lidí se během jednoho dne ozvalo na výzvu největších nemocnic v Ústeckém kraje. Potřebují dobrovolníky, ale také další zdravotníky. Dopoledne se začali na odděleních zaučovat studenti.
      09:35
      Nemocnice omezují plánované operace
       Kvůli narůstajícímu počtu pacientů s covidem-19, kteří potřebují intenzivní péči lékařů, začaly nemocnice napříč republikou omezovat plánované výkony.
       10:39
       Lidé začínají odklízet následky po povodních
        V oblastech, kde se včera řeky po vydatných deštích rozlily do okolí svých břehů, už lidé začínají uklízet a pomalu počítat škody, které voda napáchala. Na řadě míst ještě museli pomáhat i hasiči.
        12:45
        iReportéři pomáhají tvořit vysílání
         A přestože meteorologové už neočekávají další vydatnější srážky, varování před povodněmi zůstává až do odvolání v platnosti.
         13:24
         Reportování od rozvodněných řek
          Spolu s místními lidmi nebo zasahujícími hasiči byli - u rozvodněných řek a vyplavených domů - i naši redaktoři v regionech.
          14:06
          Na dálnici D3 chybějí odpočívadla
           Na jihočeské dálnici D3 chybějí odpočívadla. Na 70 kilometrů dálnice připadá dlouhodobě pouze jedno, a to v Mezně u Tábora.
           15:51
           Dvě nehody na Pražském okruhhu u Horních Počernic
            Dvě dopravní nehody dnes komplikovaly dopravu na Pražském okruhu u Horních Počernic. K první došlo kolem 4. hodiny ranní v nájezdu na Novopackou.
            16:27
            Fronty na úřadech
             Pražský magistrát zveřejnil fotografie lidí, kteří se chtěli dostat - k tamním přepážkám, které teď fungují - v upravené pracovní době a je nutné se k nim objednat.
             16:49
             Vlk v Orlických horách
              Fotopasti v Orlických horách poprvé v novodobé historii potvrdily dlouhodobý výskyt vlka. Snímky z konce srpna a září ukazují pohyb šelmy v blízkosti Orlického Záhoří.
              17:16
              V některých prodejnách chybí zaměstnanci
               V některých prodejnách potravin na Vysočině chybějí prodavačky. Důvodem je nemoc a nebo péče o školou povinné děti. Z profesí, které jsou teď bez práce, se nikdo na brigádu nehlásí.
               18:47
               Řada umělců hledá nová zaměstnání
                Žádné koncerty a žádná představení. Řada umělců, kteří nemůžou - kvůli vládnímu nařízení vystupovat, si začíná hledat jinou práci.
                20:26
                Město Frýdlant nabízí pomoc seniorům
                 Prostřednictvím denní pečovatelské služby zajišťuje nákupy, obstarání léků nebo dovoz obědů. Program bezplatné pomoci město aktivovalo na žádost krizového štábu Libereckého kraje. Dovážka je zdarma, město ji platí ze svého rozpočtu.
                 22:16
                 Most se zákazem zpěvu
                  Na polovině nejsevernějšího mostu Rakouska nesmí lidé zpívat. Přemostění totiž vede přes hraniční potok do České republiky, kde takový zákaz platí kvůli šíření koronaviru.
                  24:00
                  V městskému pivovaře ve Strakonicích pracuje již 4. generace z jedné rodiny
                   Už čtvrtá generace jedné rodiny pracuje pro městský pivovar ve Strakonicích. Jiří Štěpánek odchází za pár dnů do důchodu, nahradí ho syn Martin.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   16. říjen 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   30. květen

                   Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                   30. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. květen

                   Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                   29. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   26. květen

                   Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                   26. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   25. květen

                   Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                   25. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   24. květen

                   24. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   23. květen

                   ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                   23. 5. 2023 na ČT1

                   Napište nám