16. říjen 2020

Obsah dílu

Vláda vydala nový semafor — Královehradecký kraj nabídl nemocnici v Náchodě pro boj s covid-19 — Praktická lékařka z Pelhřimovska chce pomoci nemocnicím — Nejpostiženejším okresem je Plzeň-sever — Student pomáhá desinfikovat ulice — Praha bez lidí — Podpis koaliční smlouvy — V Plzeňském kraji a Karlovarském kraji stále není koalice — Vazba pro žáře z Teplicka — Muž se snažil ujet policistům na kole — Únik čpavku v pivovaru Regent — Silniční most u Brniště na Českolipsku začal praskat — Cena palivového dřeva zůstává stejná – i navzdory menšímu výskytu kůrovce — Kvůli koronaviru je zrušená přeprava ostatků křesťanského mučedníka Clariho — Češi jezdí do Rakouska za sportem — Praktické lékařství v osnovách LF UK — Vláda rozhodla o pomoci podnikatelům — Kvůli zákazu vystaví galerie obrazy v oknech — Světový den chleba

Části dílu

01:21
Vláda vydala nový semafor
  Třetí, tedy nejvyšší stupeň - rizika nákazy koronavirem, platí už v devíti krajích. Oproti minulému týdnu je to o 4 regiony víc.
  01:38
  Královehradecký kraj nabídl nemocnici v Náchodě pro boj s covid-19
   Protože stoupá počet hospitalizovaných, nabídl dnes Královéhradecký kraj ústřednímu krizovému štábu jako záložní zdravotnickou kapacitu pro pacienty s koronavirem novou nemocnici v Náchodě.
   03:40
   Praktická lékařka z Pelhřimovska chce pomoci nemocnicím
    Covidem-19 už onemocnělo v Česku na 6 tisíc 200 zdravotníků. Například na Vysočině jich je teď nakažených 250 a dalších 50 v karanténě.
    04:53
    Nejpostiženejším okresem je Plzeň-sever
     Nejpostiženějším okresem v republice je ode dneška Plzeň-sever. Podle ministerstva se tam v přepočtu na 100 tisíc obyvatel nakazilo koronavirem 610 lidí.
     06:51
     Student pomáhá desinfikovat ulice
      A teď příběh umělce, který je v době epidemie dobrovolníkem v ulicích. 22 letý student Jan Faltus chce zmírnit šíření koronaviru.
      07:42
      Praha bez lidí
       Poté, co česká vláda vyhlásila nouzový stav a další mimořádná opatření, a taky požádala občany, aby omezili svůj pohyb na veřejnosti, jindy plné ulice a náměstí se znovu začínají vylidňovat.
       08:05
       Podpis koaliční smlouvy
        Jihočeský kraj má novou koalici. Smlouvu podepsali zástupci: ODS, KDU-ČSL a TOP-09, sociální demokraté a hnutí Jihočeši 2012.
        08:56
        V Plzeňském kraji a Karlovarském kraji stále není koalice
         Dva týdny po volbách - zůstávají v Česku dva regiony, kde se strany - prozatím na koalici nedohodly.
         10:50
         Vazba pro žáře z Teplicka
          Okresní soud v Teplicích dnes poslal do vazby žháře, který údajně zapálil v září letošního roku dvě papírny na Teplicku. Během mohutných požárů nebyl nikdo zraněn. Škoda se vyšplhala na 72 milionů korun.
          11:20
          Muž se snažil ujet policistům na kole
           Teď jedna policejní honička. Když hlídka projížděla Prahou 4, všimla si cyklisty, který se po ní neustále ohlížel.
           11:59
           Únik čpavku v pivovaru Regent
            V třeboňském pivovaru Regent unikl čpavek. Na místě zasahovalo - několik jednotek hasičů a policie. Povolaná byla i mobilní chemická laboratoř. Událost se obešla bez zranění.
            12:35
            Silniční most u Brniště na Českolipsku začal praskat
             Jedna jeho strana se vyklonila. Ze dne na den ho museli uzavřít. Původně hrozila demolice, nakonec se ale most, pod kterým vede železnice, pokusí opravit. Do té doby konstrukci ohlídá čidlo.
             14:07
             Cena palivového dřeva zůstává stejná – i navzdory menšímu výskytu kůrovce
              Třeba na Šumavě letos těžba lýkožroutem napadených stromů klesla oproti loňsku o třicet procent. Vyšší zisky ze dřeva už hlásí i lesníci z Boubínu. Ti se ale teď zaměřili spíš na buk. Se smrkem zatím čekají, až se cena opět navýší.
              15:46
              Kvůli koronaviru je zrušená přeprava ostatků křesťanského mučedníka Clariho
               Kvůli koronaviru je zrušená přeprava ostatků křesťanského mučedníka Clariho. Jeho lebka měla být součásti výstavy Expo Dubaj konkrétněexpozice zaměřené na české lázeňství.
               17:46
               Češi jezdí do Rakouska za sportem
                Za sportem za hranice. Řada jihomoravanů využívá po zavření českých provozů třeba posilovny nebo bazény v Rakousku.
                19:25
                Praktické lékařství v osnovách LF UK
                 Nedostatek praktických lékařů v obcích pomůžou doplnit absolventi 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
                 21:26
                 Vláda rozhodla o pomoci podnikatelům
                  Vláda rozhodla o další pomoci podnikatelům, kteří museli zavřít nebo jinak omezit svou činnost. Podle centrální banky se letos česká ekonomika propadne o víc, než se očekávalo.
                  22:58
                  Kvůli zákazu vystaví galerie obrazy v oknech
                   Obrazy je teď možné vystavovat maximálně z okna. To si na základě vládních restrikcí řekli galeristé z Vysokého Mýta.
                   24:00
                   Světový den chleba
                    Na dnešek připadá Světový den chleba. V posledních letech roste obliba toho kváskového.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    19. říjen 2020

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž25 minut

                    26. květen

                    Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                    26. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    25. květen

                    Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                    25. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    24. květen

                    24. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    23. květen

                    ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                    23. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    22. květen

                    Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

                    22. 5. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    19. květen

                    Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

                    19. 5. 2023 na ČT1

                    Napište nám