26 minut

16. října 2020

Obsah dílu

Vláda vydala nový semafor — Královehradecký kraj nabídl nemocnici v Náchodě pro boj s covid-19 — Praktická lékařka z Pelhřimovska chce pomoci nemocnicím — Nejpostiženejším okresem je Plzeň-sever — Student pomáhá desinfikovat ulice — Praha bez lidí — Podpis koaliční smlouvy — V Plzeňském kraji a Karlovarském kraji stále není koalice — Vazba pro žáře z Teplicka — Muž se snažil ujet policistům na kole — Únik čpavku v pivovaru Regent — Silniční most u Brniště na Českolipsku začal praskat — Cena palivového dřeva zůstává stejná – i navzdory menšímu výskytu kůrovce — Kvůli koronaviru je zrušená přeprava ostatků křesťanského mučedníka Clariho — Češi jezdí do Rakouska za sportem — Praktické lékařství v osnovách LF UK — Vláda rozhodla o pomoci podnikatelům — Kvůli zákazu vystaví galerie obrazy v oknech — Světový den chleba

Části dílu

01:21
Vláda vydala nový semafor
  Třetí, tedy nejvyšší stupeň - rizika nákazy koronavirem, platí už v devíti krajích. Oproti minulému týdnu je to o 4 regiony víc.
  01:38
  Královehradecký kraj nabídl nemocnici v Náchodě pro boj s covid-19
   Protože stoupá počet hospitalizovaných, nabídl dnes Královéhradecký kraj ústřednímu krizovému štábu jako záložní zdravotnickou kapacitu pro pacienty s koronavirem novou nemocnici v Náchodě.
   03:40
   Praktická lékařka z Pelhřimovska chce pomoci nemocnicím
    Covidem-19 už onemocnělo v Česku na 6 tisíc 200 zdravotníků. Například na Vysočině jich je teď nakažených 250 a dalších 50 v karanténě.
    04:53
    Nejpostiženejším okresem je Plzeň-sever
     Nejpostiženějším okresem v republice je ode dneška Plzeň-sever. Podle ministerstva se tam v přepočtu na 100 tisíc obyvatel nakazilo koronavirem 610 lidí.
     06:51
     Student pomáhá desinfikovat ulice
      A teď příběh umělce, který je v době epidemie dobrovolníkem v ulicích. 22 letý student Jan Faltus chce zmírnit šíření koronaviru.
      07:42
      Praha bez lidí
       Poté, co česká vláda vyhlásila nouzový stav a další mimořádná opatření, a taky požádala občany, aby omezili svůj pohyb na veřejnosti, jindy plné ulice a náměstí se znovu začínají vylidňovat.
       08:05
       Podpis koaliční smlouvy
        Jihočeský kraj má novou koalici. Smlouvu podepsali zástupci: ODS, KDU-ČSL a TOP-09, sociální demokraté a hnutí Jihočeši 2012.
        08:56
        V Plzeňském kraji a Karlovarském kraji stále není koalice
         Dva týdny po volbách - zůstávají v Česku dva regiony, kde se strany - prozatím na koalici nedohodly.
         10:50
         Vazba pro žáře z Teplicka
          Okresní soud v Teplicích dnes poslal do vazby žháře, který údajně zapálil v září letošního roku dvě papírny na Teplicku. Během mohutných požárů nebyl nikdo zraněn. Škoda se vyšplhala na 72 milionů korun.
          11:20
          Muž se snažil ujet policistům na kole
           Teď jedna policejní honička. Když hlídka projížděla Prahou 4, všimla si cyklisty, který se po ní neustále ohlížel.
           11:59
           Únik čpavku v pivovaru Regent
            V třeboňském pivovaru Regent unikl čpavek. Na místě zasahovalo - několik jednotek hasičů a policie. Povolaná byla i mobilní chemická laboratoř. Událost se obešla bez zranění.
            12:35
            Silniční most u Brniště na Českolipsku začal praskat
             Jedna jeho strana se vyklonila. Ze dne na den ho museli uzavřít. Původně hrozila demolice, nakonec se ale most, pod kterým vede železnice, pokusí opravit. Do té doby konstrukci ohlídá čidlo.
             14:07
             Cena palivového dřeva zůstává stejná – i navzdory menšímu výskytu kůrovce
              Třeba na Šumavě letos těžba lýkožroutem napadených stromů klesla oproti loňsku o třicet procent. Vyšší zisky ze dřeva už hlásí i lesníci z Boubínu. Ti se ale teď zaměřili spíš na buk. Se smrkem zatím čekají, až se cena opět navýší.
              15:46
              Kvůli koronaviru je zrušená přeprava ostatků křesťanského mučedníka Clariho
               Kvůli koronaviru je zrušená přeprava ostatků křesťanského mučedníka Clariho. Jeho lebka měla být součásti výstavy Expo Dubaj konkrétněexpozice zaměřené na české lázeňství.
               17:46
               Češi jezdí do Rakouska za sportem
                Za sportem za hranice. Řada jihomoravanů využívá po zavření českých provozů třeba posilovny nebo bazény v Rakousku.
                19:25
                Praktické lékařství v osnovách LF UK
                 Nedostatek praktických lékařů v obcích pomůžou doplnit absolventi 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
                 21:26
                 Vláda rozhodla o pomoci podnikatelům
                  Vláda rozhodla o další pomoci podnikatelům, kteří museli zavřít nebo jinak omezit svou činnost. Podle centrální banky se letos česká ekonomika propadne o víc, než se očekávalo.
                  22:58
                  Kvůli zákazu vystaví galerie obrazy v oknech
                   Obrazy je teď možné vystavovat maximálně z okna. To si na základě vládních restrikcí řekli galeristé z Vysokého Mýta.
                   24:00
                   Světový den chleba
                    Na dnešek připadá Světový den chleba. V posledních letech roste obliba toho kváskového.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž26 minut
                    Další díl
                    19. října 2020

                    Přehled dílů

                    4590 dostupných
                    Stopáž25 minut

                    12. července

                    12. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    11. července

                    Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                    11. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    10. července

                    Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                    10. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    9. července

                    Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                    9. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    8. července

                    8. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    4. července

                    Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                    4. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    3. července

                    Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                    3. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    2. července

                    Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                    2. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    1. července

                    Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                    1. 7. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    28. června

                    Odklízení škod ve vyplavené Blížejově — Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi — Výstraha před bouřkami — Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr — Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení — Posldení školní den v Kladrubech u Tachova — Provoz na dálnicích v poslední den školního roku — Policie kontroluje cyklisty — Přibývá požárů elektrokoloběžek — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zatopení dalšího hnědouhelného lomu — Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel — Do ulic noční Plzně se vydal bobr — Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech — Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary — Koupaliště před začátkem letní sezony

                    28. 6. 2024 na ČT1

                    Napište nám