Obsah dílu

Zpřísnění opatření — Distanční výuka na druhém stupni — Dodržování opatření — Kutná Hora se potýká s nedostatkem turistů — Nové odběrové místo v Praze — Nemocnice mají nedostatek personálu — V MHD je menší pomoc cestujících — Šumava se uzavírá turistům — Žloutenková epidemie v Jihočeském kraji — Potíže s dodávkou tepla ve Velkých Hamrech má vyřešit roční smlouva — Kramatorium v Ústí nad Labem otevírá — První sníh — Výstraha před vydatným deštěm — Potíže nymburského přívozu — Výpadek proudu v Praze — Návrat skateboardisty do parku Folimanka — Cena Patria Nostra pro hrad Vildštejn — Začal výlov Rožmberka

Části dílu

01:12
Zpřísnění opatření
  Kvůli epidemii covidu-19 by se mohl uzavřít i 1.stupeň základních škol. Po jednání tripartity to uvedli zástupci zaměstnavatelů a odborů. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly bude nutné - zavést povinné nošení roušek i na zastávkách MHD.
  02:06
  Distanční výuka na druhém stupni
   Na druhý stupeň základních škol se dnes vrátila výuka dětí na dálku. Za lavice usedla jen polovina školáků.
   03:57
   Dodržování opatření
    Roušky, rozestupy dva metry nebo třeba omezený počet lidí u jednoho stolu. Opatření se zpřísnila také v restauracích a obchodních centrech.
    05:30
    Kutná Hora se potýká s nedostatkem turistů
     Kostnice nebo chrám svaté Barbory také tyto kutnohorské památky jsou ode dneška na základě vládních nařízení zavřené.
     07:15
     Nové odběrové místo v Praze
      V Praze se otevřelo další odběrové místo pro testování na covid-19. Lidé tak mohou přijít i do Nemocnice Na Františku.
      07:59
      Nemocnice mají nedostatek personálu
       Onemocnění covid-19 se v Čechách aktuálně nejvíc šíří v okresech Liberec a Náchod. V náchodské nemocnici se plní pacienty už třetí “covidová jednotka“. Kvůli nákaze ale ubývá i personálu.
       09:56
       V MHD je menší pomoc cestujících
        A situace kolem onemocnění covid-19 se odráží také v dopravě. Například v plzeňské MHD jezdí - méně lidí. Čísla za minulý týden - ukazují pokles o 15 procent.
        10:39
        Šumava se uzavírá turistům
         Kvůli vládním nařízením už jsou mimo provoz všechna informační centra. Některým penzionům už návštěvníci odřekli ubytování, i když se počítalo s tím, že letos turistů na podzim na horách zůstanou.
         12:29
         Žloutenková epidemie v Jihočeském kraji
          Nejen koronavirovou, ale i žloutenkovou epidemii aktuálně řeší v Jihočeském kraji. V nemocnici v Českém Krumlově kvůli tomu začínají docházet volná lůžka pro lidi ve vážném stavu.
          13:19
          Potíže s dodávkou tepla ve Velkých Hamrech má vyřešit roční smlouva
           Město ji chce s dodavatelem podepsat v následujících dnech. Přesnou cenu za gigajoul ale starosta ještě nezná.
           14:44
           Kramatorium v Ústí nad Labem otevírá
            Generální oprava kremační pece v Ústí nad Labem je u konce. Během rekonstrukce - vozily pohřební služby nebožtíky do jiných krematorií.
            15:06
            První sníh
             Asi dvě hodiny bylo dnes dopoledne kvůli sněhu a ledovce uzavřeno Červenohorské sedlo, které spojuje Šumperk a Jeseník.
             17:21
             Výstraha před vydatným deštěm
              Český hydrometeorologického ústavu vydal výstrahu před vydatným deštěm. Už dnes déšť na několika místech v Česku zvedal hladiny řek.
              17:59
              Potíže nymburského přívozu
               Komplikace kolem přívozu, který funguje v Nymburku - od stržení tamní lávky v roce 2018. Kvůli tomu, že koncem září začala - výstavba lávky nové, a zároveň se opravuje plavební komora za Nymburkem.
               19:53
               Výpadek proudu v Praze
                Sever Prahy postihl - kolem půl třetí odpoledne - rozsáhlý výpadek proudu. Na vině byla závada v holešovické rozvodně.
                20:18
                Návrat skateboardisty do parku Folimanka
                 Unikátní socha skateboardisty, která stála do roku 2008 v parku Folimanka pod Nuselským mostem, se dočká opravy. Skupina nadšenců vybírá peníze na její obnovu a chce ji vrátit na původní místo.. Socha by se tak v parku mohla znovu objevit v příštím roce.
                 22:26
                 Cena Patria Nostra pro hrad Vildštejn
                  Ocenění za citlivou rekonstrukci hradu a opravu jeho okolí. Cenu Patria Nostra určenou projektům, které významně přispěly k rozvoji venkova, získal v Karlovarském kraji soukromý hrad Vildštejn ve Skalné.
                  22:52
                  Začal výlov Rožmberka
                   Třeboňští rybáři začali lovit největší český rybník Rožmberk. Letos kvůli opatřením proti koronaviru není výlov slavnostní.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   13. říjen 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   31. březen

                   Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                   31. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   30. březen

                   Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                   30. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. březen

                   Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                   29. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   28. březen

                   Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                   28. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. březen

                   Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                   27. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   24. březen

                   Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                   24. 3. 2023 na ČT1

                   Napište nám