Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Povinné roušky v MHD — Školy přecházejí na distanční výuku — Úprava ošetřovného — Studentské koleje v Ústí nad Labem — Restaurace. kluby a bary musí zavřít — Živě z jedné z nejrušnějších ulic v Praze — Omezení shromáždění — Jihočeský kraj povolá studenty zdravotních škol — Testování v Bavorské Rudě pro pendlery — Jednání o koalici v Plzeňském kraji — Požár skanzenu "Řepora" — Pohyb terénu v souvislosti s těžbou v polském dole Turow ohlídají sondy — Zvýšené hladiny řek — Výluka vysílače

Části dílu

01:20
Povinné roušky v MHD
  Vláda včera vyhlásila přísnější opatření pro boj s koronavirem. Nově jsou ode dneška povinné roušky také v dalších místech veřejné dopravy.
  01:54
  Školy přecházejí na distanční výuku
   Jednou z hlavních změn je ale uzavření škol. Všechny kromě mateřských musejí už od zítřka přejít na takzvanou distanční výuku.
   04:37
   Úprava ošetřovného
    V souvislosti s uzavřením také 1. stupně základních škol se mění parametry ošetřovného. Podle premiéra Andreje Babiše zůstane na 60 procentech základu výdělku, minimálně ale bude činit 400 korun denně.
    06:47
    Studentské koleje v Ústí nad Labem
     Vysoké školy napříč republikou reagují na krizová opatření, která včera přijala vláda. Podle ústředního krizového štábu by měli studenti opustit do dnešní půlnoci koleje, vyjma těch, kteří třeba pracují ve zdravotnictví.
     08:00
     Restaurace. kluby a bary musí zavřít
      Razantně se kabinet postavil také k fungování klubů a barů. Do konce nouzového stavu musejí být uzavřené.
      10:45
      Živě z jedné z nejrušnějších ulic v Praze
       Na uzavření restaurací a barů se tak připravují i provozovatelé v jedné z nejrušnějších pražských ulic. V Dlouhé. A přímo tam je také Andrea Grubnerová.
       12:19
       Omezení shromáždění
        Dále bude od středy omezené také shromažďování. Pospolu může být maximálně 6 lidí. Ve větším počtu se ale můžou sejít například členové rodiny.
        13:02
        Jihočeský kraj povolá studenty zdravotních škol
         Jihočeský kraj povolá na pomoc s péčí o pacienty v nemocnicích a sociálních službách studenty zdravotních škol.
         14:56
         Testování v Bavorské Rudě pro pendlery
          Na hraničním přechodu v Bavorské Rudě se pendleři můžou nechat zdarma testovat na covid-19. Testování Čechů platí vládní obvod Dolní Bavorsko.
          18:07
          Jednání o koalici v Plzeňském kraji
           Už jen ve dvou regionech se jedná o podobě krajských koalic. Vedle Karlovarského kraje také v kraji Plzeňském. A právě v Plzni jednají už hodinu - zástupci ODS a TOP-09 se STAN a Piráty – o detailech.
           19:23
           Požár skanzenu "Řepora"
            Ještě aktuální zpráva. Několik jednotek zasahuje v areálu skanzenu "Řepora". Hoří tam tráva a část dřevěných budov skanzenu.
            19:58
            Pohyb terénu v souvislosti s těžbou v polském dole Turow ohlídají sondy
             Měřicí body podél hranic s Polskem instaluje Státní podnik Diamo. Monitoring v únoru schválila vláda, ročně přijde na 600 tisíc korun.
             21:42
             Zvýšené hladiny řek
              Pro část Pardubického kraje platí od dnešní 21. hodiny výstraha meteorologů. Na Pardubicku a Chrudimsku by kvůli vydatným dešťům mohly některé toky dosáhnout 3. stupně povodňové aktivity.
              25:05
              Výluka vysílače
               A před závěrem ještě jedno technické upozornění: Zítra - v čase mezi 6. a 15. hodinou, proběhne plánovaná výluka vysílače Cheb – Zelená hora pro multiplex 21.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

               20. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

               17. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Vlna respiračních onemocnění přetrvává — Češi využívají lékařskou péči v zahraničí — Soud o výbuchu domu v Koryčanech — Soud v kauze ROP Severozápad — Spor o mobiliář zámku v Opočně — Zajištění nestabilního svahu a silnice — Pokuta 2,7 milionů Kč pro Karlovarský kraj — Kluzká nová lávka v Hradci Králové — Požár cely ve věznici Mírov na Šumpersku — Záchrana řidiče a auta z rybníka — České dráhy se potýkají s vandaly — Nehoda devíti aut na Teplicku — Lyžařská sezona v Česku pomalu končí — Klášter Kladruby se po rekonstrukci otvírá — Večerní prohlídky jihlavské ZOO

               16. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Připravovaný zákon o hromadné žalobě — Nová pravidla uvádění slev v obchodech — Prezident Petr Pavel oznámil, že podepíše vládní novelu o snížení valorizace důchodů — Česká pošta zruší pobočky — Propojení D6 s německou dálnicí — Obnova chovu slepic v Brodu nad Tichou — Hudební festival Trutnoff Open Air se vrací do Trutnova — Čtvrtá neúspěšná aukce Paláce Broadway — Rekonstrukce mostu na průtahu Libercem — Rokycany začaly s opravou jedné z nejvytíženějších ulic města za víc než sto milionů korun — Nové vybavení pro dobrovolné hasiče — Návrat řeky Svratky do původního koryta

               15. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Maloobchodní tržby se v lednu opět snížily — Krize českého ovocnářství — Výjimka z normy Euro 7 pro složky IZS — Lidé z Chebu, Aše a dalších obcí sepsali petici proti vysokým cenám tepla a teplé vody — Pokračuje rekonstrukce železničního uzlu v Pardubicích — Vyšetřování požáru výrobní haly v Čelákovicích — Soud rozhodl v případu děčínských Podmokel — Jednání o vyhlášení CHKO Krušné hory — Prevence kyberšikany ve školách — Kvasiny stále nemají nové vedení — Ve víc než třiceti obcích se komunální volby budou muset opakovat — Nová transfuzní stanice v Domažlicích — Kácení stromů v Liberci těžkou technikou — Evropské dotace na opravu památek v Česku — Ceny vstupného na české památky letos neporostou

               14. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Policie dohlíží na bezpečnost ve vlacích — Výtržnictví ve vlacích — Plán na revitalizaci Vrchlického sadů — Požár výrobní haly v Čelákovicích — 87 procent zprostředkovatelů energií, které vloni zkontrolovala Česká obchodní inspekce, porušilo zákon — Případy padělání peněz za minulý rok — Dopravní komplikace na okraji Českých Budějovic — Nárůst kamionové dopravy na Pardubicku — Začala stavba železničního mostu přes řeku Vltavu na okraji orlické přehrady na jihu Čech — Ohlášené napadení vlkem — Tvrz v obci Svébohy se hroutí — Druhá etapa oprav Barrandovského mostu — Unikátní operace v karvinské nemocnici

               13. 3. 2023 na ČT1

               Napište nám