29. září 2020

Obsah dílu

Volby v izolaci a v karanténě — Občanková pohotovost — Zítra se bude projednávat nouzový stav — Jakou jsou plánovaná omezení? — Aktuální pohled na Liberecku — Výuka bez roušky — Zařízení pro lidi bez domovav Hliňanech — Byrokracie brání v boji proti koronaviru — Před 69 let uběhl Emil Zátopek rekord ve Staré Boleslavi — Zahájení stavby klíčového obchvatu Chýnova — Jak se bude opravovat Barrandovský most — Zájem o lázně neustává — Nebezpečná Bílá vež v Hradci Králové — Zachránění vodáci — Částečně průjezdná trať u Úpořin — Koronovirová krize prohlubuje logopedické vady — V Novém Městě na Moravě dnes startuje Světový pohár horských kol — Stát prodává pozemky pod jezerem

Části dílu

01:03
Volby v izolaci a v karanténě
  Začnou ve středu v 7:00 hod. na 78 místech v ČR. Všude jsou vždy 2 volební komise.
  03:33
  Občanková pohotovost
   Ještě standardní rozšířený servis pro voliče během pátečních a sobotních voleb: Protože ve volebních místnostech je třeba se prokázat platným občanským průkazem nebo pasem, budou v některých městech úředníci na radnicích držet pohotovost.
   05:23
   Zítra se bude projednávat nouzový stav
    Ministr zdravotnictví Roman Prymula má připravený návrh na vyhlášení nouzového stavu.
    06:25
    Jakou jsou plánovaná omezení?
     Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly je teď vyhlášení nouzového stavu nutné, aby se snížilo tzv.-né reprodukční číslo - to udává, kolik dalších lidí jeden nemocný dál nakazí.
     07:14
     Aktuální pohled na Liberecku
      Teď konkrétní pohled do krajů – na Liberecko: Tam momentálně statisticky na 100 tisíc obyvatel připadá 170 nakažených koronavirem
      08:09
      Výuka bez roušky
       Přibyslavská škola zrušila roušky na druhém stupni ZŠ. Při výuce je mít žáci ani učitelé nemusí.
       09:34
       Zařízení pro lidi bez domovav Hliňanech
        Ústecký kraj otevřel v Hliňanech ubytovací zařízení pro lidi nakažené koronavirem: Bývalý ústav pro zdravotně handicapované tam přijímá lidi bez domova a lidi vykázané z domovů kvůli agresivitě.
        10:15
        Byrokracie brání v boji proti koronaviru
         České firmy, které se zapojily do boje s epidemií koronaviru – bojují i s byrokracií. Získání takzvané certifikace na zdravotní materiál a ochranné pomůcky trvá měsíce.
         12:29
         Před 69 let uběhl Emil Zátopek rekord ve Staré Boleslavi
          Tyto záběry, které jsme viděli, ode dneška dělí přesně 69 let: Atletický stadion v Houšťce - Staré Boleslavi už od té doby ztratil na významu, upadl trochu v zapomnění.
          13:25
          Zahájení stavby klíčového obchvatu Chýnova
           Obyvatelé Chýnova – 2,5-tisícového městečka na Táborsku – mají na dohled úlevu od dopravního zatížení: zatím centrem Chýnova každodenně projede kolem 14-ti tisíc aut.
           15:09
           Jak se bude opravovat Barrandovský most
            V Praze začala dlouho připravovaná rekonstrukce Barrandovského mostu – pro dopravu v hlavním městě a tranzit skrz hlavní město jedné z nejdůležitějších a nejvytíženějších komunikací vůbec
            16:02
            Zájem o lázně neustává
             Ani přes postupující 2. vlnu koronavirové pandemie neustává zájem o pobyty v lázních se státním 4 tisícovým příspěvkem.
             17:48
             Nebezpečná Bílá vež v Hradci Králové
              Z Bílé věže v Hradci Králové – ze sedmdesátimetrové výšky – dnes spadla dvacetiletá dívka. Na místě zemřela. Policie zjišťuje, zda šlo o sebevraždu, nebo nešťastnou náhodu.
              18:23
              Zachránění vodáci
               Během včerejšího svátečního závodu Přes tři jezy se převrátila pramice s šesti vodáky. Ledová voda a špatné vybavení posádky zaměstnaly strážníky z poříčního útvaru policie.
               18:49
               Částečně průjezdná trať u Úpořin
                Správa železnic na trati u Úpořin na Teplicku zprovoznila, alespoň částečně provoz. Jezdí se po druhé koleji. O víkendu tam vykolejil nákladní vlak.
                19:30
                Koronovirová krize prohlubuje logopedické vady
                 Jarní koronavirová krize prohloubila i problémy u dětí s vadami řeči. Těch stále přibývá. Logopedi tvrdí, že nyní děti pracně dohánějí to, co se na počátku roku už naučily.
                 21:10
                 V Novém Městě na Moravě dnes startuje Světový pohár horských kol
                  Závody potrvají až do neděle 4. října. Areál Vysočina Areny zůstane po dobu závodů po deseti letech pro veřejnost uzavřený.
                  22:28
                  Stát prodává pozemky pod jezerem
                   Stát prodává pozemky pod Píšťanským jezerem na Litoměřicku. To vzniklo v 50. a 60. letech minulého století zatopením bývalého lomu stěrko-písku v těsném sousedství řeky Labe. Obec, podle které se jezero jmenuje má ale smůlu. Nemá na ně peníze.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   30. září 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   30. květen

                   Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                   30. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. květen

                   Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                   29. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   26. květen

                   Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                   26. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   25. květen

                   Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                   25. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   24. květen

                   24. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   23. květen

                   ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                   23. 5. 2023 na ČT1

                   Napište nám