26 minut

30. září 2020

Obsah dílu

Reportérka Petra Musilová volila v drive-in — Volby v izolaci a v karanténě — Další možnost volby v karanténě — Vláda vyhlásila nouzový stav — Nemocnice chystají lůžka i plicní ventilátory — Studenti závěrečných ročníků středních škol v nejistotě — Vyšší tresty za kráděže v nouzovém stavu — V Praze nestíhají trasovat — Požár skladovací haly v Polici nad Metují — V nádrži Farského v Horním Jiřetíně uhynuly ryby — Němečtí turisté ruší pobyty v Česku — Konec lázeňských voucherů — Výstavba nové čtvrti Smíchov City — Demolice lávky ve Strakonicích — Spor o pozemky brzdí havlíčkobrodské příznivce lyžování — Gorilí samec Richard zaujal redaktory Fox News

Části dílu

01:02
Reportérka Petra Musilová volila v drive-in
  Jak probíhají volby přes Drive-in stanoviště, tedy ty určené pro lidi s onemocněním Covid19, nebo ty kteří jsou v karanténě. Právě to si dnes zkusila naše reportérka Petra Musilová. U ní bylo onemocnění prokázáno minulé pondělí.
  03:23
  Volby v izolaci a v karanténě
   V menších okresech přišlo kolem 50 voličů, ve větších kolem stovky, hodnotí ministerstvo vnitra.
   05:36
   Další možnost volby v karanténě
    Potřebu volit ale musí lidé předem nahlásit na speciální číslo každého kraje. pak mají záruku, že komise přijde.
    06:50
    Vláda vyhlásila nouzový stav
     Vláda s platností od pondělí v Česku na dobu 30 dnů vyhlásila nouzový stav, jak chtěl ministr zdravotnictví Roman Prymula: Ruku v ruce s tím přijdou další, zpřísňující opatření, která budou platit zatím po dobu 14 dnů.
     08:33
     Nemocnice chystají lůžka i plicní ventilátory
      Nemocnice se připravují na možný další příliv pacientů s těžším a komplikovanějším průběhem onemocnění covid-19.
      10:29
      Studenti závěrečných ročníků středních škol v nejistotě
       V patové situaci se ocitají studenti závěrečných ročníků středních škol s přípravou a organizací tradičních maturitních plesů.
       12:01
       Vyšší tresty za kráděže v nouzovém stavu
        Nouzový stav, který nás čeká od pondělí, už byl v Česku na jaře - a s ním přichází varování pro zloděje a pachatele dalších trestných činů - znovu jim totiž budou hrozit vyšší tresty a to i třeba za jinak drobnější krádeže.
        14:08
        V Praze nestíhají trasovat
         V Praze, která je koronavirem nejvíc zasažená, se podle ředitelky Hygienické stanice hlavního města Zdeňky Jágrové pořád nedaří dohledávat místa nákazy jinde než v domácnostech a zaměstnáních.
         14:36
         Požár skladovací haly v Polici nad Metují
          Družstvo vlastníků v Polici nad Metují přišlo o všechno nasušené krmivo: Vyhořela tam totiž skladovací hala - hned poté, co byla čerstvě naplněna.
          16:12
          V nádrži Farského v Horním Jiřetíně uhynuly ryby
           V nádrži Farského v Horním Jiřetíně na Mostecku uhynuly ryby: Je jich několik set kilogramů. Proč se to stalo, se teprve zjišťuje.
           17:34
           Němečtí turisté ruší pobyty v Česku
            Němečtí turisti, kteří trávili babí léto v Česku nebo tu měli rezervované pobyty, odjeli domů, popř. rezervace ruší.
            19:08
            Konec lázeňských voucherů
             Dnes o půlnoci vyprší termín pro podání žádostí o proplacení voucherů ze státního podpůrného programu Covid: Podle podledních údajů se do něj přihlásilo 68 lázní a lázeňských domů.
             20:38
             Výstavba nové čtvrti Smíchov City
              Poklepáním základního kamene v Praze oficiálně začala výstavba nové čtvrti Smíchov City: Byty, kanceláře, obchody a další veřejné prostory tam mají zaplnit tzv. brownfieldy vedle smíchovského nádraží.
              21:23
              Demolice lávky ve Strakonicích
               Ve Strakonicích začala demolice lávky pro pěší nad Katovickou ulicí: Problémová byla celá léta - místní ji nevyužívali, kritizovaný byl její vzhled a už nějakou dobu byla v havarijním stavu.
               22:49
               Spor o pozemky brzdí havlíčkobrodské příznivce lyžování
                Místní spolek Lyžař měl s areálem u obce Vysoká velké plány. Jenže všechno skončilo, když pozemky v areálu sjezdovky místo spolku koupil soukromý zemědělec. Zrušil nájemní smlouvu a blokuje i lyžařskou chatu.
                24:27
                Gorilí samec Richard zaujal redaktory Fox News
                 A nakonec zajímavost ze Zoo Praha. Gorilí samec Richard si díky fotografii Lucie Štěpničkové získal pozornost až v zámoří.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 1. října 2020

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. června

                 Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. června

                 Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. června

                 Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                 10. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. června

                 Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                 7. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. června

                 Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                 6. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 5. června

                 Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                 5. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. června

                 Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                 4. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 3. června

                 Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                 3. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám