Obsah dílu

Reportérka Petra Musilová volila v drive-in — Volby v izolaci a v karanténě — Další možnost volby v karanténě — Vláda vyhlásila nouzový stav — Nemocnice chystají lůžka i plicní ventilátory — Studenti závěrečných ročníků středních škol v nejistotě — Vyšší tresty za kráděže v nouzovém stavu — V Praze nestíhají trasovat — Požár skladovací haly v Polici nad Metují — V nádrži Farského v Horním Jiřetíně uhynuly ryby — Němečtí turisté ruší pobyty v Česku — Konec lázeňských voucherů — Výstavba nové čtvrti Smíchov City — Demolice lávky ve Strakonicích — Spor o pozemky brzdí havlíčkobrodské příznivce lyžování — Gorilí samec Richard zaujal redaktory Fox News

Části dílu

01:02
Reportérka Petra Musilová volila v drive-in
  Jak probíhají volby přes Drive-in stanoviště, tedy ty určené pro lidi s onemocněním Covid19, nebo ty kteří jsou v karanténě. Právě to si dnes zkusila naše reportérka Petra Musilová. U ní bylo onemocnění prokázáno minulé pondělí.
  03:23
  Volby v izolaci a v karanténě
   V menších okresech přišlo kolem 50 voličů, ve větších kolem stovky, hodnotí ministerstvo vnitra.
   05:36
   Další možnost volby v karanténě
    Potřebu volit ale musí lidé předem nahlásit na speciální číslo každého kraje. pak mají záruku, že komise přijde.
    06:50
    Vláda vyhlásila nouzový stav
     Vláda s platností od pondělí v Česku na dobu 30 dnů vyhlásila nouzový stav, jak chtěl ministr zdravotnictví Roman Prymula: Ruku v ruce s tím přijdou další, zpřísňující opatření, která budou platit zatím po dobu 14 dnů.
     08:33
     Nemocnice chystají lůžka i plicní ventilátory
      Nemocnice se připravují na možný další příliv pacientů s těžším a komplikovanějším průběhem onemocnění covid-19.
      10:29
      Studenti závěrečných ročníků středních škol v nejistotě
       V patové situaci se ocitají studenti závěrečných ročníků středních škol s přípravou a organizací tradičních maturitních plesů.
       12:01
       Vyšší tresty za kráděže v nouzovém stavu
        Nouzový stav, který nás čeká od pondělí, už byl v Česku na jaře - a s ním přichází varování pro zloděje a pachatele dalších trestných činů - znovu jim totiž budou hrozit vyšší tresty a to i třeba za jinak drobnější krádeže.
        14:08
        V Praze nestíhají trasovat
         V Praze, která je koronavirem nejvíc zasažená, se podle ředitelky Hygienické stanice hlavního města Zdeňky Jágrové pořád nedaří dohledávat místa nákazy jinde než v domácnostech a zaměstnáních.
         14:36
         Požár skladovací haly v Polici nad Metují
          Družstvo vlastníků v Polici nad Metují přišlo o všechno nasušené krmivo: Vyhořela tam totiž skladovací hala - hned poté, co byla čerstvě naplněna.
          16:12
          V nádrži Farského v Horním Jiřetíně uhynuly ryby
           V nádrži Farského v Horním Jiřetíně na Mostecku uhynuly ryby: Je jich několik set kilogramů. Proč se to stalo, se teprve zjišťuje.
           17:34
           Němečtí turisté ruší pobyty v Česku
            Němečtí turisti, kteří trávili babí léto v Česku nebo tu měli rezervované pobyty, odjeli domů, popř. rezervace ruší.
            19:08
            Konec lázeňských voucherů
             Dnes o půlnoci vyprší termín pro podání žádostí o proplacení voucherů ze státního podpůrného programu Covid: Podle podledních údajů se do něj přihlásilo 68 lázní a lázeňských domů.
             20:38
             Výstavba nové čtvrti Smíchov City
              Poklepáním základního kamene v Praze oficiálně začala výstavba nové čtvrti Smíchov City: Byty, kanceláře, obchody a další veřejné prostory tam mají zaplnit tzv. brownfieldy vedle smíchovského nádraží.
              21:23
              Demolice lávky ve Strakonicích
               Ve Strakonicích začala demolice lávky pro pěší nad Katovickou ulicí: Problémová byla celá léta - místní ji nevyužívali, kritizovaný byl její vzhled a už nějakou dobu byla v havarijním stavu.
               22:49
               Spor o pozemky brzdí havlíčkobrodské příznivce lyžování
                Místní spolek Lyžař měl s areálem u obce Vysoká velké plány. Jenže všechno skončilo, když pozemky v areálu sjezdovky místo spolku koupil soukromý zemědělec. Zrušil nájemní smlouvu a blokuje i lyžařskou chatu.
                24:27
                Gorilí samec Richard zaujal redaktory Fox News
                 A nakonec zajímavost ze Zoo Praha. Gorilí samec Richard si díky fotografii Lucie Štěpničkové získal pozornost až v zámoří.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 1. říjen 2020

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 24. březen

                 Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                 24. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. březen

                 Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                 23. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. březen

                 Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                 22. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. březen

                 ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                 21. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. březen

                 Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                 20. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. březen

                 Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                 17. 3. 2023 na ČT1

                 Napište nám