Většina krajských nemocnic na Plzeňsku zakázala návštěvy. Výjimku mají rodiny, které se chtějí rozloučit s umírajícím pacientem. Obyvatelům Chýnova na Táborsku by se do dvou let mělo ulevit od dopravy. ŘSD začalo stavět dlouho očekávaný obchvat města. Denně jeho centrem projede 15 000 aut.

Obsah dílu

Volby v izolaci a v karanténě

Začnou ve středu v 7:00 hod. na 78 místech v ČR. Všude jsou vždy 2 volební komise.

Občanková pohotovost

Ještě standardní rozšířený servis pro voliče během pátečních a sobotních voleb: Protože ve volebních místnostech je třeba se prokázat platným občanským průkazem nebo pasem, budou v některých městech úředníci na radnicích držet pohotovost.

Zítra se bude projednávat nouzový stav

Ministr zdravotnictví Roman Prymula má připravený návrh na vyhlášení nouzového stavu.

Jakou jsou plánovaná omezení?

Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly je teď vyhlášení nouzového stavu nutné, aby se snížilo tzv.-né reprodukční číslo - to udává, kolik dalších lidí jeden nemocný dál nakazí.

Aktuální pohled na Liberecku

Teď konkrétní pohled do krajů – na Liberecko: Tam momentálně statisticky na 100 tisíc obyvatel připadá 170 nakažených koronavirem

Výuka bez roušky

Přibyslavská škola zrušila roušky na druhém stupni ZŠ. Při výuce je mít žáci ani učitelé nemusí.

Zařízení pro lidi bez domovav Hliňanech

Ústecký kraj otevřel v Hliňanech ubytovací zařízení pro lidi nakažené koronavirem: Bývalý ústav pro zdravotně handicapované tam přijímá lidi bez domova a lidi vykázané z domovů kvůli agresivitě.

Byrokracie brání v boji proti koronaviru

České firmy, které se zapojily do boje s epidemií koronaviru – bojují i s byrokracií. Získání takzvané certifikace na zdravotní materiál a ochranné pomůcky trvá měsíce.

Před 69 let uběhl Emil Zátopek rekord ve Staré Boleslavi

Tyto záběry, které jsme viděli, ode dneška dělí přesně 69 let: Atletický stadion v Houšťce - Staré Boleslavi už od té doby ztratil na významu, upadl trochu v zapomnění.

Zahájení stavby klíčového obchvatu Chýnova

Obyvatelé Chýnova – 2,5-tisícového městečka na Táborsku – mají na dohled úlevu od dopravního zatížení: zatím centrem Chýnova každodenně projede kolem 14-ti tisíc aut.

Jak se bude opravovat Barrandovský most

V Praze začala dlouho připravovaná rekonstrukce Barrandovského mostu – pro dopravu v hlavním městě a tranzit skrz hlavní město jedné z nejdůležitějších a nejvytíženějších komunikací vůbec

Zájem o lázně neustává

Ani přes postupující 2. vlnu koronavirové pandemie neustává zájem o pobyty v lázních se státním 4 tisícovým příspěvkem.

Nebezpečná Bílá vež v Hradci Králové

Z Bílé věže v Hradci Králové – ze sedmdesátimetrové výšky – dnes spadla dvacetiletá dívka. Na místě zemřela. Policie zjišťuje, zda šlo o sebevraždu, nebo nešťastnou náhodu.

Zachránění vodáci

Během včerejšího svátečního závodu Přes tři jezy se převrátila pramice s šesti vodáky. Ledová voda a špatné vybavení posádky zaměstnaly strážníky z poříčního útvaru policie.

Částečně průjezdná trať u Úpořin

Správa železnic na trati u Úpořin na Teplicku zprovoznila, alespoň částečně provoz. Jezdí se po druhé koleji. O víkendu tam vykolejil nákladní vlak.

Koronovirová krize prohlubuje logopedické vady

Jarní koronavirová krize prohloubila i problémy u dětí s vadami řeči. Těch stále přibývá. Logopedi tvrdí, že nyní děti pracně dohánějí to, co se na počátku roku už naučily.

V Novém Městě na Moravě dnes startuje Světový pohár horských kol

Závody potrvají až do neděle 4. října. Areál Vysočina Areny zůstane po dobu závodů po deseti letech pro veřejnost uzavřený.

Stát prodává pozemky pod jezerem

Stát prodává pozemky pod Píšťanským jezerem na Litoměřicku. To vzniklo v 50. a 60. letech minulého století zatopením bývalého lomu stěrko-písku v těsném sousedství řeky Labe. Obec, podle které se jezero jmenuje má ale smůlu. Nemá na ně peníze.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD