26 minut

3. září 2020

Část: Unikátní laténský meč

Obsah dílu

Včera byl rekordní přírustek koronaviru — Prahu a Středočeský kraj nejspíš čeká zpřísnění — Soubor opery Národního divadla je momentálně v karanténě — Míra nezaměstnanosti je na úrovni necelých 4 % — Ovocnáři si letos s předstihem museli zajistit brigádníky na sklizeň — Začal proces s fanoušky Baníku Ostrava — Druhým dnem aktivisté zůstávají na obří těžebním bagru v dole Vršany poblíž Mostu. — Posprejovaná socha Edvarda Beneše — Unikátní laténský meč — Liberec řeší sporné převody bytů — Objev chodeb pod zaniklou sklárnou — Porušování zákona v přírodních rezervacích — Propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize — Oprava Rudolfova dvora — Klub výsadkových veteránů si připomání třicáté výročí — Vrtulník staví novou rozhlednu Žaltman — Autobusová zastávka jako dětský pokojíček — Před libereckou radnicí je nyní plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky

Části dílu

01:02
Včera byl rekordní přírustek koronaviru
  Včera jsme vás informovali o rekordním počtu nových případů koronavirové nákazy v Česku v úterý; a hned následující den - včerejšek přinesl další rekord - a není to proti úterku nárůst zanedbatelný.
  03:31
  Prahu a Středočeský kraj nejspíš čeká zpřísnění
   Hlavní město je místem s největší koncentrací koronavirové nákazy v Česku, ale zatímco včera byl denní nárůst počtu nových případů v zemi rekordní, v Praze takový vývoj není.
   05:46
   Soubor opery Národního divadla je momentálně v karanténě
    Národní divadlo dnes slavnostně zahájilo novou sezonu - happeningem a celodenním programem s ukázkami z podzimních představení na pražském Střeleckém ostrově.
    06:13
    Míra nezaměstnanosti je na úrovni necelých 4 %
     Koronavirová krize si vybírá i další daň: Míra nezaměstnanosti v srpnu sice zůstala na úrovni necelých 4 %, ale v absolutních číslech je teď evidovaných nezaměstnaných nejvíc za poslední tři roky - bezmála 280 000.
     08:08
     Ovocnáři si letos s předstihem museli zajistit brigádníky na sklizeň
      Na práci si totiž už řadu let najímají lidi z Ukrajiny nebo Bulharska. Jenže do poslední chvíle nevěděli, jestli kvůli pandemii koronaviru vůbec přijedou.
      09:45
      Začal proces s fanoušky Baníku Ostrava
       U Krajského soudu v Ostravě začal proces se 17-ti fotbalovými chuligány - fanoušky Baníku Ostrava.
       10:04
       Druhým dnem aktivisté zůstávají na obří těžebním bagru v dole Vršany poblíž Mostu.
        Požadují, aby Česko do deseti let přestalo vyrábět elektřinu z uhlí. V dole se zatím netěží. Protestující sem vtrhli v době naplánované odstávky. Na sever Čech během dne přijížděli desítky dalších aktivistů.
        10:26
        Posprejovaná socha Edvarda Beneše
         Neznámí vandalové v noci posprejovali podstavec sochy Edvarda Beneše před Černínským palácem - sídlem Ministerstva zahraničí na Loretánském náměstí v Praze - nastříkali na něj, že bývalý prezident byl rasista a masový vrah.
         11:06
         Unikátní laténský meč
          Archeologové našli na místě bývalého oppida v Českých Lhoticích na Pardubicku vzácný, víc než dva tisíce let starý meč.
          12:30
          Liberec řeší sporné převody bytů
           Liberec bude usilovat o vyřešení sporných převodů bytů změnou zákonů, a to hned čtyř - to vše za situace, kdy město samo změnu zákonů předložit nemůže.
           13:35
           Objev chodeb pod zaniklou sklárnou
            Podzemní plíce sklářské pece - technologicky unikátní pozůstatek po 130 let staré sklárně objevil badatel Josef Rídl v zaniklé obci Frauental na Tachovsku.
            15:14
            Porušování zákona v přírodních rezervacích
             V oblasti národní přírodní rezervace Rolavská vrchoviště v Krušných horách lidi každý den porušují zákon.
             16:54
             Propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize
              Radikální propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize - v období nouzového stavu poklesl počet zaměstnaných odsouzených o 1200 a situace se vrací do normálu jen velmi pomalu.
              18:45
              Oprava Rudolfova dvora
               V Jindřichově Hradci začala rekonstrukce Rudolfova dvora - původně šlechtického sídla z poloviny 19.století, ve kterém Karel Čapek dopisoval svůj světově známý román Krakatit
               20:29
               Klub výsadkových veteránů si připomání třicáté výročí
                Třicáté výročí založení si připomíná Klub výsadkových veteránů. Na prostějovském letišti slavnostně nastoupili vysloužilí výsadkáři České a Slovenské republiky.
                21:12
                Vrtulník staví novou rozhlednu Žaltman
                 Na nejvyšším bodě Jestřebích hor – Žaltmanu u Malých Svatoňovic na Trutnovsku – je nová rozhledna.
                 22:45
                 Autobusová zastávka jako dětský pokojíček
                  Neobvyklá autobusová zastávka vítá školáky, kteří dojíždějí do Základní a mateřské školy v Dobřanech v Orlických horách.
                  24:34
                  Před libereckou radnicí je nyní plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky
                   Rok tam teď byla čtveřice bronzových soch Olbrama Zoubka, dneškem je vystřídala plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky - i jeho skleněná fontána tam teď bude rok.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   4. září 2020

                   Přehled dílů

                   4591 dostupných
                   Stopáž26 minut

                   15. července

                   Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. července

                   Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                   11. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. července

                   Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                   10. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   9. července

                   Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                   9. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   8. července

                   8. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. července

                   Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                   4. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   3. července

                   Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                   3. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   2. července

                   Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                   2. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   1. července

                   Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                   1. 7. 2024 na ČT1

                   Napište nám