26 minut

3. září 2020

Obsah dílu

Včera byl rekordní přírustek koronaviru — Prahu a Středočeský kraj nejspíš čeká zpřísnění — Soubor opery Národního divadla je momentálně v karanténě — Míra nezaměstnanosti je na úrovni necelých 4 % — Ovocnáři si letos s předstihem museli zajistit brigádníky na sklizeň — Začal proces s fanoušky Baníku Ostrava — Druhým dnem aktivisté zůstávají na obří těžebním bagru v dole Vršany poblíž Mostu. — Posprejovaná socha Edvarda Beneše — Unikátní laténský meč — Liberec řeší sporné převody bytů — Objev chodeb pod zaniklou sklárnou — Porušování zákona v přírodních rezervacích — Propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize — Oprava Rudolfova dvora — Klub výsadkových veteránů si připomání třicáté výročí — Vrtulník staví novou rozhlednu Žaltman — Autobusová zastávka jako dětský pokojíček — Před libereckou radnicí je nyní plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky

Části dílu

01:02
Včera byl rekordní přírustek koronaviru
  Včera jsme vás informovali o rekordním počtu nových případů koronavirové nákazy v Česku v úterý; a hned následující den - včerejšek přinesl další rekord - a není to proti úterku nárůst zanedbatelný.
  03:31
  Prahu a Středočeský kraj nejspíš čeká zpřísnění
   Hlavní město je místem s největší koncentrací koronavirové nákazy v Česku, ale zatímco včera byl denní nárůst počtu nových případů v zemi rekordní, v Praze takový vývoj není.
   05:46
   Soubor opery Národního divadla je momentálně v karanténě
    Národní divadlo dnes slavnostně zahájilo novou sezonu - happeningem a celodenním programem s ukázkami z podzimních představení na pražském Střeleckém ostrově.
    06:13
    Míra nezaměstnanosti je na úrovni necelých 4 %
     Koronavirová krize si vybírá i další daň: Míra nezaměstnanosti v srpnu sice zůstala na úrovni necelých 4 %, ale v absolutních číslech je teď evidovaných nezaměstnaných nejvíc za poslední tři roky - bezmála 280 000.
     08:08
     Ovocnáři si letos s předstihem museli zajistit brigádníky na sklizeň
      Na práci si totiž už řadu let najímají lidi z Ukrajiny nebo Bulharska. Jenže do poslední chvíle nevěděli, jestli kvůli pandemii koronaviru vůbec přijedou.
      09:45
      Začal proces s fanoušky Baníku Ostrava
       U Krajského soudu v Ostravě začal proces se 17-ti fotbalovými chuligány - fanoušky Baníku Ostrava.
       10:04
       Druhým dnem aktivisté zůstávají na obří těžebním bagru v dole Vršany poblíž Mostu.
        Požadují, aby Česko do deseti let přestalo vyrábět elektřinu z uhlí. V dole se zatím netěží. Protestující sem vtrhli v době naplánované odstávky. Na sever Čech během dne přijížděli desítky dalších aktivistů.
        10:26
        Posprejovaná socha Edvarda Beneše
         Neznámí vandalové v noci posprejovali podstavec sochy Edvarda Beneše před Černínským palácem - sídlem Ministerstva zahraničí na Loretánském náměstí v Praze - nastříkali na něj, že bývalý prezident byl rasista a masový vrah.
         11:06
         Unikátní laténský meč
          Archeologové našli na místě bývalého oppida v Českých Lhoticích na Pardubicku vzácný, víc než dva tisíce let starý meč.
          12:30
          Liberec řeší sporné převody bytů
           Liberec bude usilovat o vyřešení sporných převodů bytů změnou zákonů, a to hned čtyř - to vše za situace, kdy město samo změnu zákonů předložit nemůže.
           13:35
           Objev chodeb pod zaniklou sklárnou
            Podzemní plíce sklářské pece - technologicky unikátní pozůstatek po 130 let staré sklárně objevil badatel Josef Rídl v zaniklé obci Frauental na Tachovsku.
            15:14
            Porušování zákona v přírodních rezervacích
             V oblasti národní přírodní rezervace Rolavská vrchoviště v Krušných horách lidi každý den porušují zákon.
             16:54
             Propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize
              Radikální propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize - v období nouzového stavu poklesl počet zaměstnaných odsouzených o 1200 a situace se vrací do normálu jen velmi pomalu.
              18:45
              Oprava Rudolfova dvora
               V Jindřichově Hradci začala rekonstrukce Rudolfova dvora - původně šlechtického sídla z poloviny 19.století, ve kterém Karel Čapek dopisoval svůj světově známý román Krakatit
               20:29
               Klub výsadkových veteránů si připomání třicáté výročí
                Třicáté výročí založení si připomíná Klub výsadkových veteránů. Na prostějovském letišti slavnostně nastoupili vysloužilí výsadkáři České a Slovenské republiky.
                21:12
                Vrtulník staví novou rozhlednu Žaltman
                 Na nejvyšším bodě Jestřebích hor – Žaltmanu u Malých Svatoňovic na Trutnovsku – je nová rozhledna.
                 22:45
                 Autobusová zastávka jako dětský pokojíček
                  Neobvyklá autobusová zastávka vítá školáky, kteří dojíždějí do Základní a mateřské školy v Dobřanech v Orlických horách.
                  24:34
                  Před libereckou radnicí je nyní plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky
                   Rok tam teď byla čtveřice bronzových soch Olbrama Zoubka, dneškem je vystřídala plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky - i jeho skleněná fontána tam teď bude rok.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   4. září 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   17. června

                   Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                   17. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   14. června

                   Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                   14. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   13. června

                   Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                   13. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. června

                   Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. června

                   Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                   11. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   10. června

                   Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                   10. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   7. června

                   Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                   7. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   6. června

                   Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                   6. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   5. června

                   Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                   5. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. června

                   Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                   4. 6. 2024 na ČT1

                   Napište nám