Obsah dílu

Včera byl rekordní přírustek koronaviru — Prahu a Středočeský kraj nejspíš čeká zpřísnění — Soubor opery Národního divadla je momentálně v karanténě — Míra nezaměstnanosti je na úrovni necelých 4 % — Ovocnáři si letos s předstihem museli zajistit brigádníky na sklizeň — Začal proces s fanoušky Baníku Ostrava — Druhým dnem aktivisté zůstávají na obří těžebním bagru v dole Vršany poblíž Mostu. — Posprejovaná socha Edvarda Beneše — Unikátní laténský meč — Liberec řeší sporné převody bytů — Objev chodeb pod zaniklou sklárnou — Porušování zákona v přírodních rezervacích — Propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize — Oprava Rudolfova dvora — Klub výsadkových veteránů si připomání třicáté výročí — Vrtulník staví novou rozhlednu Žaltman — Autobusová zastávka jako dětský pokojíček — Před libereckou radnicí je nyní plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky

Části dílu

01:02
Včera byl rekordní přírustek koronaviru
  Včera jsme vás informovali o rekordním počtu nových případů koronavirové nákazy v Česku v úterý; a hned následující den - včerejšek přinesl další rekord - a není to proti úterku nárůst zanedbatelný.
  03:31
  Prahu a Středočeský kraj nejspíš čeká zpřísnění
   Hlavní město je místem s největší koncentrací koronavirové nákazy v Česku, ale zatímco včera byl denní nárůst počtu nových případů v zemi rekordní, v Praze takový vývoj není.
   05:46
   Soubor opery Národního divadla je momentálně v karanténě
    Národní divadlo dnes slavnostně zahájilo novou sezonu - happeningem a celodenním programem s ukázkami z podzimních představení na pražském Střeleckém ostrově.
    06:13
    Míra nezaměstnanosti je na úrovni necelých 4 %
     Koronavirová krize si vybírá i další daň: Míra nezaměstnanosti v srpnu sice zůstala na úrovni necelých 4 %, ale v absolutních číslech je teď evidovaných nezaměstnaných nejvíc za poslední tři roky - bezmála 280 000.
     08:08
     Ovocnáři si letos s předstihem museli zajistit brigádníky na sklizeň
      Na práci si totiž už řadu let najímají lidi z Ukrajiny nebo Bulharska. Jenže do poslední chvíle nevěděli, jestli kvůli pandemii koronaviru vůbec přijedou.
      09:45
      Začal proces s fanoušky Baníku Ostrava
       U Krajského soudu v Ostravě začal proces se 17-ti fotbalovými chuligány - fanoušky Baníku Ostrava.
       10:04
       Druhým dnem aktivisté zůstávají na obří těžebním bagru v dole Vršany poblíž Mostu.
        Požadují, aby Česko do deseti let přestalo vyrábět elektřinu z uhlí. V dole se zatím netěží. Protestující sem vtrhli v době naplánované odstávky. Na sever Čech během dne přijížděli desítky dalších aktivistů.
        10:26
        Posprejovaná socha Edvarda Beneše
         Neznámí vandalové v noci posprejovali podstavec sochy Edvarda Beneše před Černínským palácem - sídlem Ministerstva zahraničí na Loretánském náměstí v Praze - nastříkali na něj, že bývalý prezident byl rasista a masový vrah.
         11:06
         Unikátní laténský meč
          Archeologové našli na místě bývalého oppida v Českých Lhoticích na Pardubicku vzácný, víc než dva tisíce let starý meč.
          12:30
          Liberec řeší sporné převody bytů
           Liberec bude usilovat o vyřešení sporných převodů bytů změnou zákonů, a to hned čtyř - to vše za situace, kdy město samo změnu zákonů předložit nemůže.
           13:35
           Objev chodeb pod zaniklou sklárnou
            Podzemní plíce sklářské pece - technologicky unikátní pozůstatek po 130 let staré sklárně objevil badatel Josef Rídl v zaniklé obci Frauental na Tachovsku.
            15:14
            Porušování zákona v přírodních rezervacích
             V oblasti národní přírodní rezervace Rolavská vrchoviště v Krušných horách lidi každý den porušují zákon.
             16:54
             Propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize
              Radikální propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize - v období nouzového stavu poklesl počet zaměstnaných odsouzených o 1200 a situace se vrací do normálu jen velmi pomalu.
              18:45
              Oprava Rudolfova dvora
               V Jindřichově Hradci začala rekonstrukce Rudolfova dvora - původně šlechtického sídla z poloviny 19.století, ve kterém Karel Čapek dopisoval svůj světově známý román Krakatit
               20:29
               Klub výsadkových veteránů si připomání třicáté výročí
                Třicáté výročí založení si připomíná Klub výsadkových veteránů. Na prostějovském letišti slavnostně nastoupili vysloužilí výsadkáři České a Slovenské republiky.
                21:12
                Vrtulník staví novou rozhlednu Žaltman
                 Na nejvyšším bodě Jestřebích hor – Žaltmanu u Malých Svatoňovic na Trutnovsku – je nová rozhledna.
                 22:45
                 Autobusová zastávka jako dětský pokojíček
                  Neobvyklá autobusová zastávka vítá školáky, kteří dojíždějí do Základní a mateřské školy v Dobřanech v Orlických horách.
                  24:34
                  Před libereckou radnicí je nyní plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky
                   Rok tam teď byla čtveřice bronzových soch Olbrama Zoubka, dneškem je vystřídala plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky - i jeho skleněná fontána tam teď bude rok.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   4. září 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   31. březen

                   Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                   31. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   30. březen

                   Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                   30. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. březen

                   Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                   29. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   28. březen

                   Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                   28. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. březen

                   Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                   27. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   24. březen

                   Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                   24. 3. 2023 na ČT1

                   Napište nám