26 minut

3. září 2020

Obsah dílu

Včera byl rekordní přírustek koronaviru — Prahu a Středočeský kraj nejspíš čeká zpřísnění — Soubor opery Národního divadla je momentálně v karanténě — Míra nezaměstnanosti je na úrovni necelých 4 % — Ovocnáři si letos s předstihem museli zajistit brigádníky na sklizeň — Začal proces s fanoušky Baníku Ostrava — Druhým dnem aktivisté zůstávají na obří těžebním bagru v dole Vršany poblíž Mostu. — Posprejovaná socha Edvarda Beneše — Unikátní laténský meč — Liberec řeší sporné převody bytů — Objev chodeb pod zaniklou sklárnou — Porušování zákona v přírodních rezervacích — Propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize — Oprava Rudolfova dvora — Klub výsadkových veteránů si připomání třicáté výročí — Vrtulník staví novou rozhlednu Žaltman — Autobusová zastávka jako dětský pokojíček — Před libereckou radnicí je nyní plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky

Části dílu

01:02
Včera byl rekordní přírustek koronaviru
  Včera jsme vás informovali o rekordním počtu nových případů koronavirové nákazy v Česku v úterý; a hned následující den - včerejšek přinesl další rekord - a není to proti úterku nárůst zanedbatelný.
  03:31
  Prahu a Středočeský kraj nejspíš čeká zpřísnění
   Hlavní město je místem s největší koncentrací koronavirové nákazy v Česku, ale zatímco včera byl denní nárůst počtu nových případů v zemi rekordní, v Praze takový vývoj není.
   05:46
   Soubor opery Národního divadla je momentálně v karanténě
    Národní divadlo dnes slavnostně zahájilo novou sezonu - happeningem a celodenním programem s ukázkami z podzimních představení na pražském Střeleckém ostrově.
    06:13
    Míra nezaměstnanosti je na úrovni necelých 4 %
     Koronavirová krize si vybírá i další daň: Míra nezaměstnanosti v srpnu sice zůstala na úrovni necelých 4 %, ale v absolutních číslech je teď evidovaných nezaměstnaných nejvíc za poslední tři roky - bezmála 280 000.
     08:08
     Ovocnáři si letos s předstihem museli zajistit brigádníky na sklizeň
      Na práci si totiž už řadu let najímají lidi z Ukrajiny nebo Bulharska. Jenže do poslední chvíle nevěděli, jestli kvůli pandemii koronaviru vůbec přijedou.
      09:45
      Začal proces s fanoušky Baníku Ostrava
       U Krajského soudu v Ostravě začal proces se 17-ti fotbalovými chuligány - fanoušky Baníku Ostrava.
       10:04
       Druhým dnem aktivisté zůstávají na obří těžebním bagru v dole Vršany poblíž Mostu.
        Požadují, aby Česko do deseti let přestalo vyrábět elektřinu z uhlí. V dole se zatím netěží. Protestující sem vtrhli v době naplánované odstávky. Na sever Čech během dne přijížděli desítky dalších aktivistů.
        10:26
        Posprejovaná socha Edvarda Beneše
         Neznámí vandalové v noci posprejovali podstavec sochy Edvarda Beneše před Černínským palácem - sídlem Ministerstva zahraničí na Loretánském náměstí v Praze - nastříkali na něj, že bývalý prezident byl rasista a masový vrah.
         11:06
         Unikátní laténský meč
          Archeologové našli na místě bývalého oppida v Českých Lhoticích na Pardubicku vzácný, víc než dva tisíce let starý meč.
          12:30
          Liberec řeší sporné převody bytů
           Liberec bude usilovat o vyřešení sporných převodů bytů změnou zákonů, a to hned čtyř - to vše za situace, kdy město samo změnu zákonů předložit nemůže.
           13:35
           Objev chodeb pod zaniklou sklárnou
            Podzemní plíce sklářské pece - technologicky unikátní pozůstatek po 130 let staré sklárně objevil badatel Josef Rídl v zaniklé obci Frauental na Tachovsku.
            15:14
            Porušování zákona v přírodních rezervacích
             V oblasti národní přírodní rezervace Rolavská vrchoviště v Krušných horách lidi každý den porušují zákon.
             16:54
             Propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize
              Radikální propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize - v období nouzového stavu poklesl počet zaměstnaných odsouzených o 1200 a situace se vrací do normálu jen velmi pomalu.
              18:45
              Oprava Rudolfova dvora
               V Jindřichově Hradci začala rekonstrukce Rudolfova dvora - původně šlechtického sídla z poloviny 19.století, ve kterém Karel Čapek dopisoval svůj světově známý román Krakatit
               20:29
               Klub výsadkových veteránů si připomání třicáté výročí
                Třicáté výročí založení si připomíná Klub výsadkových veteránů. Na prostějovském letišti slavnostně nastoupili vysloužilí výsadkáři České a Slovenské republiky.
                21:12
                Vrtulník staví novou rozhlednu Žaltman
                 Na nejvyšším bodě Jestřebích hor – Žaltmanu u Malých Svatoňovic na Trutnovsku – je nová rozhledna.
                 22:45
                 Autobusová zastávka jako dětský pokojíček
                  Neobvyklá autobusová zastávka vítá školáky, kteří dojíždějí do Základní a mateřské školy v Dobřanech v Orlických horách.
                  24:34
                  Před libereckou radnicí je nyní plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky
                   Rok tam teď byla čtveřice bronzových soch Olbrama Zoubka, dneškem je vystřídala plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky - i jeho skleněná fontána tam teď bude rok.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   4. září 2020

                   Přehled dílů

                   4590 dostupných
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. července

                   Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                   11. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. července

                   Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                   10. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   9. července

                   Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                   9. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   8. července

                   8. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   4. července

                   Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                   4. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   3. července

                   Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                   3. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   2. července

                   Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                   2. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   1. července

                   Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                   1. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   28. června

                   Odklízení škod ve vyplavené Blížejově — Odlízení sesunutého svahu na Zbraslavi — Výstraha před bouřkami — Státní zástupce podal obžalobu na devět lidí v takzvané kauze Dozimetr — Žáci základních a středních škol dnes dostali vysvědčení — Posldení školní den v Kladrubech u Tachova — Provoz na dálnicích v poslední den školního roku — Policie kontroluje cyklisty — Přibývá požárů elektrokoloběžek — 158. výročí bitvy u Hradce Králové — Zatopení dalšího hnědouhelného lomu — Začíná stavba jihočeské D3 u Nažidel — Do ulic noční Plzně se vydal bobr — Hvězdy na červeném koberci v Karlových Varech — Začíná mezinárodní filmový festival Karlovy Vary — Koupaliště před začátkem letní sezony

                   28. 6. 2024 na ČT1

                   Napište nám