26 minut

3. září 2020

Část: Prahu a Středočeský kraj nejspíš čeká zpřísnění

Obsah dílu

Včera byl rekordní přírustek koronaviru — Prahu a Středočeský kraj nejspíš čeká zpřísnění — Soubor opery Národního divadla je momentálně v karanténě — Míra nezaměstnanosti je na úrovni necelých 4 % — Ovocnáři si letos s předstihem museli zajistit brigádníky na sklizeň — Začal proces s fanoušky Baníku Ostrava — Druhým dnem aktivisté zůstávají na obří těžebním bagru v dole Vršany poblíž Mostu. — Posprejovaná socha Edvarda Beneše — Unikátní laténský meč — Liberec řeší sporné převody bytů — Objev chodeb pod zaniklou sklárnou — Porušování zákona v přírodních rezervacích — Propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize — Oprava Rudolfova dvora — Klub výsadkových veteránů si připomání třicáté výročí — Vrtulník staví novou rozhlednu Žaltman — Autobusová zastávka jako dětský pokojíček — Před libereckou radnicí je nyní plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky

Části dílu

01:02
Včera byl rekordní přírustek koronaviru
  Včera jsme vás informovali o rekordním počtu nových případů koronavirové nákazy v Česku v úterý; a hned následující den - včerejšek přinesl další rekord - a není to proti úterku nárůst zanedbatelný.
  03:31
  Prahu a Středočeský kraj nejspíš čeká zpřísnění
   Hlavní město je místem s největší koncentrací koronavirové nákazy v Česku, ale zatímco včera byl denní nárůst počtu nových případů v zemi rekordní, v Praze takový vývoj není.
   05:46
   Soubor opery Národního divadla je momentálně v karanténě
    Národní divadlo dnes slavnostně zahájilo novou sezonu - happeningem a celodenním programem s ukázkami z podzimních představení na pražském Střeleckém ostrově.
    06:13
    Míra nezaměstnanosti je na úrovni necelých 4 %
     Koronavirová krize si vybírá i další daň: Míra nezaměstnanosti v srpnu sice zůstala na úrovni necelých 4 %, ale v absolutních číslech je teď evidovaných nezaměstnaných nejvíc za poslední tři roky - bezmála 280 000.
     08:08
     Ovocnáři si letos s předstihem museli zajistit brigádníky na sklizeň
      Na práci si totiž už řadu let najímají lidi z Ukrajiny nebo Bulharska. Jenže do poslední chvíle nevěděli, jestli kvůli pandemii koronaviru vůbec přijedou.
      09:45
      Začal proces s fanoušky Baníku Ostrava
       U Krajského soudu v Ostravě začal proces se 17-ti fotbalovými chuligány - fanoušky Baníku Ostrava.
       10:04
       Druhým dnem aktivisté zůstávají na obří těžebním bagru v dole Vršany poblíž Mostu.
        Požadují, aby Česko do deseti let přestalo vyrábět elektřinu z uhlí. V dole se zatím netěží. Protestující sem vtrhli v době naplánované odstávky. Na sever Čech během dne přijížděli desítky dalších aktivistů.
        10:26
        Posprejovaná socha Edvarda Beneše
         Neznámí vandalové v noci posprejovali podstavec sochy Edvarda Beneše před Černínským palácem - sídlem Ministerstva zahraničí na Loretánském náměstí v Praze - nastříkali na něj, že bývalý prezident byl rasista a masový vrah.
         11:06
         Unikátní laténský meč
          Archeologové našli na místě bývalého oppida v Českých Lhoticích na Pardubicku vzácný, víc než dva tisíce let starý meč.
          12:30
          Liberec řeší sporné převody bytů
           Liberec bude usilovat o vyřešení sporných převodů bytů změnou zákonů, a to hned čtyř - to vše za situace, kdy město samo změnu zákonů předložit nemůže.
           13:35
           Objev chodeb pod zaniklou sklárnou
            Podzemní plíce sklářské pece - technologicky unikátní pozůstatek po 130 let staré sklárně objevil badatel Josef Rídl v zaniklé obci Frauental na Tachovsku.
            15:14
            Porušování zákona v přírodních rezervacích
             V oblasti národní přírodní rezervace Rolavská vrchoviště v Krušných horách lidi každý den porušují zákon.
             16:54
             Propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize
              Radikální propad v příjmech ze zaměstnávání vězňů během koronavirové krize - v období nouzového stavu poklesl počet zaměstnaných odsouzených o 1200 a situace se vrací do normálu jen velmi pomalu.
              18:45
              Oprava Rudolfova dvora
               V Jindřichově Hradci začala rekonstrukce Rudolfova dvora - původně šlechtického sídla z poloviny 19.století, ve kterém Karel Čapek dopisoval svůj světově známý román Krakatit
               20:29
               Klub výsadkových veteránů si připomání třicáté výročí
                Třicáté výročí založení si připomíná Klub výsadkových veteránů. Na prostějovském letišti slavnostně nastoupili vysloužilí výsadkáři České a Slovenské republiky.
                21:12
                Vrtulník staví novou rozhlednu Žaltman
                 Na nejvyšším bodě Jestřebích hor – Žaltmanu u Malých Svatoňovic na Trutnovsku – je nová rozhledna.
                 22:45
                 Autobusová zastávka jako dětský pokojíček
                  Neobvyklá autobusová zastávka vítá školáky, kteří dojíždějí do Základní a mateřské školy v Dobřanech v Orlických horách.
                  24:34
                  Před libereckou radnicí je nyní plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky
                   Rok tam teď byla čtveřice bronzových soch Olbrama Zoubka, dneškem je vystřídala plastika sklářského výtvarníka Jiřího Pačinky - i jeho skleněná fontána tam teď bude rok.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   4. září 2020

                   Přehled dílů

                   4596 dostupných
                   Stopáž26 minut

                   22. července

                   22. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. července

                   Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                   19. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. července

                   Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                   18. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. července

                   17. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. července

                   Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                   16. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. července

                   Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                   15. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. července

                   Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                   12. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. července

                   Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                   11. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. července

                   Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                   10. 7. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   9. července

                   Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                   9. 7. 2024 na ČT1

                   Napište nám