4. září 2020

Obsah dílu

Opatření covid Praha — Nákaza v regionech — Členům realizačního týmu extraligová Škoda Plzeň končí karanténa — Kladrubský hřebčín rok v UNESCO — 60 let Chrudimské čtyřky — Zpožděná stavba horkovodu z Temelína do Českých Budějovic — Aktivisté ukončili protest — Čínský dovozce zrušil objednávku — Věra Kuberová odmítla převzít vyznamenání od Miloše Zemana — Otrávené stromy — Prvok zakotvil na náplavce — Zrušení časových intervalů ve speciálních pruzích — Kameny zmizelých — Zájem o práci uměleckých kovářů — Zkouška repliky německého kluzáku — Začala Dvořákava Praha

Části dílu

02:25
Opatření covid Praha
  V Praze bude od 9. září kvůli koronaviru povinné nosit roušky v obchodech a nákupních centrech. Od stejného data bude nutné od půlnoci do 06:00 uzavřené noční bary a kluby. Od 14. září budou povinné roušky ve společných prostorách v pražských školách.
  03:42
  Nákaza v regionech
   Menší ohniska koronavirové nákazy, která se objevují ve všech krajích, jsou nejčastěji spojená se sportovními a společenskými akcemi typu svateb nebo se školami. Tam pak nastupují místní hygienická opatření a omezení činností.
   05:34
   Členům realizačního týmu extraligová Škoda Plzeň končí karanténa
    Nákaza koronavirem se postupně objevila už v několika hokejových klubech, což ztěžuje přípravu na blížící se start i profesionálních soutěží.
    07:23
    Kladrubský hřebčín rok v UNESCO
     Kladrubský národní hřebčín dnes oslavil rok od zápisu na prestižní seznam UNESCO.
     08:45
     60 let Chrudimské čtyřky
      Letečtí akrobati dnes v Jaroměři slavili narozeniny skupiny, která se teď jmenuje Flying Bulls.
      09:46
      Zpožděná stavba horkovodu z Temelína do Českých Budějovic
       Zpoždění nabrala stavba horkovodu z Temelína do Českých Budějovic, takže tuto zimu, proti původním předpokladům, několika tisícům domácností v jihočeské metropoli teplo ještě nedodá.
       11:06
       Aktivisté ukončili protest
        Aktivisté hnutí Greenpeace po 2 dnech ukončili protest v areálu povrchového hnědouhelného dolu ve Vršanech u Mostu; a slezli z rypadla společnosti Seven Energy.
        11:34
        Čínský dovozce zrušil objednávku
         Objednávku klavírů z Hradce Králové za víc než 5 mil. Kč zrušil čínský dovozce Garry Lee.
         13:22
         Věra Kuberová odmítla převzít vyznamenání od Miloše Zemana
          Věra Kuberová, vdova po zemřelém předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi, odmítla převzít státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, který ho chtěl jejímu manželovi in memoriam udělit v den státního svátku 28.října.
          14:37
          Otrávené stromy
           Policie vyšetřuje, proč v Cítolibech u Loun usychá vrbová alej: Víc než 50 let staré stromy začaly chřadnout a žloutnout v létě.
           16:29
           Prvok zakotvil na náplavce
            U smíchovské náplavky v Praze zakotvil na pontonu umístěný, první český dům vytištěný pomocí 3D technologie. Dostal jméno Prvok - pro tvar podobný tomuto jednobuněčnému organismu.
            17:04
            Zrušení časových intervalů ve speciálních pruzích
             Hlavní město plánuje, že zruší časové intervaly, ve kterých speciálními jízdními pruhy, jinak vyhrazenými pro městské autobusy, cyklisty nebo auta taxi, mimo špičku - třeba v noci a o víkendech - můžou jezdit i jiná, ostatní auta.
             19:08
             Kameny zmizelých
              V Plzni dneškem přibylo dalších 24 Stolpersteinů - kamenů zmizelých. Celkem jich tak je ve městě už 57. Kamenné kostky s mosaznými cedulkami mají připomínat oběti holokaustu.
              19:38
              Zájem o práci uměleckých kovářů
               Způsob, jak uchovat stále živá některá tradiční řemesla i v moderní době - zaměřit je novým, netradičním směrem.
               21:03
               Zkouška repliky německého kluzáku
                Na letišti v Zábřehu u Dolního Benešova na Opavsku byla dnes v letové akci k vidění replika historického kluzáku.
                23:31
                Začala Dvořákava Praha
                 V Rudolfinu začíná 13.ročník mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha: Zahajovací koncert můžete sledovat živě.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 7. září 2020

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 31. květen

                 Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                 31. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 30. květen

                 Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                 30. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 29. květen

                 Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                 29. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 26. květen

                 Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                 26. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 25. květen

                 Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                 25. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 24. květen

                 24. 5. 2023 na ČT1

                 Napište nám