Obsah dílu

Headlines — Nikoli před týdnem, ale teprve dnes se otevřely dveře Základní školy Husova v Jičíně — Zavření čtyř škol v Plzni kvůli koronaviru — 4 zavřené MŠ v Děčíně — Bezpečnost na silnicích u škol — Počty nemocných na Vysočině rostou — Požár v zámeckém areálu v Újezdu nade Mží — Tři požáry ve Vejprtech — Soud o projektech v Krkonoších — Uzavření mostu u Netřebic se prodlouží — Radní schválili plošný zákaz automatů v Praze. Ve čtvrtek rozhodnou zastupitelé — Ústecký kraj si chce vzít úvěr jeden a půl miliardy korun — Zemřel Jiří Menzel — Likvidace nelegálních billboardů — Cvičení NATO Ample Strike — Policejní nábor — Oprava Kaple Božího hrobu v Liberci

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:07
  Nikoli před týdnem, ale teprve dnes se otevřely dveře Základní školy Husova v Jičíně
   Důvod? U jednoho z kantorů se během prázdnin objevila koronavirová nákaza a část učitelského sboru následně skončila v karanténě.
   02:33
   Zavření čtyř škol v Plzni kvůli koronaviru
    Jde o Masarykovo gymnázium, Základní školy v Tachovské ulici, Benešovu základní školu v Doudlevecké ulici a mateřskou školku v Čížkově.
    03:20
    4 zavřené MŠ v Děčíně
     Čtyři mateřské školy v Děčíně jsou v karanténě poté co bylo onemocnění Covid 19 potvrzeno u jednoho z pracovníků a pěti dětí. Nemoc má podle hygieniků hladký průběh. Nikdo z nakažených není hospitalizován v nemocnici.
     04:21
     Bezpečnost na silnicích u škol
      V Horních Počernicích se ode dneška nemůže vjíždět do ulic před dvěma základními školami - a to ve vymezené době mezi půl osmou a osmou hodinou ráno, kdy rodiče děti na vyučování vozí auty a kdy je tam nejrušněji.
      06:30
      Počty nemocných na Vysočině rostou
       Kraj chce povolat na pomoc do domova seniorů v Humpolci opět armádu.
       07:50
       Požár v zámeckém areálu v Újezdu nade Mží
        K ránu kompletně shořela stodola v areálu zámeckého statku v Újezdu nade Mží na Plzeňsku a v ní 8 kočárů, historické zemědělské stroje a další exponáty. Budova totiž sloužila jako depozitář a trvalá expozice zároveň.
        09:18
        Tři požáry ve Vejprtech
         Hořely tři opuštěné budovy na třech různých místech. Kvůli rozsahu požárů hasičům z Ústeckého a Karlovarského kraje přijeli na pomoc i hasiči z blízkého německého Saska.
         10:06
         Soud o projektech v Krkonoších
          Kvůli 2 projektům stojí před kr.soudem v Hradci Králové starosta Pece p.Sn.A.Tomášek, býv. ředitel KRNAP J.Hřebačka a 6 dalších lidí a 1 firma.
          12:38
          Uzavření mostu u Netřebic se prodlouží
           Most u Netřebic na hlavním tahu z Českých Budějovic do Rakouska bude pro osobní auta uzavřený o měsíc déle, než se plánovalo. Práce se protáhnou kvůli výměně nestabilního podloží.
           14:20
           Radní schválili plošný zákaz automatů v Praze. Ve čtvrtek rozhodnou zastupitelé
            Zákaz se bude týkat herních automatů a videoloterijních terminálů na celém území metropole.
            14:42
            Ústecký kraj si chce vzít úvěr jeden a půl miliardy korun
             Zastupitelé záměr schválili na svém posledním zasedání před volbami. Pokud si kraj dohodne s bankami, zařadí se mezi nejzadluženější v Česku.
             16:46
             Zemřel Jiří Menzel
              Ve věku 82 let zemřel režisér a herec Jiří Menzel. V šedesátých letech se stal spoluzakladatelem československé filmové nové vlny. Bezmála polovině jeho uznávaných a divácky úspěšných snímků byly předlohou díla spisovatele Bohumila Hrabala.
              19:04
              Likvidace nelegálních billboardů
               Pražský magistrát nechal prostřednictvím své firmy Technologie hlavního města Prahy od pátku odstranit víc než dvě desítky billboardů, které se nelegálně nacházely na městských pozemcích. A to zejména na severovýchodě metropole.
               21:00
               Cvičení NATO Ample Strike
                Do cvičení vzdušných sil a pozemních vojsk NATO se v ČR dnes zapojily také letouny L-159 Alca ze základny v Čáslavi. Zítra vystartují stíhačky JAS-39 Gripen.
                21:52
                Policejní nábor
                 Studenti Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích dnes nanečisto skládali fyzické testy, nutné k přijetí k policii. Akce měla prověřit fyzickou kondici chlapců a dívek, ze kterých se mohou stát příslušníci složek integrovaného záchranného systému.
                 23:44
                 Oprava Kaple Božího hrobu v Liberci
                  Jedna z nejvýznamnějších barokních památek v Liberci se dočká oprav. Kaple Božího hrobu v centru města je už několik let v havarijním stavu a hrozilo, že by město o památku přišlo. Opravy za dva miliony korun začaly v těchto dnech pod dohledem památkářů.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  8. září 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  27. březen

                  Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                  27. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. březen

                  Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                  24. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. březen

                  Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                  23. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. březen

                  Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                  22. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. březen

                  ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                  21. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  20. březen

                  Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                  20. 3. 2023 na ČT1

                  Napište nám