26 minut

7. září 2020

Obsah dílu

Headlines — Nikoli před týdnem, ale teprve dnes se otevřely dveře Základní školy Husova v Jičíně — Zavření čtyř škol v Plzni kvůli koronaviru — 4 zavřené MŠ v Děčíně — Bezpečnost na silnicích u škol — Počty nemocných na Vysočině rostou — Požár v zámeckém areálu v Újezdu nade Mží — Tři požáry ve Vejprtech — Soud o projektech v Krkonoších — Uzavření mostu u Netřebic se prodlouží — Radní schválili plošný zákaz automatů v Praze. Ve čtvrtek rozhodnou zastupitelé — Ústecký kraj si chce vzít úvěr jeden a půl miliardy korun — Zemřel Jiří Menzel — Likvidace nelegálních billboardů — Cvičení NATO Ample Strike — Policejní nábor — Oprava Kaple Božího hrobu v Liberci

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:07
  Nikoli před týdnem, ale teprve dnes se otevřely dveře Základní školy Husova v Jičíně
   Důvod? U jednoho z kantorů se během prázdnin objevila koronavirová nákaza a část učitelského sboru následně skončila v karanténě.
   02:33
   Zavření čtyř škol v Plzni kvůli koronaviru
    Jde o Masarykovo gymnázium, Základní školy v Tachovské ulici, Benešovu základní školu v Doudlevecké ulici a mateřskou školku v Čížkově.
    03:20
    4 zavřené MŠ v Děčíně
     Čtyři mateřské školy v Děčíně jsou v karanténě poté co bylo onemocnění Covid 19 potvrzeno u jednoho z pracovníků a pěti dětí. Nemoc má podle hygieniků hladký průběh. Nikdo z nakažených není hospitalizován v nemocnici.
     04:21
     Bezpečnost na silnicích u škol
      V Horních Počernicích se ode dneška nemůže vjíždět do ulic před dvěma základními školami - a to ve vymezené době mezi půl osmou a osmou hodinou ráno, kdy rodiče děti na vyučování vozí auty a kdy je tam nejrušněji.
      06:30
      Počty nemocných na Vysočině rostou
       Kraj chce povolat na pomoc do domova seniorů v Humpolci opět armádu.
       07:50
       Požár v zámeckém areálu v Újezdu nade Mží
        K ránu kompletně shořela stodola v areálu zámeckého statku v Újezdu nade Mží na Plzeňsku a v ní 8 kočárů, historické zemědělské stroje a další exponáty. Budova totiž sloužila jako depozitář a trvalá expozice zároveň.
        09:18
        Tři požáry ve Vejprtech
         Hořely tři opuštěné budovy na třech různých místech. Kvůli rozsahu požárů hasičům z Ústeckého a Karlovarského kraje přijeli na pomoc i hasiči z blízkého německého Saska.
         10:06
         Soud o projektech v Krkonoších
          Kvůli 2 projektům stojí před kr.soudem v Hradci Králové starosta Pece p.Sn.A.Tomášek, býv. ředitel KRNAP J.Hřebačka a 6 dalších lidí a 1 firma.
          12:38
          Uzavření mostu u Netřebic se prodlouží
           Most u Netřebic na hlavním tahu z Českých Budějovic do Rakouska bude pro osobní auta uzavřený o měsíc déle, než se plánovalo. Práce se protáhnou kvůli výměně nestabilního podloží.
           14:20
           Radní schválili plošný zákaz automatů v Praze. Ve čtvrtek rozhodnou zastupitelé
            Zákaz se bude týkat herních automatů a videoloterijních terminálů na celém území metropole.
            14:42
            Ústecký kraj si chce vzít úvěr jeden a půl miliardy korun
             Zastupitelé záměr schválili na svém posledním zasedání před volbami. Pokud si kraj dohodne s bankami, zařadí se mezi nejzadluženější v Česku.
             16:46
             Zemřel Jiří Menzel
              Ve věku 82 let zemřel režisér a herec Jiří Menzel. V šedesátých letech se stal spoluzakladatelem československé filmové nové vlny. Bezmála polovině jeho uznávaných a divácky úspěšných snímků byly předlohou díla spisovatele Bohumila Hrabala.
              19:04
              Likvidace nelegálních billboardů
               Pražský magistrát nechal prostřednictvím své firmy Technologie hlavního města Prahy od pátku odstranit víc než dvě desítky billboardů, které se nelegálně nacházely na městských pozemcích. A to zejména na severovýchodě metropole.
               21:00
               Cvičení NATO Ample Strike
                Do cvičení vzdušných sil a pozemních vojsk NATO se v ČR dnes zapojily také letouny L-159 Alca ze základny v Čáslavi. Zítra vystartují stíhačky JAS-39 Gripen.
                21:52
                Policejní nábor
                 Studenti Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích dnes nanečisto skládali fyzické testy, nutné k přijetí k policii. Akce měla prověřit fyzickou kondici chlapců a dívek, ze kterých se mohou stát příslušníci složek integrovaného záchranného systému.
                 23:44
                 Oprava Kaple Božího hrobu v Liberci
                  Jedna z nejvýznamnějších barokních památek v Liberci se dočká oprav. Kaple Božího hrobu v centru města je už několik let v havarijním stavu a hrozilo, že by město o památku přišlo. Opravy za dva miliony korun začaly v těchto dnech pod dohledem památkářů.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  8. září 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  12. dubna

                  Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                  12. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  11. dubna

                  Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                  11. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  10. dubna

                  ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                  10. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  9. dubna

                  Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                  9. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  8. dubna

                  Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                  8. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  5. dubna

                  5. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  4. dubna

                  Případ záměny pacientek na Bulovce — Další pochybení lékařů — Protest proti výstavbě kasin v Chrášťanech — Vědci zkoumali účinnost zákazu hazardu — Další úmrti po nákaze černým kašlem — Cvičení letců AČR a NATO — Demolice části Libeňského mostu — Příprava Českého Švýcarska na suché léto — Méně přestupků díky radarům — Zrušení rozhodnutí o vítězi tendru na D11 — Jarní údržba městského mobiliáře — Veřejná sbírka na záchranu sousoší — Oprava sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Časová schránka na zámku v Opočně

                  4. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  3. dubna

                  Zabezpečení jaderné elektrárny na Ukrajině — Dopravní omezení na pražské magistrále — Pokuta pro ÚOHS pro Pardubice — Výpovědi doktorů v pardubické nemocnici — Restauratéři porušují pravidla pro provoz předzahrádek — Novým hejtmanem Moravskoslezského kraje je Josef Bělica — Začíná Tržnice Zahrady Čech — Blovická škola má kvůli šikaně nové vedení — Oprava mostu rozdělila centrum Českého Krumlova — Sbírka na obnovu vyhořelého kostela — Petice proti nové zástavbě Letňan — Agresivní muž napadal spolucestující — Spuštění registrace na splouvání Teplé Vltavy — Osazení Božího oka v Křišťálovém údolí

                  3. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  2. dubna

                  Začínají zápisy do prvních tříd — Odklady školní docházky — Změny, které resort plánuje pro základní i předškolní vzdělávání — Bourání mostu v Chrudimi — Uzavírka Zvíkovského mostu — Oprava pražské magistrály — Začíná blokové jarní čištění ulic — Otevření nového centra České pošty v Hradci Králové — Protesty proti výškové výstavbě v Kutné Hoře — Prodloužení vazby pro žháře — Rozšíření karlovarského letiště komplikuje les — Roste počet nakažených černým kašlem — Záchrana zkolabovaného řidiče — Zájem o tísňovou péči se zvyšuje — Hubení hlodavců v Praze — Bozkovské jeskyně zahájily sezonu

                  2. 4. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  28. března

                  Četnější kontrolní hlídky na silnicích — Dopravní situace na dálnici D1 — Dopravci posilují spoje — Zvýšení bezpečnosti v Klánovickém lese — Výjimečný trest pro vrahy seniorky — Požár střechy domu na Václavském náměstí — Utkání mezi Motorem a Třincem — Nový bytový dům v Hradci Králové spoří — Karlovarští strážníci kontrolují dětská hřiště — Zprovoznění dalšího úseku na D7 — Kuriózní dopravní nehoda — Piloti dronů zachraňují srčata — Instalace pastí na sršně asijské — Památky na Zelený čtvrtek otevřely — Zahájení turistické sezony v Kladrubech

                  28. 3. 2024 na ČT1

                  Napište nám