7. září 2020

Část: Ústecký kraj si chce vzít úvěr jeden a půl miliardy korun

Obsah dílu

Headlines — Nikoli před týdnem, ale teprve dnes se otevřely dveře Základní školy Husova v Jičíně — Zavření čtyř škol v Plzni kvůli koronaviru — 4 zavřené MŠ v Děčíně — Bezpečnost na silnicích u škol — Počty nemocných na Vysočině rostou — Požár v zámeckém areálu v Újezdu nade Mží — Tři požáry ve Vejprtech — Soud o projektech v Krkonoších — Uzavření mostu u Netřebic se prodlouží — Radní schválili plošný zákaz automatů v Praze. Ve čtvrtek rozhodnou zastupitelé — Ústecký kraj si chce vzít úvěr jeden a půl miliardy korun — Zemřel Jiří Menzel — Likvidace nelegálních billboardů — Cvičení NATO Ample Strike — Policejní nábor — Oprava Kaple Božího hrobu v Liberci

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:07
  Nikoli před týdnem, ale teprve dnes se otevřely dveře Základní školy Husova v Jičíně
   Důvod? U jednoho z kantorů se během prázdnin objevila koronavirová nákaza a část učitelského sboru následně skončila v karanténě.
   02:33
   Zavření čtyř škol v Plzni kvůli koronaviru
    Jde o Masarykovo gymnázium, Základní školy v Tachovské ulici, Benešovu základní školu v Doudlevecké ulici a mateřskou školku v Čížkově.
    03:20
    4 zavřené MŠ v Děčíně
     Čtyři mateřské školy v Děčíně jsou v karanténě poté co bylo onemocnění Covid 19 potvrzeno u jednoho z pracovníků a pěti dětí. Nemoc má podle hygieniků hladký průběh. Nikdo z nakažených není hospitalizován v nemocnici.
     04:21
     Bezpečnost na silnicích u škol
      V Horních Počernicích se ode dneška nemůže vjíždět do ulic před dvěma základními školami - a to ve vymezené době mezi půl osmou a osmou hodinou ráno, kdy rodiče děti na vyučování vozí auty a kdy je tam nejrušněji.
      06:30
      Počty nemocných na Vysočině rostou
       Kraj chce povolat na pomoc do domova seniorů v Humpolci opět armádu.
       07:50
       Požár v zámeckém areálu v Újezdu nade Mží
        K ránu kompletně shořela stodola v areálu zámeckého statku v Újezdu nade Mží na Plzeňsku a v ní 8 kočárů, historické zemědělské stroje a další exponáty. Budova totiž sloužila jako depozitář a trvalá expozice zároveň.
        09:18
        Tři požáry ve Vejprtech
         Hořely tři opuštěné budovy na třech různých místech. Kvůli rozsahu požárů hasičům z Ústeckého a Karlovarského kraje přijeli na pomoc i hasiči z blízkého německého Saska.
         10:06
         Soud o projektech v Krkonoších
          Kvůli 2 projektům stojí před kr.soudem v Hradci Králové starosta Pece p.Sn.A.Tomášek, býv. ředitel KRNAP J.Hřebačka a 6 dalších lidí a 1 firma.
          12:38
          Uzavření mostu u Netřebic se prodlouží
           Most u Netřebic na hlavním tahu z Českých Budějovic do Rakouska bude pro osobní auta uzavřený o měsíc déle, než se plánovalo. Práce se protáhnou kvůli výměně nestabilního podloží.
           14:20
           Radní schválili plošný zákaz automatů v Praze. Ve čtvrtek rozhodnou zastupitelé
            Zákaz se bude týkat herních automatů a videoloterijních terminálů na celém území metropole.
            14:42
            Ústecký kraj si chce vzít úvěr jeden a půl miliardy korun
             Zastupitelé záměr schválili na svém posledním zasedání před volbami. Pokud si kraj dohodne s bankami, zařadí se mezi nejzadluženější v Česku.
             16:46
             Zemřel Jiří Menzel
              Ve věku 82 let zemřel režisér a herec Jiří Menzel. V šedesátých letech se stal spoluzakladatelem československé filmové nové vlny. Bezmála polovině jeho uznávaných a divácky úspěšných snímků byly předlohou díla spisovatele Bohumila Hrabala.
              19:04
              Likvidace nelegálních billboardů
               Pražský magistrát nechal prostřednictvím své firmy Technologie hlavního města Prahy od pátku odstranit víc než dvě desítky billboardů, které se nelegálně nacházely na městských pozemcích. A to zejména na severovýchodě metropole.
               21:00
               Cvičení NATO Ample Strike
                Do cvičení vzdušných sil a pozemních vojsk NATO se v ČR dnes zapojily také letouny L-159 Alca ze základny v Čáslavi. Zítra vystartují stíhačky JAS-39 Gripen.
                21:52
                Policejní nábor
                 Studenti Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích dnes nanečisto skládali fyzické testy, nutné k přijetí k policii. Akce měla prověřit fyzickou kondici chlapců a dívek, ze kterých se mohou stát příslušníci složek integrovaného záchranného systému.
                 23:44
                 Oprava Kaple Božího hrobu v Liberci
                  Jedna z nejvýznamnějších barokních památek v Liberci se dočká oprav. Kaple Božího hrobu v centru města je už několik let v havarijním stavu a hrozilo, že by město o památku přišlo. Opravy za dva miliony korun začaly v těchto dnech pod dohledem památkářů.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  8. září 2020

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  26. květen

                  Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                  26. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  25. květen

                  Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                  25. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  24. květen

                  24. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  23. květen

                  ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                  23. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. květen

                  Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

                  22. 5. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  19. květen

                  Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

                  19. 5. 2023 na ČT1

                  Napište nám